Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 21 to 30 of 97
Like Tree4Likes

Thread: Nationala României

  1. #21
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Quote Originally Posted by Alecs Spd View Post
    Nationala Romaniei trebuie refacuta de la zero. Si trebuie adus un antrenor fara orgoliu si dusmanie pe jucatori.
    Aici ai dreptate dar în momentul de faţă în Romania, în afara de Lucescu nu ştiu dacă-i vreun antrenor mai bun decât Piţurcă.

    Să nu uităm că el ne-a calificat la ultimul turneu final şi sunt şanse mari să o facă şi acum.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  2. #22
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Quote Originally Posted by Mihai Si Ioana Stan View Post
    Casa se califice romania ar trebui inlocuit piturca, as opta pentru Dan Petrescu, Olaroiu sau Mircea Lucescu. Cat despre jucatori noi avem foarte multi jucatori buni si talentati dar tot timpu sunt schimbati si ei nu apuca sa se cunosca bine intre ei si daia merge prost, aducetiva aminte de echipa romaniei pe timpul lui hagi, gica popescu, belodedici si restu sa nu ii enumar eu aici ei se cunosteau intre ei pe teren stia ca daca arunca mingea sa zicem in fata acolo era hagi ... acum ramane de vazut ce se va intampla pe viitor cu nationala.

    Ai dreptate dar acum nu mai avem jucători de nivelul lor. Să nu uităm că şi ei au ratat turnee finale şi au fost cea mai bună generaţie a noastră.

    Eu zic că trebuie să fim realişti, România nu mai are jucătorii pe care-i avea odată.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  3. #23
    Apprentice Catalin Joel's Avatar
    Join Date
    May 2014
    Location
    Timisoara, Romania.
    Posts
    278
    Quote Originally Posted by PricopGeorgeCătălin View Post
    Ai dreptate dar acum nu mai avem jucători de nivelul lor. Să nu uităm că şi ei au ratat turnee finale şi au fost cea mai bună generaţie a noastră.

    Eu zic că trebuie să fim realişti, România nu mai are jucătorii pe care-i avea odată.
    Nu are rost sa traim din amintri eu zic sa lasa copiii sa joace sa le dam si lor o sansa dar, sincer cu mentalitatea antrenorului nostru nu vom reusii nimic in urmatorii 2-3 ani, trebuie sa puna echipa nationala inainte de scopurile lui egoiste..
    Frumos topic, apropo Romania e pe 27 in clasamentul FIFA, stiu ca sunt multe si timpul putin, dar ar fi frumos daca am tine thread-ul la curent
    Last edited by Catalin Joel; 08-14-2014 at 01:48 PM. Reason: Typo

  4. #24
    Addicted Stratila Alexandru's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Iasi
    Posts
    706
    Quote Originally Posted by Catalin Joel View Post
    Nu are rost sa traim din amintri eu zic sa lasa copiii sa joace sa le dam si lor o sansa dar, sincer cu mentalitatea antrenorului nostru nu vom reusii nimic in urmatorii 2-3 ani, trebuie sa puna echipa nationala inainte de scopurile lui egoiste..
    Frumos topic, apropo Romania e pe 27 in clasamentul FIFA, stiu ca sunt multe si timpul putin, dar ar fi frumos daca am tine thread-ul la curent
    Daca asta e antrenorul nostru,ce sa-i facem ? Noi nu-l putem da afara ,din pacate ! ))
    Sa speram ca va lasa nationala,dupa ce va muri si va veni cineva care poate sa faca ceva concret !: )

  5. #25
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Mai o saptamana pana la meciul cu Grecia, o victorie acolo eu zic ca ne-ar asigura calificarea, punctele cu Grecia sunt cele mai importante... iar pe 11 octombrie vom juca acasa cu Ungaria, nu avem nici-o scuza daca nu-i batem..
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  6. #26
    Addicted Stratila Alexandru's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Iasi
    Posts
    706
    Quote Originally Posted by PricopGeorgeCătălin View Post
    Mai o saptamana pana la meciul cu Grecia, o victorie acolo eu zic ca ne-ar asigura calificarea, punctele cu Grecia sunt cele mai importante... iar pe 11 octombrie vom juca acasa cu Ungaria, nu avem nici-o scuza daca nu-i batem..
    Sa speram ca o sa avem rezultate bune ! sa mai vedem si noi echipa la un campionat !

    Sent from my GT-S5570 using Tapatalk 2

  7. #27
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Se pare ca doar banii au putut sa-l faca pe Piturca sa paraseasca nationala o sa ajunga la Ittihad FC, succes.

    Nu-s un fan de-al lui si de multe ori am vazut niste tampenii facute de el dar a fost singurul antrenor care ne-a calificat recent la un turneu final si probabil ar fi reusit sa ne califice si la Euro 2016.

    Romania a avut un lot slab, nu cred ca antrenorii au fost problema, nu prea avem jucatori de talie mondiala sa ne calificam la cupa mondiala sau europene...
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  8. #28
    Addicted Stratila Alexandru's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Iasi
    Posts
    706
    Quote Originally Posted by PricopGeorgeCătălin View Post
    Se pare ca doar banii au putut sa-l faca pe Piturca sa paraseasca nationala o sa ajunga la Ittihad FC, succes.

    Nu-s un fan de-al lui si de multe ori am vazut niste tampenii facute de el dar a fost singurul antrenor care ne-a calificat recent la un turneu final si probabil ar fi reusit sa ne califice si la Euro 2016.

    Romania a avut un lot slab, nu cred ca antrenorii au fost problema, nu prea avem jucatori de talie mondiala sa ne calificam la cupa mondiala sau europene...
    Sa speram ca cel care il va inlocui,va fi inspirat si cu idei bune de joc !

    Sent from my GT-S5570 using Tapatalk 2

  9. #29
    Addicted Stratila Alexandru's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Iasi
    Posts
    706
    In sfarsit ne-am razbunat pe greci ! )

  10. #30
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Eh, nu se mai ia nimeni de Piturca acum ))
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast