Results 1 to 9 of 9
Like Tree1Likes
  • 1 Post By Doors FC

Thread: Παικτες απο Ακαδημιες

  1. #1
    Pro
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    833

    Παικτες απο Ακαδημιες

    Aυτοι οι δυο ειναι απ τις ακαδημιες μου. ανεβαζουν στην προπονηση φοβερα γρηγορα αλλα μεσα στο γηπεδο πολυ μετριοι, σταθερα παιρνουν 6-7 ανεξαρτητως αντιπαλου. Μηπως πρεπει να τονιστουν ακομη καποια επιμερους χαρακτηριστικα?? Για ριξτε μια ματια. Λυπαμαι να τους εχω στον παγκο. Ξοδεψα πολλα πρασινα. Για πειτε.....
    Ο Βατης με ενδιαφερει κυριως σαν DC.

    Παικτες απο Ακαδημιες-screenshot_25.jpg

    Παικτες απο Ακαδημιες-screenshot_29.jpg

    Εdit/Update. Σημερα το πρωι κερδισαμε στο CL με 3-0 λιιιιιγο πιο αδυναμο αντιπαλο. Ο Βατης αντικατασταθηκε στο ημιχρονο (βαθμ. 5.1) και ο Μανεσης στο 70'. (βαθμ. 6.0)

    Πρωτη μου φορα στα τοσα χρονια που παιζω που ο GK μου επιασε πεναλτυ!!!!!! Γενικα νομιζω οτι ουτε σαν animation το εχω ξαναδει. Συνηθως τα χαμενα ειναι αουτ.( Εδω κλεινει το εκτος θεματος)
    Last edited by Nikose; 02-06-2018 at 10:52 PM.

  2. #2
    Addicted
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    518
    εχω προσεξει οτι ενας παικτης μπορει να μην παει καλα 1σεζον ισως κ δυο κ μετα να παιζει καλα.
    ισχυει κ το αναποδο.

    αν εχεις πρασινα βαλτους καμμια ειδικη ικανοτητα.

  3. #3
    Pro
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    833
    Eιναι ρισκο ρε γ@μωτο. να συνεχισω να τους ταιζω πρασινα μεχρι να περασει και αυτη η σεζον και να δουμε στην επομενη πως θα πανε?? ο βατης ειναι ηδη στην τριτη του σεζον τωρα). και αν δεν τραβανε ουτε του χρονου?? γενικα φαινεται τελικα οτι ειναι πολυ μικρο το ποσοστο των παικτων ακαδημιας που αξιζουν τα λεφτα τους και αποδιδουν αξιοπρεπως στο γηπεδο. και αν καποιοι τελικα αξιζουν, μαλλον ειναι οι μεσοεπιθετικοι.
    Last edited by Nikose; 02-06-2018 at 10:00 AM.

  4. #4
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    aαυτοί οι παίκτες δεν είναι "κλειδιά", δηλ. τι να περιμένεις από αυτούς ?
    Οι MC είναι απλά για να δίνουν κατοχή μπάλας, να βγάζουν καμιά ασίστ ή κανα γκολ κάθε 5 ματς (αν δεν τον έχεις ορίσει για κτυπήματα φάουλ ή κόρνερ).
    Αν βρεις κάποιον κοντά 6* φγηνό, πάρε αυτόν παρά να ταίζεις τον δικό σου πράσινα.

    Οι αμυντικοί, απλά κρίνονται αν δεν τρως εύκολα γκολ.
    Αν ίναι η άμυνα σου ζόρικη, μην αγχώνεσαι για τους βαθμούς τους.
    Τώρα αυτός είναι τριπλοθεσίτης οπότε αξίζει η επένδυση για μένα.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  5. #5
    Pro
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    833
    Quote Originally Posted by nikolgiorgos View Post
    aαυτοί οι παίκτες δεν είναι "κλειδιά", δηλ. τι να περιμένεις από αυτούς ?


