Results 1 to 5 of 5
Like Tree2Likes
  • 1 Post By Nikose
  • 1 Post By nikolgiorgos

Thread: Συστημα διαχειρησης κωνων ικανοτητας

  1. #1
    Pro
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    833

    Συστημα διαχειρησης κωνων ικανοτητας

    Tωρα με το νεο interface του παιχνιδιου που οι κωνοι της προπονησης δινονται αυτοματα στους παικτες, πως το κανουμε οταν πχ θελουμε να φυλαξουμε κωνους για να δωσουμε μια ακομη θεση στον παικτη μας η καποια ειδικη ικανοτητα?? Με το παλιο συστημα απλα τους φυλαγες και τους "φoρτωνες" οπου ηθελες. Τωρα ομως?? Η δεν υπαρχει πια αυτη η επιλογη?? Επισης κατι αλλο. Προπονω τους παικτες μου μεχρι που λεει οτι οι επιθετικοι σκιζουν, η ομαδα εχει πολυ καλη φυσικη κατασταση, η αμυνα γ@μ@ει κλπ. Στον επομενο αγωνα με εναν τυχαρπαστο (3 αστρα) χανω. Και τι μου γραφει??? "Κριμα. δεν επρεπε να χασουμε απ αυτους" Παλι τα ιδια ρε Nordeus?? Νομιζα οτι τις ειχαμε ξεπερασει αυτες τις παιδικες αρρωστιες γ@μωτο με το ανανεωμενο/βελτιωμενο game!!!!!!!!
    Fcgrfr likes this.

  2. #2
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Επειδή έχεις βάλει πολλά θέματα μαζί, για να τα δούμε ένα-ένα
    - Σχετικά με τους κώνους συμφωνώ. Παλιά ήταν καλύτερα.
    Τώρα το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να προσθέτουμε εξτρά θέση ή ειδικότητα και να πηγαίνουν εκεί οι κώνοι ώστε να κρατάμε τον παίκτη μας στην ποιότητα που θέλουμε (πχ πεντάστερο)

    - Αγώνες με μικρότερης ποιότητας ομάδες που θα τρώμε τρολάρισμα, πάντα θα υπάρχουν Αυτό είναι στον προγραμματισμό του παιχνιδιού, να σου βγάζει μια στις τόσες κακό αποτέλεσμα - ζαριά.
    Αυτό που μπορούμε να κάνουμε, είναι να βλέπουμε τους αγώνες της ομάδας (και να χρησιμοποιούμε και τα εξτρά μπόνους).
    Σε πολλά παιχνίδια μου σκεφτόμουν ότι , καλά αν δεν έβλεπα τον αγώνα μου τώρα και να άλλαζα το σύστημα, δεν νικούσα.
    Από την άλλη και το ζάρι έχει τον ρόλο του. Αν πχ κυνηγάω μια ομάδα για πρω (ή για έξοδο στο τσου λου), η οποία είναι καλύτερη από όλους, χωρίς κάποια τυχαία κακά αποτελέσματα δεν θα είχα ελπίδα για να τον προσπεράσω.

    - Τώρα τα σχόλια του βοηθού, άστα καλύτερα.
    Νά'χαμε να λέγαμε είναι αυτά.
    Last edited by nikolgiorgos; 04-17-2016 at 08:44 AM.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  3. #3
    Pro
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    833
    Δηλαδη τα σχολια του βοηθου την ωρα του αγωνα (πχ ισως να επιτεθουμε λιγο πιο εντονα, ισως να δοκιμαζαμε μακρινες μπαλιες, η τους εχουμε, να συνεχισουμε ετσι, να μην τα λαμβανουμε υπ οψιν?? Ειναι στα κουτουρου?? Ομολογω οτι τα ακολουθω παντα, και για οσους αγωνες ειμαι μεσα δεν εχω χασει κανεναν!!

  4. #4
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    βασικά εννοώ τα σχόλια του μετά τον αγώνα, όπως αυτό που γράφεις
    "κριμα. δεν επρεπε να χασουμε απ αυτους" και άλλα όπως ότι η προπόνηση μας απέδωσε ή ότι πρέπει να βελτιώσουμε την προπόνησή μας ή κάτι άλλα χαζά.
    στην διάρκεια του αγώνα κάποιες φορές τον ακολουθώ κάποιες όχι.
    πχ με αντίπαλο περίπου ισοδύναμο, παίζω άμυνα-αντεπιθέσεις-μακρινές πάσες (αν ο αντίπαλος δεν έχει παίκτη dm).
    - δεν σκοράρω και μου βγάζει περίπου στο 30-35' ότι πρέπει να πιέσω και να παίξω επιθετικά.
    αυτό δεν το ακολουθώ, περιμένω.
    - αν μου πει πχ ότι οι μακρινές μπαλιές δεν περνούνε στους επιθετικούς, τότε αλλαζω τις πάσες και τις κάνω μεικτές από μακρινές.
    Last edited by nikolgiorgos; 04-17-2016 at 02:53 PM.
    Nikose likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  5. #5
    Rookie
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Athens, Greece, Greece
    Posts
    96
    Αυτός ο βοηθός προπονητή που λέει πρέπει να είναι ο βοηθός του άλλου...... όσες φορές τον έχω ακολουθήσει τρώω γκολ χαχαχαχα