Page 2 of 51 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 11 to 20 of 509
Like Tree87Likes

Thread: Kako napasti protivnicku formaciju

  1. #11
    Famous nsretkovic's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Serbia
    Posts
    1,582
    Quote Originally Posted by bendtm View Post
    Fino zamisljeno. Ipak, moze li jedno objasnjenje?
    Zasto mislis da se protiv 4-4-2 moze igrati sa 4-1-2-1-2 Uski Dijamant?
    Evo ja igram najcesce 4-4-2...do sada nisam izgubio protiv uskog dijamanta. Napad preko krila, a ako je protivnik jaci, onda kontra. Nista vise.
    Najteze mi je bilo ostvariti dobru igru protiv 4-1-4-1 i jedne cudne varijacije iste formacije. Da se razumemo, gubio sam od raznih formacija, ali igra je bila zadovoljavajuca. Kod ove dve formacije, a kad sam igrao 4-4-2, igra je bila uzasna.
    Zato sto kod uskog dijamanta protiv 4 4 2 imas zadnjeg veznog koji moze da tu i tamo "zadrzi" 2 MC-a i samim tim stvori prostor za poluspica a sto se tice 4 4 2 koja napada sa strane ako su jaki bekovi protivnika koji igra uski dijamant onda mu krila tj ML&MR ne mogu nista. A to sto si dobijao uski dijamant je verovatno stvar kvaliteta ili onoga sto sam napisao na pocetku posta : "NE MORA DA ZNACI DA CETE 100% POBEDITI"

  2. #12
    Newbie
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    4
    da li moze neko da ove formacije uradi kao slike jer 90% ljudi nema pojma kako izgleda odredjena formacija?

  3. #13
    Famous nsretkovic's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Serbia
    Posts
    1,582
    не верујем баш 90%, и шта ту није јасно ? Све сам објаснио уско широко итд, итд...

  4. #14
    Rookie Mourinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Brdoviti deo Beograda
    Posts
    149
    Quote Originally Posted by bendtm View Post
    Fino zamisljeno. Ipak, moze li jedno objasnjenje?
    Zasto mislis da se protiv 4-4-2 moze igrati sa 4-1-2-1-2 Uski Dijamant?
    Evo ja igram najcesce 4-4-2...do sada nisam izgubio protiv uskog dijamanta. Napad preko krila, a ako je protivnik jaci, onda kontra. Nista vise.
    Najteze mi je bilo ostvariti dobru igru protiv 4-1-4-1 i jedne cudne varijacije iste formacije. Da se razumemo, gubio sam od raznih formacija, ali igra je bila zadovoljavajuca. Kod ove dve formacije, a kad sam igrao 4-4-2, igra je bila uzasna.
    U poslednje 4 utakmice protiv 4-4-2 (klasično) koristio sam formaciju uski dijamant i sve utakmice sam pobedio. Pri tom, protivnici su imali isti kvalitet kao i ja. Moj stil je da i ako se to ne savetuje dva beka pošaljem strelicama unapred, igram na kontre, forsiram dugi pas kroz sredinu i odbrana na sopstvenoj polovini i to zona.
    Ove gore formacije koje je on naveo uglavnom važe za protivnike koji su istog kvaliteta kao i vi. Naravno i za one koji su slabiji.
    nsretkovic likes this.
    Bez ove pesme se ne igra tekma

    http://www.youtube.com/watch?v=d8v2TUQomZU

  5. #15
    Rookie Mourinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Brdoviti deo Beograda
    Posts
    149
    Quote Originally Posted by sale94 View Post
    da li moze neko da ove formacije uradi kao slike jer 90% ljudi nema pojma kako izgleda odredjena formacija?
    Šta će ti slika kad je sve jasno? Piše ti gore u delu legenda šta znači U i Š..

    U (usko) - znači ako stavi 4-3U-3 da imaš 4 igrača u odbrani, 3 igrača u sredini, ali 3 MC-a i 3 napadača tj 3ST..
    Š (široko) - znači ako stavi 4-3Š-3 da imaš 4 igrača u odbrani, ali su ti tri igrača u sredini sada raspoređena kao (1ML - 1MC - 1MR) i naravno 3ST.
    nsretkovic likes this.
    Bez ove pesme se ne igra tekma

    http://www.youtube.com/watch?v=d8v2TUQomZU

  6. #16
    Famous nsretkovic's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Serbia
    Posts
    1,582
    Quote Originally Posted by Mourinho View Post
    Šta će ti slika kad je sve jasno? Piše ti gore u delu legenda šta znači U i Š..

    U (usko) - znači ako stavi 4-3U-3 da imaš 4 igrača u odbrani, 3 igrača u sredini, ali 3 MC-a i 3 napadača tj 3ST..
    Š (široko) - znači ako stavi 4-3Š-3 da imaš 4 igrača u odbrani, ali su ti tri igrača u sredini sada raspoređena kao (1ML - 1MC - 1MR) i naravno 3ST.
    Управо тако

  7. #17
    Famous nsretkovic's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Serbia
    Posts
    1,582
    Ako i dalje imate problema sa čitanjem formacija, pogledajte, ova tema će vam dosta pomoći : Čitanje i fotografije legalnih formacija

  8. #18
    Newbie
    Join Date
    May 2013
    Posts
    9
    Po meni, najaca je formacija 4-1-2-2-1 sa zadnjim veznim, dva MC-a, AML i AMR i jedan spic, razbijac Ja igram tako, evo vec cetvrta seozna, 4 level.. Dobro ide za sad

  9. #19
    Famous nsretkovic's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Serbia
    Posts
    1,582
    Quote Originally Posted by nikolaperoic View Post
    Po meni, najaca je formacija 4-1-2-2-1 sa zadnjim veznim, dva MC-a, AML i AMR i jedan spic, razbijac Ja igram tako, evo vec cetvrta seozna, 4 level.. Dobro ide za sad
    Ta formacija se zove 4-5-1 V stil. Moze i ona imati nekih svojih mana, ali da je jaka-jaka je! Posebno kada ekipa ima AML/AMR I ST-a razbijaca!

  10. #20
    Community Tester
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    214
    Razgovori na temu "formacije i taktike na TE" treba da stoje u folderu "smeh i zabava", eto toliko to utice u igri.

Page 2 of 51 FirstFirst 123412 ... LastLast