Results 1 to 6 of 6

Thread: Υπάρχει τελικά team chemistry?

  1. #1
    Newbie
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    35

    Υπάρχει τελικά team chemistry?

    Καλησπέρα παιδιά θέλω να σας πω κατι που έχω παρατηρήσει.

    Τρεις σεζόν τώρα είχα σχεδόν την ίδια ομάδα με ελάχιστες αλλαγές και η ομάδα πήγαινε τρένο ακόμα και αν έπαιζα με δυσκολότερους αντιπάλους.
    Τώρα στη νεα σεζόν άλλαξα τουλάχιστον 7 ενδεκαδάτους (ίδιο σύστημα) και παρόλο που η ομάδα ανέβηκε πάρα πολύ σε δυναμικότητα χάνω συνέχεια ακόμα και από πολύ κατώτερους αντιπάλους.

    Αρχίζω και πιστέυω τελικά ότι υπάρχει κάποιου είδους "χημεία" ομάδας... Αλλιώς δεν εξηγείται γιατί ξεφτυλίζομαι.

    Το έχετε παρατηρήσει κ εσείς;

  2. #2
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    ναι, για μένα υπάρχει.
    Δεν μπορώ να το εξηγήσω ακριβώς αλλά έχει να κάνει περισσότερο με αυτό που λέμε, "δέσιμο".
    Εδώ έχω δει ομάδες φτιαγμένες με παίκτες από κυνηγό (ένας φίλος που έχω, Γάλλος) να χάνουν πρωτάθλημα από 5* ομάδες.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  3. #3
    Rookie Michael Doubakis's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    125
    Εχτές πήρα δυο πολύ καλούς παίκτες και τους έβαλα σε θεωρητικά εύκολο ματς (η έστω όχι πολύ δύσκολο).
    Και οι δύο πήραν χάλια βαθμολογία... Ναι υπάρχει χημεία...

  4. #4
    Apprentice Fcgrfr's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    277
    Πάντα αντιμετωπίζω πρόβλημα με νέους παίχτες στην ενδεκάδα, γιαυτό τους βάζω σιγά σιγά κ σταδιακά και συνήθως οι πρώτες τους βαθμολογίες ειναι χάλια
    Επίσης στη προηγούμενη σεζον στο δεύτερο μισό του πρωταθληματος, αγόρασα ενα πολύ καλό και γρήγορο κεντρικό αμυντικό ο οποίος πίστευα θα κανε την διαφορά στην άμυνα. Φάνηκε το πόσο καλός ειναι από τα παιχνίδια των ομοσπονδιών, που τα θεωρώ ουδέτερα όπως τα φιλικά.
    Σας πληροφορώ οτι στα παιχνίδια του πρωταθληματος με το που έμπαινε αλλαγή, έπεφτε η απόδοση όλης της άμυνας...σαν να μην τον γούσταραν αχαχαχα και δεχόμουν κάτι τρελά γκολ...λογικό να τον κρατήσω μακρυά από την ομάδα

  5. #5
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Εγώ θα το έβαζα συνολικά , όχι για 1-2 παίκτες.
    Δηλ. 1-2 παίκτες μπορούν να προσαρμοσθούν αλλά αν πάρεις την νεά σεζόν 7-8 και τους βάλεις μαζί να παίξουν, στα πρώτα παιχνίδια μπορεί να σέρνεται η ομάδα.
    Το προηγούμενο Σ-Κ πήρα από τον Νίκο 3 παίκτες για το κύπελλο της ομοσπονδίας, πήγαν καλά μπορώ να πω.
    * καλά ο τερματοφύλακας δεν επηρεάζει, παίζει ανεξάρτητα.

    Σήμερα έδωσα ένα πάικτη δανεικό, έπαιξε καλούτσικα απότι είδα.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  6. #6
    Newbie
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    41
    Εγώ το παρατηρώ εδώ και τρεις σεζόν... Επειδή ξυπνάω νωρίς λόγω δουλειάς, παίρνω τις πρώτες δυο, βαριά τρεις μέρες, όσους χρειάζομαι 95% - 99%, συνήθως 6-7 παίκτες. Το θέμα είναι ότι ενώ τελειώνω τις χρονιές με σερί νικών, τα ξεκινήματά μου είναι χάλια... ισοπαλίες και ήττες στο 88' κλπ κλπ ενώ σχεδόν πάντα έχω πιο καλούς παίκτες... Και σε αυτήν τη σεζόν συμβαίνει πάλι...

    Την επόμενη θα πάω με αυτούς που θα έχω, για την πρώτη βδομάδα, να δω τι θα γίνει...