Results 1 to 6 of 6
Like Tree2Likes
  • 1 Post By askadami6183
  • 1 Post By ALKOLİK

Thread: Açık Artırmalar Adaletsiz...

Rookie

Açık Artırmalar Adaletsiz...

Oyunun en nefret ettiğim ve gerçek hayat ile hiç bir bağlantısı bulunmayan noktalarından biri de açık artırma kısmı. Gerçek hayatta açık artırma ile futbolcu transferi olmamasının yanı sıra açık artırmayı kaybedenin kaybı sadece futbolcuyu alamamış olmak. Kaybettiğimiz açık artırma için harcadığımız tokenler geri iade edilsin. Mantıklısı bu zaten. Açık artırma uzayınca iki tarafta kaybediyor fakat oyuncuyu bir kişi alıyor....

Apprentice
    Hocam ben bunları defalarca ilettim ama bir geliştirme olacağını sanmıyorum. Menajerlerimizden böyle fikirler duymak bizi daha iyi yapacak diyorlar ama bir yenilik yok.

dediğin gibi çok ama çok adaletsiz bir durum. mesela ben biraz önce özel yetenekli bir oyuncu için 4 kişi ile kapıştım. 16 token harcadım.sorun değil benim için ama karşımdakiler 15 er token kaybettiler. benim de kaybettiğim oldu bir keresinde 24 token kaybettim son 5 sn kala teklife bastığım halde bir anda kayıp yazısını gördüm. ama bu oyun yapımcıların işine geliyor. çünkü menajerler ne kadar çok token harcarsa ben bunlara nasılsa parayla token aldıttıracağım diyorlar. bu yüzden bu değişmez. böyle gelmiş böyle gidecek. ama geri iade etseler menajer başka oyuncu almak için o tokenleri harcayacaktır. nasıl görüşmelerde menajerler teklifi kabul etmeyince geri iade oluyor o zaman bu açık artırmada da geri iade etseler KEŞKE...

Newbie ALKOLİK's Avatar
    Kesinlikle katılıyorum, eğer açık arttırma sonucu oyuncuyu aldıysak 50 token bile alsınlar eyvallah fakat kimi oyuncuya 30-40 token basıyoruz ve alamıyoruz saçmalık..! eğer kaybettiysek en azından bakın bunada rağzıyım en azından %50 sini geri versinler giden tokenin..ama amaç nedir her zamanki gibi oyuncu oyuna para bayılsın,Arkadaşlar dünyaca ünlü ve aşırı gelişmiş bir oyundan bahsediyoruz çok para kazanıyor bu oyun inanınki yutubdan videoları falan izlerseniz anlaşılıyor ne teknolojiler getiriyorlar oyuna.
    ALKOLİK BİLBAO

Kubilay Sakarya

Turkish Forum Moderator Ercan Mehmet Minkil's Avatar
    Oyunlarda risk faktörü olmalı kaybetmek olmazsa oyunun amacı dışına çıkar ve bir anlamı kalmaz.

Tokenin geri dönüşümü demek her menajer o zamanda o oyuncuyu almak içi nasıl olsa tokenin geri dönüşü olacak diye teklif verir ve oyuncuyu alacak olan insan bu sefer de çok pahalı bir fiyata almış olur. Yani neresinden bakarsanız bakın her türlü olumsuz bir yanı olacak. Token ise bu oyunun temel ihtiyacı... Token bol olursa oyun formatından çıkar ve kolaylaşır o zaman da kendi adıma konuşayım oyundan soğurum ve hiç bir zevki kalmaz diye düşünüyorum.

Newbie
    Quote Originally Posted by Rasim Ozan View Post
    Hocam ben bunları defalarca ilettim ama bir geliştirme olacağını sanmıyorum. Menajerlerimizden böyle fikirler duymak bizi daha iyi yapacak diyorlar ama bir yenilik yok.

dediğin gibi çok ama çok adaletsiz bir durum. mesela ben biraz önce özel yetenekli bir oyuncu için 4 kişi ile kapıştım. 16 token harcadım.sorun değil benim için ama karşımdakiler 15 er token kaybettiler. benim de kaybettiğim oldu bir keresinde 24 token kaybettim son 5 sn kala teklife bastığım halde bir anda kayıp yazısını gördüm. ama bu oyun yapımcıların işine geliyor. çünkü menajerler ne kadar çok token harcarsa ben bunlara nasılsa parayla token aldıttıracağım diyorlar. bu yüzden bu değişmez. böyle gelmiş böyle gidecek. ama geri iade etseler menajer başka oyuncu almak için o tokenleri harcayacaktır. nasıl görüşmelerde menajerler teklifi kabul etmeyince geri iade oluyor o zaman bu açık artırmada da geri iade etseler KEŞKE...
    İyi de o tokenlarin turşusunu kurmayacaz ki, önünde sonunda başka bir futbolcuya gidecek tokenlar. Daha çok token harcatmaksa amaç, biz o tokenlari zaten o gece bitiririz. Elimde hiç token kalmadığı için 2 saat sonra hiç teklif almadan yitip giden 5 yıldızlı oyuncuların arkasından ağlamaktan helak oldum ya...

Apprentice
    Quote Originally Posted by Alkım Yılmaz Kadaif View Post
    İyi de o tokenlarin turşusunu kurmayacaz ki, önünde sonunda başka bir futbolcuya gidecek tokenlar. Daha çok token harcatmaksa amaç, biz o tokenlari zaten o gece bitiririz. Elimde hiç token kalmadığı için 2 saat sonra hiç teklif almadan yitip giden 5 yıldızlı oyuncuların arkasından ağlamaktan helak oldum ya...
    1-2 tokene çok fazla oyuncu aldım 5 yıldızlı bu yüzden de sezon içinde bir çok token biriktirdim ve öyle dalgasına falan bazı özel yetenekli, kaliteli, istatistiği iyi olan oyunculara teklife giriyorum yoksa bir oyuncu için 5 den 10 dan fazla token harcamak çok saçma.

bizim demek istediğimiz sadece biraz empati yapman yani sende 15 token kaybedebilirsin bir oyuncu için ama 16 tokene o oyuncuyu alabilirsin.