Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 13

Thread: Ce formatie & tactica sa folosec?

  1. #1
    Newbie
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    4

    Ce formatie & tactica sa folosec?

    Tot sunt invins si cu toate ca am echipa buna in campionat termin numai pe 7. Sezonul trecut am terminat pe 3.
    Echipa mea: http://s18.postimg.org/t8ofc3d7t/tactica.png

  2. #2
    Dreamer Mr.Uzzy's Avatar
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Braila
    Posts
    327
    Joaca cu 4 fundasi,un 4-4-2 format din 3 MC-uri si tine-i 100% moral si conditie,tu ii ai low





  3. #3
    Newbie
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    4
    Nu mai am pachet de moral si de aia am lasat formatia asa. I-am pus in teren pe cei cu conditia cea mai buna
    Sa-mi spui si formatia si tactica.Din ce am inteles de la tine ar merge un 4-4-2
    GK
    DL-DC-DC-DR
    ML-MC-MC-MR
    ST-ST

  4. #4
    Dreamer Mr.Uzzy's Avatar
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Braila
    Posts
    327
    Da insa tu nu ai ML asa ca foloseste MC-MC-MC-MR la mijloc..De asemenea mai poti incerca:

    DL-DC-DC-DR
    DMC
    MC-MC
    AMC
    ST-ST

    Seteaza Presingul pe Redus si marcaj zonal ca sa nu-ti mai oboseasca asa mult si sa ii ai 100% in meciuri.
    La 23 de sezoane jucate cum de mai ceri sfaturi?





  5. #5
    Newbie
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    4
    Pai zic sa incerc sa gasesc o tactica mai buna sa termin si eu pe locul unu in campionat. Ca de cateva sezoane incoa ating maxim locul 3 cu toate ca am jucatori de maximum nivelului meu.
    Acum mi-am schimbat tactica si formatia in felul urmator pentru a-mi odihnii din jucatori:
    http://s2.postimg.org/75ju4mpax/tactica1.png
    GK
    DL-DC-DR
    DMC
    MC-MC
    AML-AMR
    ST-ST

    Cu tactica urmatoare: Normala,Pe ambele flancuri,Redus,Normala,Scurte,Zonal. Fara contraatac in forta si fara pas la ofsaid

    http://s11.postimg.org/wzyoldh0j/tactica2.png


    INCA mai astept formatii si tactici pe care sa le folosesc
    Last edited by Florin Poduah; 09-29-2015 at 10:04 PM.

  6. #6
    Dreamer Mr.Uzzy's Avatar
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Braila
    Posts
    327
    Nu e bine sa schimbi des formatia...ti-am zis,cele mai eficiente si uzuale sunt 4-4-2 si 4-1-2-1-2

    La tactici zic sa lasi totul default...daca e cazul schimbi in timpul meciului mentalitatea,pressing-ul,deposedarea si marcajul pentru a intoarce scorul
    Conteaza mult omogenitatea echipei,conditia,moralul si primele de joc + posesia sa ai mereu stadionul full





  7. #7
    Newbie
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    4
    Ce tactica sa folosesc la 4-1-2-1-2?

    Eu mi-am pus tactica la 4-1-2-1-2 asa: Atac puternic,Pe mijloc,Redus,Usoara,Scurte,Zonal si bifat Contraatac puternic
    Last edited by Florin Poduah; 09-30-2015 at 03:24 PM.

  8. #8
    Newbie
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3
    Ma ajuta si pe mine cineva cu formatia stilul de joc...ce trebuie sa transfer ? mentionez ca sunt la primul sezon am castigat cupa si is pe locul 1 in campionat mai sunt 2 etape si am un avans de 2 puncte am nevoie de ajutor
    Ce formatie & tactica sa folosec?-captura-1.jpg


    https://apps.facebook.com/topeleven/...debar_bookmark

  9. #9
    Dreamer
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Romania
    Posts
    428
    Nu prea se adevereste chestia cu sa ii tii 100 % . Sunt echipe care joaca cu 20-30 % conditie si tot bat .. asa ca nu mai cred in chestia asta

    Quote Originally Posted by Mr.Uzzy View Post
    Joaca cu 4 fundasi,un 4-4-2 format din 3 MC-uri si tine-i 100% moral si conditie,tu ii ai low

  10. #10
    Dreamer
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Romania
    Posts
    428
    Da , cred ca sunt bune . Nu mai juca atac puternic , e riscant . Foloseste atac . Nu folosi deposedarea usoara decat cand ai adversari slabi . Foloseste normala . Atat timp cat joci pe atac nu ar trebui sa mai bifezi si contraatac . Dar poti incerca si cu si fara .

    Quote Originally Posted by Florin Poduah View Post
    Ce tactica sa folosesc la 4-1-2-1-2?

    Eu mi-am pus tactica la 4-1-2-1-2 asa: Atac puternic,Pe mijloc,Redus,Usoara,Scurte,Zonal si bifat Contraatac puternic

Page 1 of 2 12 LastLast