Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11
Like Tree7Likes

Thread: Περι ικανοτητων μανατζαρισματος και αλλων δαιμονιων.

  1. #1
    Pro
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    833

    Περι ικανοτητων μανατζαρισματος και αλλων δαιμονιων.

    Και να σου ξαφνικα η ομαδα μας που την γλεντουσαν ολοι, (δυνατοτεροι, ισοδυναμοι, αλλα και πιο αδυνατοι) , που κατι αρχισε να κανει σιγα σιγα. +8 βαθμους απο τον 2ο στο προ, στον τελικο κυπελλου μετα απο......25...30 σεζον (γκολ 23/1) ???? Και σοβαρη υποψηφιος για τον τελικο του CL, και ας ηταν η μοναδικη ομαδα στην κληρωση που ηταν 1 κατηγορια κατω απο ολους τους αλλους!!!!
    Μα τι εγινε ξαφνικα??? Μηπως γιναμε γ@μ@τοι managers φιλε Alexinho??? Mα οχι φυσικα!!!
    Απλα μετα απο 8 gk μας εκατσε κι ενας που δεν ειναι ουτε ελεγκτης εναεριας κυκλοφοριας, ουτε τροχονομος!! Εχει 8-9 αρια στα τελευταια 10-15 ματς !!!!! Κατσε λοιπον εσυ ανησυχε και ψαγμενε manager να μελετας τις τακτικες του αντιπαλου, και να συγκρινεις αν ο AML του ειναι πιο γρηγορος απο τον DR σου, και να προβληματιζεσαι για το τι βελακια θα βαλεις στους κεντρωους. Σας εχω πει πολλες φορες....ο GK κανει τον manager!! Aυτο ειναι το TOP11. Πιο ρηχο και προβλεψιμο...πεθαινεις!!!
    Αντε χρονια μας πολλα και καλη χρονια!!!


    Περι ικανοτητων μανατζαρισματος και αλλων δαιμονιων.-screenshot_14.jpg

    EDIT.....Βεβαιως και ψαχνομαι κι εγω για το πως θα "διαβασω" τον αντιπαλο. Αλλα ΑΝ ΔΕ ΘΕΛΕΙ ο GK............
    Last edited by Nikose; 12-31-2016 at 12:08 PM.

  2. #2
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Γενικά υπάρχουν πολλοί παράγοντες που μπορούν να επηρεάσουν το παιχνίδι και δυστυχώς μερικοί φαίνεται να μην ειναι στο χερι σου.

    Σημερα απο 0-4 που ειχα ματσακι χαλαρά, ο μάνατζερ ο αλλος απουσίαζε, χωρις να αλλξω/αλλάξει τπτ, εγινε 4-4 με 3 γκολ απο το 85 και μετά.
    Δεδομενα καποια παιχνιδια ο αλγοριθμος σε εχει στην μπούκα.

    Ο τερμας ειναι ενας απο αυτούς τους παράγοντες καθώς ειναι δυσκολο να βρεις gk με τετοιες αποδοσεις ασε που σε λιγα παιχνιδια αυτος που εχεις σε ενα παιχνιδι θα σου γράψει ενα 5αρι ξεγυρισμένο ετσι γιατι μπορεί.

    Το θεμα ειναι οτι το παιχνιδι δεν βασιζεται σε ενα δυο ματς αλλα εχει βαθος παιχνιδιων ωστε αν εισαι καλος μανατζερ αυτες τις στραβοκλωτσιες να τις σβησεις αργοτερα. Αρκει φυσικα να μην εισαι ατυχος και σου κατσει καμια τετοια στραβη σε κανεναν ημιτελικο - τελικο κτλ

    Παντως για εμενα ειναι απο τις λιγες χρονιες που πηρα καποια εντελως κουλα αποτελεσματα εναντιον μου.
    Και ταυτοχρονα ειναι μια χρονια που δεν ειχα χρόνο να ασχολούμαι παρα πολύ.
    Σύμπτωση ή οχι δε ξερω.

  3. #3
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    δεν ξέρω, πολλές φορές αναρωτιέμαι αν ο gk υπάρχει σαν φυσική παρουσία στο παιχνίδι (πρόγραμμα) ή απλώς είναι η έκφραση του κατα πόσο σου βγαίνει το παιχίδι - ή η εύνοια της τύχης.
    Nikose likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  4. #4
    Addicted Tesla's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    640
    Δεν ξέρω αν συμφωνώ ή όχι με τα λεγόμενά σου Nikose αλλά ένα είναι σίγουρο και πρέπει να κάνεις...

