Results 1 to 8 of 8
Like Tree1Likes
  • 1 Post By cmasaoutis

Thread: Παίκτης σε διαφορετική θεση απο την φυσική του

  1. #1
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766

    Παίκτης σε διαφορετική θεση απο την φυσική του

    Εχω ενα πολυ δυνατό DL αλλά τη νέα σεζόν σκέφτομαι να παίξω με dml. Το τριγωνακι είναι κίτρινο για τη θέση για τον παίκτη μου.

    Δυστυχως ο παικτης ειναι 23 και δοκιμασα να δω ποσο γρηγορα μπορει να μαθει τη νεα θέση αλλα επαιρνε +1 ανα 5 power training.

    Παρολαυτα τον δοκιμαζω σε φιλικά και αποδίδει παρα πολυ καλά.

    Επειδή ο παίκτης ειναι πολυ καλος 7* θελω να τον εχω στην επομενη σεζον ενεργό.
    Ποσό πολύ μπορεί να επηρέαζει την ομάδα σαν σύνολο αν ατομικά ο παίκτης αποδίδει καλα;

  2. #2
    Apprentice
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    203
    Δεν επηρεάζει πολύ. Μπορεί να μην φανεί καν πτώση στην απόδοση του. Η κίτρινη ένδειξη έχει πολύ μικρό πέναλτι. Από την άλλη γιατί να ρισκάρεις έστω και αυτό και να μην πάρεις κάποιον που να παίζει και dl. Όταν λες ανά πέντε power training τι εννοείς, γιατι αν βάζεις αντεπίθεσεις στο πρόγραμμα προπόνησης χ6 και παίρνει +1 κάθε πέντε προπονήσεις τότε είναι εξαιρετικά αργός.

    Στάλθηκε από το ZTE Blade A460 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  3. #3
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Τον εχω αγορασμένο απο scout και θα βγω χαμενος αν τον πουλησω τωρα. Μολις πηρε και 7ο αστερι αρα θα ηθελα να τον φτασω λιγο πριν το επομενο για να τον πουλησω.

    Κανω training με καινούριο app, βαζω και τα 6 drills, και βαζω διαφορους συνδυασμούς.
    Και πηρε 1 με 5 τέτοιους φουλ συνδυασμούς.

    Αν κανω κατι λαθος στην προπόνηση πειτε μου γιατι στο καινούριο trainig δεν.ξερω τι ειναι καλυτερο να κανω οταν προπονω εναν μονο παίκτη (ποσα drills ας πουμε)

  4. #4
    Apprentice
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    203
    Όταν είναι για καινούρια θέση η οποιαδήποτε ειδικότητα, δεν έχει σημασια το είδος του drill. Αρκεί να είναι πολύ δύσκολο (π. Χ. Γρήγορες αντεπιθεσεις) και με το μέγιστο δυνατό επίπεδο, δλδ παγκόσμια κλάση. Για μένα ένας γρήγορος παίκτης παίρνει +1 σε κάθε μία προπόνηση που περιλαμβάνει γρήγορες αντεπίθεσεις χ6. Νομίζω στους τούρμπο γρήγορους πρέπει να παίρνουν +2 κάθε δεύτερη προπόνηση, αλλά ποτέ δεν είχα τέτοιον. Δοκίμασε το drill αυτό και δες πόσο παίρνει. Είναι ένας καλός δείκτης για να βλέπεις αν είναι γρήγορος ο παίκτης και αν αξίζει να του προσθέσεις πράγματα. Όσον αφορά τις προπονήσεις για την βελτίωση των ικανοτήτων μπορείς να κάνεις συνδυασμούς αλλά νομίζω είναι υπερεκτιμημενοι λίγο. Εγώ κάνω ελάχιστες ομαδικές μόνο για τα μπόνους και μετά ατομικές στοχευμενες. Σημασία έχει η δυσκολία της προπόνησης και το επίπεδο για την αποτελεσματοκοτητα της.

    Στάλθηκε από το ZTE Blade A460 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Cloverfield likes this.

  5. #5
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Σε ευχαριστώ πολυ!

    Με 6 γρηγορες αντεπιθεσεις (3 σφυριχτρες επιπεδο) παιρνει 1 ανα 3 προπονήσεις.
    Αργος.. οπως ειπα ειναι και 23 χρονων.
    Δεν ξερω αν αξίζει.
    Βεβαια σε μια μερα θα μπορω να του δινω 5-6. Αρα μεχρι να αρχισει η νεα θα εχω καλυψει σχεδον τα μισα..

    Γενικα τελειωσαν οι στοχοι μου και προετοιμαζομαι αποκλειστικα για την επομενη

    Κι εγω στις ομαδικες βαζω ευκολες απο ολες τι κατηγοριες για ολους τους παικτες για να διατηρησω το μπονους.
    Last edited by Cloverfield; 09-14-2016 at 02:04 PM.

  6. #6
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Όχι, δεν αξίζει τώρα.
    Αφού τελειώνει η σεζόν σε λίγες ημέρες και θα είναι -1*.
    Αν έμενες σεζόν, ίσως.

    Τες πα, αυτό είναι ένα μεγάλο ερωτηματικό.
    Το "ταλέντο" του σε αυτή τη νέα θέση και η ποιότητα, θα μπορούν να καλύψουν το πέναλτυ του υπολογισμού του προγράμματος ?
    Δεν ξέρω. Για 1-2 παιχνίδια για ανάγκη ναι (να καλύψει απώλεια από κάρτα ή τραυματισμό).
    Αλλά να ξεκινήσεις πλάνα της σεζόν, δεν θα το ρίσκαρα.
    Σε κάθε απώλεια ή χαμηλό βαθμό του , θα σκεφτόμουν
    ωχ, μ....ία έκανα
    χαχα
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  7. #7
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Αν δεν το κανω να παρει τη θεση, μαλλον δεν θα αλλαξω συστημα ακριβως για το λογο που αναφερεις γιωργο.

    Σημερα τον εχω φτασει στα 8/50 χωρις ακομα να χρησιμοποιησω pack (μονο διαφημισεις) Πιστευω οτι αν αφιερωθω αυτες τις 4 μερες, μεχρι την εναρξη της νεας σεζον πανω του θα την παρει την θεση.

    Του χρονου θα ειμαι μεσα και στα 3 cups και θα προσπαθησω να τα διεκδικησω και τα 3.
    Αρα ειναι αυτονοητο οτι θα παρω και αλλον σε αυτη τη θεση.

    Παντως με βοηθησε πολυ το σχολιο του cmas γιατι μεχρι τωρα εκανα με λαθος τροπο την ατομικη προπόνηση!

  8. #8
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Παρεπιπτόντς και συγνώμη για το συνεχόμενο ποστ, δοκιμασα press the play αντι για αντεπιθεσεις. (3 σφυριχτρες και αυτο)

    Μαλλον επειδη ειναι αμυντικος την δεχεται πιο ευκολα και παιρνει 1 ανα 2 προπονήσεις,.
    Επισης ειναι hard και χανει λιγοτερη κατασταση !!