Results 1 to 10 of 10
Like Tree4Likes
  • 2 Post By madflo19
  • 1 Post By maus
  • 1 Post By madflo19

Thread: Sfaturi si lamuriri pentru incepatori

  1. #1
    Newbie
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    4

    Sfaturi si lamuriri pentru incepatori

    Am mai multe nelamuriri legate de acest joc. Va multumesc anticipat celor care imi veti raspunde.

    1. Care e treaba cu jucatorii aflati la vanzare in prima zi din sezon? Am inteles ca au ceva talent mai mare, cresc mai repede, sau cum e exact?

    2. Pana la ce varsta cresc jucatorii? Si in ce ritm?

    3. In privinta antrenamentului, daca antrenezi un jucator pentru o anumita abilitate, el nu va mai creste in stele? Acelasi lucru daca il antrenezi pentru o noua pozitie pe teren?
    Sau se antreneaza simultan, si la abilitate/pozitie noua pe teren si la stelute (nu stiu cum sa le zic altfel) ?

    4. Ce rol si importanta au sagetile alea pe jucatori, in jos si in sus, din tactica?
    Presupun ca inseamna ce comportament sa aiba jucatorul, ofensiv, defensiv?

    5. Ce criterii trebuie avute in vedere la cumpararea unui jucator, in afara de numarul de stele?

    6. Ce sanse sunt pentru evolutie in joc daca nu se baga bani?

  2. #2
    Champion madflo19's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    United Kingdom
    Posts
    2,104
    Quote Originally Posted by maus View Post
    Am mai multe nelamuriri legate de acest joc. Va multumesc anticipat celor care imi veti raspunde.

    1. Care e treaba cu jucatorii aflati la vanzare in prima zi din sezon? Am inteles ca au ceva talent mai mare, cresc mai repede, sau cum e exact?

    2. Pana la ce varsta cresc jucatorii? Si in ce ritm?

    3. In privinta antrenamentului, daca antrenezi un jucator pentru o anumita abilitate, el nu va mai creste in stele? Acelasi lucru daca il antrenezi pentru o noua pozitie pe teren?
    Sau se antreneaza simultan, si la abilitate/pozitie noua pe teren si la stelute (nu stiu cum sa le zic altfel) ?

    4. Ce rol si importanta au sagetile alea pe jucatori, in jos si in sus, din tactica?
    Presupun ca inseamna ce comportament sa aiba jucatorul, ofensiv, defensiv?

    5. Ce criterii trebuie avute in vedere la cumpararea unui jucator, in afara de numarul de stele?

    6. Ce sanse sunt pentru evolutie in joc daca nu se baga bani?
    1. Sunt jucatori generati de nordeus (provin de la echipe boot,adica nu sunt jucatori pe care ii pun, eu sau tu sau alt manager ,la vanzare)dar nu toti sunt fast trainers,doar cei care costa cel mai mult si au salariul mai mic decat cailalti jucatori aflati pe lista de transferuri.

    2. Cei despre care am vorbit mai sus cresc foarte repede pana pe la 23-24,dupa putin mai greu,dar pt cei care au f.multe pachete verzi nu este o problema

    3.Atunci cand antrenezi un jucator pt abilitate sau pt o noua pozitie,toate punctele obtinute vor merge direct la abilitatea sau pozitia antrenata (doar daca pui pauza la abilitatea sau pozitia pe care vrei sa o antrenezi,punctele vor merge la calitatea jucatorului)

    4.Corect,ofensiv sageata in sus,defensiv,sageata in jos

    5.In mare parte sa tii cont de ce am spus la nr1,mai putem adauga si pe cate pozitii poate sa joace,daca are abilitate speciala,ce a facut la echipa anterioara
    6.Sanse foarte mari daca citesti forumul cu mare atentie,daca te pricepi putin si la engleza iti sugerez si forumul englezesc,acolo sunt mai multi si ai de unde sa alegi
    Bafta 😉

    A.C. MILAN LEGENDS-Team Showcase
    http://forum.topeleven.com/team-show...n-legends.html
    Season 45,lvl 43(24 trebles)
    GAME OVER

  3. #3
    Newbie
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    4
    Voi cum va obtineti tokenii in general?

    Cam care ar fi "salariile mai mici" ? Presupun ca difera in functie de valoare, varsta, pozitie, etc. ?
    Last edited by maus; 08-23-2016 at 09:38 PM.
    florian slaniceanu likes this.

  4. #4
    Champion madflo19's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    United Kingdom
    Posts
    2,104
    Quote Originally Posted by maus View Post
    Voi cum va obtineti tokenii in general?

    Cam care ar fi "salariile mai mici" ? Presupun ca difera in functie de valoare, varsta, pozitie, etc. ?
    Tokeni gratis poti face descarcand anumite aplicatii si jocuri,pt k esti la inceput,ai destule
    Am atasat un link pt mai tot ce ti trebuie pt inceput,e in engleza,bagi si u un google translate 😀
    http://forum.topeleven.com/showthread.php?t=42912
    florian slaniceanu likes this.

    A.C. MILAN LEGENDS-Team Showcase
    http://forum.topeleven.com/team-show...n-legends.html
    Season 45,lvl 43(24 trebles)
    GAME OVER

  5. #5
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    banuiesc ca e o mica eroare - colegul vroia sa spuna ca au cele mai mari salarii

  6. #6
    Newbie
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    4
    Cand sunt jucatorii aia care cresc mai repede decat restul, pe lista de transferuri?

  7. #7
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    Quote Originally Posted by maus View Post
    Cand sunt jucatorii aia care cresc mai repede decat restul, pe lista de transferuri?
    in general dimineata, pe la ora 6 - 7 - 8

  8. #8
    Apprentice
    Join Date
    May 2016
    Posts
    196
    Maus daca ai fi citit acel link pe care la postat madflo nu ai mai fi pus aceasta intrebare !!!!!!!!!!
    Te uiti la raportul dintre valoarea jucatorului si salariul acestuia ,cu cat valoarea raportului este mai mare cu atat jucatorul va creste mai repede !!!!!
    Acesta regula se aplica doar in cazul jucatorilor proaspati generati de server(adica nu au mai jucat meciuri in precedenta)
    De obicei ii gasesti dupa resetarea serverului(4 dimineata) pana pe la 6-7 dimineata
    Pentru o cunoastere mai profunda al acestui subiect iti repostez linkul pus de madflo :

  9. #9
    Newbie
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    4
    Stiu ca citisem undeva ceva de genul ca in prima zi a sezonului ar fi ceva jucatori mai buni fata de restul .

  10. #10
    Apprentice
    Join Date
    May 2016
    Posts
    196
    In prima zi de sezon imediat dupa resetarea serverului ai lista numai de tinerii deci cand unul vrea sa faca schimbarea la fata atunci trebuie facuta )))