Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 13

Thread: Sugestie : Salariile jucatorilor

  1. #1
    Newbie
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    3

    Sugestie : Salariile jucatorilor

    Joc Topeleven de 4 ani si 7 luni, am ajuns la nivelul 30 iar salariile jucatorilor au inceput sa fie exagerat de mari! Ca sa pot continua tokeni pe carte ii strang ii dau la schimb pentru bani...Propunerea mea ar fi sa se faca cumva sa putem continua si noi astia mai saraci

  2. #2
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Cred ca daca cumperi 1,2 jucatori liberi de contract (pe care dai jetoane, nu bani) eu zic ca te-ai descurca lejer dar oricum e problema cu banii, ii strangi destul de greu si daca nu reusesti sa dai un TUN cu un jucator pe piata de transferuri te cam chinui, multumim de sugestie!
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  3. #3
    Newbie
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    3
    Da ai dreptate...dar si celor fara contract va trebui sa le dai salariu(si nu va fi unul mic...tot in rand cu umea sa zic asa ....).Marea mea problema este "deficit in buget"...daca nu imi strang tokeni imi vinde automat un jucator bun ... iar la sfarsitul sezonului imi baga umplutura 1-2 batrani gata sa se retraga...problema banilor am mai observ

  4. #4
    Moderator ModeratorRomania's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    496
    Quote Originally Posted by George Alexandru Dan View Post
    Da ai dreptate...dar si celor fara contract va trebui sa le dai salariu(si nu va fi unul mic...tot in rand cu umea sa zic asa ....).Marea mea problema este "deficit in buget"...daca nu imi strang tokeni imi vinde automat un jucator bun ... iar la sfarsitul sezonului imi baga umplutura 1-2 batrani gata sa se retraga...problema banilor am mai observ
    La level mare cat poti sa-i dai 100mii si tu il vinzi rapid pe 100m deci e un profit de 1000%.

  5. #5
    Newbie
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    33
    O metoda de a face bani mai usor ar fi bine...

  6. #6
    Champion SuperDunk's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    2,269
    Quote Originally Posted by George Alexandru Dan View Post
    Joc Topeleven de 4 ani si 7 luni, am ajuns la nivelul 30 iar salariile jucatorilor au inceput sa fie exagerat de mari! Ca sa pot continua tokeni pe carte ii strang ii dau la schimb pentru bani...Propunerea mea ar fi sa se faca cumva sa putem continua si noi astia mai saraci
    Ia un level mai mic,daca te deranjeaza chestia cu salariile...

  7. #7
    Rookie
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    102
    Cauta jucatori liberi de contract si mareste bani pe bilete

  8. #8
    Champion SuperDunk's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    2,269
    Quote Originally Posted by Mircea Huzum View Post
    Cauta jucatori liberi de contract si mareste bani pe bilete
    Nu gasesti jucatori liberi de contract la level peste 30,poate foarte rar...Si daca mareste pretul la bilete,nu mai are sustinere si tot e naspa...

  9. #9
    Romanian Forum Moderator Zaharia Cristian's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Romania
    Posts
    783
    E greu la nivel mare sa gasesti jucatori liberi de contract, singura solutie e sa stai pe bara fara sa faci transferuri si sa te pui si tu pe castigat campionat, ucl, chiar si cupa.

  10. #10
    Famous A R R O W's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Neamț
    Posts
    1,005
    Păi dacă nu ai construit stadionul full încearcă să faci asta, și transferă doar 2-3 jucători pe sezon.. stai 2-3 sezoane la nicel 30, strângi bani și tokeni, cum promovezi cum faci o echipă nouă de nivel maxim și aia te va duce 2-3 sezoane... asta e părerea mea

Page 1 of 2 12 LastLast