    .
    δεν περιμενω τιποτε διαφορετικο απο αυτους, που δεν το περιμενω απ τους διπλανους τους. ο διπλανος dc του βατη ειναι στο 7-8 σχεδον παντα. και ο διπλανος mc του μανεση ειναι κι αυτος παντα πανω απο 7. αυτα ειναι κουτσαλογα δηλαδη;. να χαρω εγω παιχτρονια απ τις ακαδημιες. χαμενα τοκενακια.
    Η αληθεια ειναι τρωω πολυ δυσκολα γκολ, αλλα ειναι εργο κυριως του DMC και του GK πιστευω. Βαθμολογιες 8-9 σταθεροι.
    Last edited by Nikose; 02-06-2018 at 10:52 PM.

  6. #6
    Addicted
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    518
    το παιχνιδι δεν ειναι απλο nikose.τι το περασες;;;;
    Nikose likes this.

  7. #7
    VIP Nick Lizas's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,375
    Quote Originally Posted by nikolgiorgos View Post
    aαυτοί οι παίκτες δεν είναι "κλειδιά", δηλ. τι να περιμένεις από αυτούς ?
    Οι MC είναι απλά για να δίνουν κατοχή μπάλας, να βγάζουν καμιά ασίστ ή κανα γκολ κάθε 5 ματς (αν δεν τον έχεις ορίσει για κτυπήματα φάουλ ή κόρνερ).
    Αν βρεις κάποιον κοντά 6* φγηνό, πάρε αυτόν παρά να ταίζεις τον δικό σου πράσινα.

    Οι αμυντικοί, απλά κρίνονται αν δεν τρως εύκολα γκολ.
    Αν ίναι η άμυνα σου ζόρικη, μην αγχώνεσαι για τους βαθμούς τους.
    Τώρα αυτός είναι τριπλοθεσίτης οπότε αξίζει η επένδυση για μένα.
    εμενα παντως 1 παιχνιδι και γκολ την περασμενη σαιζον τον εφτιαξα στο τελος
    της σαιζον και τελειωσε με 6 γκολ σε 5 παιχνίδια και 4 ασιστ βγαζει συνεχεια 8,9,10
    τον αφησα μονο mc γιατι ετσι ανεβασα ευκολα και γρηγορα τα skills του εδωσα
    ειδικη ικανοτητα επομένως αυτο που λες γιωργο δεν είναι απολυτο
    πηγαίνετε στη τελευταια σελιδα
    https://forum.topeleven.com/showthre...ferrerid=34695

  8. #8
    Pro
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    833
    Δεν τους εμπιστευομαι ρε Nik. Πως να τους φορτωσω πρασινα αμα μου φερνουν μονιμα 5-6ρια??. Με τι καρδια?? Να εβλεπα αποτελεσματα μαλιστα. Σημερα στο CL κερδισα 3-0 και ο DC εφυγε με 5αρακι στο ημιχρονο. Ο διπλανος του DC με 7.2. Δε ξερω. Και skills εχουν και απ ολα. Δε τα βγαζουν στο pitch ομως. Τους βλεπω να κοιτανε προς την πορτα της εξοδου. Οτι εδωσα εδωσα. Κριμα.

  9. #9
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    ναι αλλά ρε φίλε @ Nick Lizas ο δικός σου είναι 7* και με ειδική ασίστ.
    του Nikose με 89%, τι παπάδες να κάνει δηλαδή ?
    Απ'την άλλη βέβαια να του ρίξει 150 πράσινα και να είναι μια απ'τα ίδια λέει ?
    δεν ξέρω.

    Εγώ πάντως όταν παίρνω κανά νέο γρήγορο MC , επενδύω πάνω του δίνοντας εξτρα θέσεις , δηλ. τον κάνω DC-DMC-MC ή DMC-MC-AMC ώστε να του αλλάζω θέσεις μέσα στον αγώνα ή πολυεργαλείο.
    Έτσι και σούπερ αποδόσεις να μην έχει, τα βγάζει τα λεφτά του για 4-5 χρόνια.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html