    Συμβόλαιο ζωής στον τερματζή σου!!! :P

  5. #5
    VIP Nick Lizas's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,375
    δεν ξερω εαν εχεται πρατηρησει αλλα εγω πριν απο 4 χρονια που αρχισα το τοπ ελεβεν ο τερματπφυλακας
    τραυματιζοταν καμμια φορα εδω και δυο χρονια δεν τραυματιζεται κανενας ,για την αποδοση εγω αυτο που
    εχω καταλαβει ειναι οτι πολλοι μανατζερ εχουν μονο ενα τερματοφυλακα στο ροστερ τους και φυσικα
    οταν εχεις μονο ενα πιστευω η μηχανη της νορντεους σε παιζει οπως θελει για παραδειγμα μια
    θα εχει ο τερματοφυλακας 5 ,8,6 και αυτο γινεται γιατι ο νορντεους προσπαθει να προσαρμοσει το παιχνιδι στο
    πραγματικο ποδοσφαιρο οπου ολες οι ομαδες εχουν 2 τερματοφυλακες εγω εχω 2 τερματοφυλακες και υπαρχουν
    παιχνιδια που ο καλος μου εχει βγαλει 8,9και μετα 5,6ε τοτε πεταω τον δευτερο που ειναι λιγο πιο χαμηλη ποιοτητα
    απο τον πρωτο και για μερικα παιχνιδια βγαζει και αυτος τα ιδια, τωρα εχω πρατηρησει απο ενα συγκριτικο τεστ
    τεστ που εχω κανει απο τερματοφυλακες αλλων φιλων με μεγαλα ποσοστα για παραδειγμα 8,9 οτι αυτοι οι τερματοφυλακες
    εχουν ολοι πολυ ανεβασμενο σε σχεση με τα αλλα χαρακτηριστικα τους την εναερια εκταση τωρα πως το καταφερνουν αυτο
    στην προπονηση δεν ξερω

  6. #6
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Για τους τραυματισμους, μετα απο ενα update που ειχε βγει εχουν μειωθει αισθητα γενικα, και σε ενα ματς νομιζω δεν γινεται να τραυματιστουν παραπανω απο ενας πλεον.

    Αρα πιθανοτικα ειναι δυσκολο να λατσε να ειναι ο τερμας.

    Εμενα μου ετυχε πριν 2 σεζον και δυστυχως εγινε νωρις στο παιχνιδι, και δυστυχως δεν ειχα backup, και δυστυχως ηταν ημιτελικος κυπελλου

    @nikose
    Μπορεις να βαλεις τις ικανοτητες του παικτη εδω για να συγκρίνουμε με τους δικους μας, μπας και οντως υπαρχουν καποιες ατομικες ικανοτητες που μπορει να ειναι ενδεικτικες για ενα καλο τερματζη

  7. #7
    Pro
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    833
    Μπα....δεν εχει τιποτα το ιδιαιτερο. Δεν του εχω εξασκησει καποιες ιδιαιτερες ικανοτητες μιας και στον προηγουμενο που ειχα (λιγο πριν το 8 αστερι) του ειχα ριξει καμμια 400αρια πρασινα και του ανεβασα στον θεο ΑΝΤΑΝΑΚΛΑΣΤΙΚΑ ΑΝΤΙΛΗΨΗ, ΕΝΑΕΡΙΑ ΕΚΤΑΣΗ και ΕΞΟΔΟΣ, αλλα ηταν κυριολεκτικα χωρις αντικρισμα. Ετρωγε μεσο ορο 4 goals σε καθε ματς στα 5-6 σουτ οn target. Ποτε πια πρασινο στο τερμα λοιπον. Μαλλον παιζει κατι με "κρυφες ρυθμισεις" που λεει κι ο Γιωργης.

    Περι ικανοτητων μανατζαρισματος και αλλων δαιμονιων.-screenshot_4.jpg

    Καλη χρονια σε ολους. Υγεια να εχουμε, κι ολα τα αλλα θα τα παλαιψουμε!!
    nikolgiorgos likes this.

  8. #8
    Pro
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    833
    Σημερα πηραμε το πρωτο μας 6αρι και χασαμε φυσικα 1-3 στις ομοσπονδιες.

  9. #9
    Pro axd23's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    849
    Θα στεναχωρηθώ πολύ όταν θα χρειαστεί να χωρίσουν οι δρόμοι μας κάποια στιγμή....

    Περι ικανοτητων μανατζαρισματος και αλλων δαιμονιων.-screenshot_20170101-171917.jpg


    Τέλος πάντων χαχαχα, καλή χρονιά φίλε.
    nikolgiorgos likes this.

  10. #10
    VIP Nick Lizas's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,375
    αντε να χασεις παιχνιδι με αυτον
    Περι ικανοτητων μανατζαρισματος και αλλων δαιμονιων.-screenshot_62.jpgΠερι ικανοτητων μανατζαρισματος και αλλων δαιμονιων.-screenshot_63.jpg
    Nikose and nikolgiorgos like this.

Page 1 of 2 12 LastLast