Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 17
Like Tree9Likes

Thread: Απορια για παικτη και Βοηθο

  1. #1
    Rookie pgatzas's Avatar
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    58

    Talking Απορια για παικτη και Βοηθο

    σας εχει τυχει να προσεξετε καποιον παικτη σας κατα την διαρκεια του αγωνα ενω βγαινει τετ α τετ ή να ειναι σε προφανη θεση για γκολ να μην σουταρει αλλα να δινει πασα καπου εξω απο την περιοχη?
    υπαρχει γιατρεια??
    εμενα μου εχει συμβει πολλες φορες σε σημειο που αρχισα τα καντηλια...
    επισης κατα την διαρκεια του αγωνα μερικες φορες ο βοηθος λεει πχ να πιεσουμε περισσοτερο ενω η πιεση ειναι εντονη ή να επιτεθουμε περισσοτερο ενω το συστηα ειναι φουλ επιθεση.
    σημερα πχ ενω κερδιζα και ηθελα και αλλο γκολ για να περασω μου λεει ας πιεσουμε γιατι θα αποκλειστουμε..μετα στο επομενο μυνημα μου λεει ας γυρισουμε στην αμυνα...:d:d

  2. #2
    Addicted Tesla's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    640
    Quote Originally Posted by pgatzas View Post
    σας εχει τυχει να προσεξετε καποιον παικτη σας κατα την διαρκεια του αγωνα ενω βγαινει τετ α τετ ή να ειναι σε προφανη θεση για γκολ να μην σουταρει αλλα να δινει πασα καπου εξω απο την περιοχη?
    υπαρχει γιατρεια??
    εμενα μου εχει συμβει πολλες φορες σε σημειο που αρχισα τα καντηλια...
    Έτσι είναι δυστυχώς και όχι δεν μπορείς να κάνεις κάτι για να δείς μεγάλη αλλαγή.

    Quote Originally Posted by pgatzas View Post
    επισης κατα την διαρκεια του αγωνα μερικες φορες ο βοηθος λεει πχ να πιεσουμε περισσοτερο ενω η πιεση ειναι εντονη ή να επιτεθουμε περισσοτερο ενω το συστηα ειναι φουλ επιθεση.
    σημερα πχ ενω κερδιζα και ηθελα και αλλο γκολ για να περασω μου λεει ας πιεσουμε γιατι θα αποκλειστουμε..μετα στο επομενο μυνημα μου λεει ας γυρισουμε στην αμυνα...:d:d
    Ο οδηγός υπολογίζει μόνο το υπάρχων παιχνίδι. Δεν μετρά και το προηγούμενο όπως εσύ. Συνεπώς σε συμβουλεύει πως να πάρεις αυτό το παιχνίδι και όχι την πρόκριση γενικά. Και αυτα που λέει δεν είναι 100% σωστά πάντα, μην ξεχνάς πως δεν είναι ο Μουρίνιο, αλλά ένας κώδικας.

  3. #3
    Pro axd23's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    849
    Αυτό που εκνευρίζει εμένα είναι ότι πάνε και πέφτουν πάνω στον τερματόφυλακα σε τετ α τετ.

  4. #4
    Rookie
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    147
    Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Τελευταία μου συμβαίνει πολύ συχνά. Ή θα βγαίνει τετ α τετ κ θα σουτάρει στα πουλιά ή θα δίνει πίσω πάσα. Επίσης ενώ είναι μόνος δεν μπαίνει στην περιοχή για σουτ. Μου έτυχε το Σάββατο σε αγώνα να βγαίνει και ο τερματάς του αντίπαλου και αντί να κάνει σουτ σε κενή εστία να κρατάει την μπάλα και να κάνει πάσα σε παίχτη οφ σαιτ.
    axd23 and pgatzas like this.

  5. #5
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Δεν υπάρχει λύση.
    Σαν ένδειξη, ίσως παίζει κάτι με το πως έχεις ρυθμίσει τις πάσες σου.

    Επίσης αυτό που βλέπουμε, περισότερο είναι εικονικό, είναι η απεικόνιση των υπολογισμών του προγράμματος.

    Απορια για παικτη και Βοηθο-spoon.jpg

    There is no spoon
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  6. #6
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    ο βοηθός συνήθως δίνει χρήσιμες συμβουλές όσον αφορά τις οδηγίες (τι πάσες παίζουμε, αν έχουμε η να βάλουμε αντεπιθέσεις, αν δουλεύει το τεχνητό οφσάιντ).

    όσον αφορά την άμυνα-επίθεση, εκεί είναι fail.
    Περισσότερο δίνει συμβουλές σαν συνδεσμίτης χαχα

    - Φάτε τους ρε , τι τους κοιτάτε
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  7. #7
    Rookie pgatzas's Avatar
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    58
    Επανέρχομαι στο θεμα μιας και τα Partalia fc(όνομα και πράμα) πηραν μπρός 😀.
    Θα ηθελα να ρωτήσω το εξης:
    1. Μιας και παιζω πολύ απο τα πλάγια και αρκετές απο τις προπονήσεις περιλαμβάνουν Προπόνηση απο τα άκρα ποτέ δεν εχω σημειώσει μεχρι τωρα γκολ απο σέντρα και κεφαλιά ή σουτ. Τα χαρακτηριστικά των παικτών είναι αρκετα καλά .
    2. Εχω αρχισει εδω και λιγο καιρό ειδικότητα φαουλ σε ενα παίκτη και εχει φτάσει στα μισά απο τα 40. Να τον ορίσω να βαράει τα στημένα μιας και κερδίζω αρκετά ;

  8. #8
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    - τώρα τελευταία οι αμυντικοί με "κεφαλιά" υπερισχύουν στο ψηλό παιχνίδι

    - τα φάουλ είναι άσχετο απο τα κόρνερ.
    Ο πλαιυμέηκερ μόνο μπορεί ίσως να σθνεισφέρει στα κόρνερ.

    - η εξειδικευμένη άσκηση, δεν έχω δει να φέρνει και ανάλογα αποτελέσματα.
    Περισσότερο μετράει το "ταλέντο" ενός παίκτ.
    Θέλει δοκιμές/παρατήρηση
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  9. #9
    Rookie
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    147
    Σήμερα μας #$%#@ ασάλιωτα ο βοηθός. Μέχρι το 24 έπαιζα άμυνα και έδειχνα να τον έχω. Μου λέει τους έχουμε και να παίξω πιο επιθετικά και με το που πατάω το μπόνους επίθεσης έφαγα 3 μαζεμένα. Και έτσι το χάσαμε το κυπελλάκι. Να είναι καλά και το τέρμα μου. 2 μακρινά σουτ, ένα φάουλ και ένα από κόρνερ έφαγε. πφφφφφφφφφφ

  10. #10
    Pro
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    833
    Mην τον ακους τον βοηθο. είναι καθαρα διακοσμητικος και δεν ξερει τι του γινεται. εμπιστευσου την δικη σου κριση. αν παιζεις αμυντικα θα σου πει να το γυρισεις. αν παιζεις επιθετικα παλι θα σου πει να το γυρισεις. γενικα ότι κιαν κανεις κατι θα βρει να πει. μην τον ακους. απλα αδιαφορησε.
    Last edited by Nikose; 01-31-2017 at 12:12 PM.
    pgatzas likes this.

Page 1 of 2 12 LastLast