Results 1 to 4 of 4
Like Tree11Likes
  • 6 Post By John Martini
  • 2 Post By John Martini
  • 3 Post By nikolgiorgos

Thread: Πίνακας Διαχείρισης Προπόνησης

  1. #1
    Newbie John Martini's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    18

    Πίνακας Διαχείρισης Προπόνησης

    Καλησπέρα φίλοι μου! Το παιχνίδι προσωπικά μου έδωσε θετικά σημάδια με το update καθώς φαίνεται να απόκτησε λίγο παραπάνω βάθος.
    Σε αυτήν λοιπόν τη νέα αναζήτηση ας δουλέψουμε μαζί! Ξεκινώντας από την προπόνηση .

    Οπως έχετε δει κάθε προπόνηση χωρίζεται σε ΕΠΙΘΕΣΗ,ΑΜΥΝΑ,ΦΥΣ &ΠΝΕΥΜ.ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ /Αυτά με την σειρά τους σε ρουτίνες ασκήσεων , οι οποίες εξασκούν συγκεκριμένες ικανότητες. Εφτιαξα ενα μικρο αρχείο excel λοιπόν, ανοιχτό σε όποιον θέλει να το δουλέψει στο οποίο μέχρι στιγμής έχουν συγκεντρωθεί αυτές οι ρουτίνες (αυτές που εχω ξεκλειδώσει) κ με τη βοήθεια ενός απλού φίλτρου να επιλέγεται ποια χαρακτηριστικά θέλετε και να προγραμματίζετε σωστά τις προπονήσεις σας. Με το καιρό θα εμπλουτιστεί ακόμα περισσότερο.


    Τ11trainingstatsfree.zip

    Επιλέγοντας τις ικανότητες που θέλετε , μπορείτε να δείτε σε ποιες κατηγορίες ανήκουν , σε ποιες ασκήσεις , απώλεια κατάστασης ,πόντους εμπειρίας ώστε να στοχεύετε επακριβώς το τι θέλετε να δουλέψετε!
    Last edited by John Martini; 02-12-2016 at 05:49 AM.

  2. #2
    Famous Ποσιδονας's Avatar
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,938
    Το είδα και φαίνεται ενδιαφέρον αλλά δεν έχω καταλάβει ακόμα το σύστημα.
    Αν μπορείς να το πάρεις λίγο από την αρχή ?
    Δεν πάμε λίγο βήμα-βήμα ?
    Κατ'αρχήν πως ξεχωρίζω τους παίκτες που θέλω να επενδύσω ας πούμε στην ποιότητα, από τους άλλους που είναι ποιότητα 4 ή 9 και θέλω να μην πάρουν το έκτο αστέρι ?
    Κάτι άλλο, θα κάνεις αυτό τον πίνακα με τα στοιχεία, για παίκτες που σε 3 εβδομάδες μπορεί να τους πουλήσεις επειδή θα αλλάξεις επίπεδο ?

  3. #3
    Newbie John Martini's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    18
    1.Το αρχειο αυτό έχεις τις ασκήσεις της προπόνησης .
    Κάθε άσκηση:
    α. αναπτύσσει συγκεκριμένες ικανότητες ,
    β. εχει επίπεδο δυσκολίας (πολύ εύκολο, εύκολο ,μέτριο , δύσκολο , πολύ δύσκολο)
    γ. μειώνει την κατάσταση των παικτών (κλίμακα μέτρησης %)
    δ. προσφέρει πόντους εμπειρίας ( κλίμακα μέτρησης %)
    ε. ανεβαίνοντας επίπεδο αυξάνει η αποτελεσματικότητα κατά 10%,20%,30% δλδ οι εμπειρίας πχ απο 2 με 10% γίνονται 2,2
    Πίνακας Διαχείρισης Προπόνησης-j2.jpg
    Πλέον εμείς πρέπει να βρούμε εκείνο το συνδυασμό ασκήσεων ο οποιος θα αυξήσει τα χαρακτηριστικά που θέλουμε.

    Έστω ότι θέλω η ομάδα μου (είτε κάποιοι παίκτες , είτε μόνο ένας) να εξασκηθούν στα εξής χαρακτηριστικά -->
    Ταχύτητα , Δημιουργικότητα ,Σέντρα , Μαρκάρισμα , Ευελιξία

    Για να μην σπάω το κεφάλι μου τι να διαλέξω , πως , αν θα κουραστουν κλπ ,πάω στο εξελακι και διαλέγω τα χαρακτηριστικά αυτά για να δω σε ποιες ρουτίνες υπάρχουν κ τα στοιχεία της ρουτίνας
    Πίνακας Διαχείρισης Προπόνησης-j4.jpg
    επιλέγω το φίλτρο και συνεχίζω
    Πίνακας Διαχείρισης Προπόνησης-excel.jpg
    τώρα έχω ποιες ασκήσεις εμπεριέχουν τις ικανότητες που θέλω + ότι άλλο πρέπει να γνωρίζω.Επιλέγω τις ασκήσεις που θέλω , που πρέπει να είναι όλων των επιπέδων δυσκολίας με τις πιο δύσκολες εκει που θέλω να εστιάσω για το είδος του bonus( Επιθ.Αμυν.Κατα.).
    Πίνακας Διαχείρισης Προπόνησης-j7.jpg
    Στο παιχνίδι θα φανεί έτσι
    Πίνακας Διαχείρισης Προπόνησης-j0.jpg

    Πίνακας Διαχείρισης Προπόνησης-j12.jpg

    Πίνακας Διαχείρισης Προπόνησης-j11.jpg
    αγνοήστε τον ειδικό ο οποίος διπλασιάζει τους πόντους , στην πραγματικότητα η απόδοση είναι η μισή δλδ 168 όχι 336...αλλά κ πάλι υψηλό ποσοστό

    Απλά το αρχείο διευκολύνει τις επιλογές μας . Οσο προχωράμε θα του προσθέτω και τις υπόλοιπες ρουτίνες.

    ΥΓ.Θα απαντήσω και στα υπόλοιπα για να το εξηγήσω αναλυτικά ,αλλά δουλεύουμε κ που να προλάβουμε :P
    Last edited by John Martini; 02-13-2016 at 06:36 AM.
    nikolgiorgos and milpol like this.

  4. #4
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Πίνακας Διαχείρισης Προπόνησης-soreos.jpg

    καλή δουλειά !
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html