Results 1 to 6 of 6
Like Tree2Likes
  • 2 Post By nikolgiorgos

Thread: Ανεβαίνουν οι παίχτες πιο γρήγορα αν παίζουν?

  1. #1
    Newbie
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    3

    Ανεβαίνουν οι παίχτες πιο γρήγορα αν παίζουν?

    Αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει. Είναι προτιμότερο να βάζω να παίζουν νέοι παίχτες που θέλω να ανεβάσω ή τους πιο μεγάλους σε ηλικία που έχουν καλύτερα stats?

  2. #2
    Moderator milpol's Avatar
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Greece
    Posts
    2,023
    Quote Originally Posted by Tsitas7 View Post
    Αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει. Είναι προτιμότερο να βάζω να παίζουν νέοι παίχτες που θέλω να ανεβάσω ή τους πιο μεγάλους σε ηλικία που έχουν καλύτερα stats?
    Τα stats δεν εχουν πολυ σημασία. Εγω εχω μια εντεκάδα με νεους fast trainers (18-21 ) χρονων. Παίζουν αυτοί στα ματς και ανεβαίνουν γρήγορα
    For official in-game help please refer to Top Eleven Support here.
    I upload top eleven content on my YouTube Channel.

  3. #3
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    οι παίκτες ανεβαίνουν το ίδιο (αναλογική σχέση ανάπτυξη- φυσ.κατάσταση που σπαταλήθηκε) σε ματς ή προπόνηση.
    Οι πιο τούμπανο παίκτες (140% +) , μπορεί να τσιμπάνε λίγο παραπάνω σε ένα παιχνίδι, παρά βάζοντας τους σε προπόνηση όπου είναι απελπισία.
    Mr Dosohos® and Z.Ep. like this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  4. #4
    Newbie
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    3
    Quote Originally Posted by nikolgiorgos View Post
    οι παίκτες ανεβαίνουν το ίδιο (αναλογική σχέση ανάπτυξη- φυσ.κατάσταση που σπαταλήθηκε) σε ματς ή προπόνηση.
    Οι πιο τούμπανο παίκτες (140% +) , μπορεί να τσιμπάνε λίγο παραπάνω σε ένα παιχνίδι, παρά βάζοντας τους σε προπόνηση όπου είναι απελπισία.
    Άρα είναι προτιμότερο να βάζω να παίζουν οι καλύτεροι στα στατς και να κάνω προπόνηση στους νέους. Σωστά?

  5. #5
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Θα έλεγα ναι
    αλλά αν έχεις 1-2 παίκτες που θες να τους έχεις με σούπερ-ουάου στατιστικά, 10 γκολ σε 5 παιχνίδια ξέρω γω, να έχουν θέσεις στο τοπ 5 κλπ, πρέπει να τους βάζεις σε παιχίδα και μάλιστα και σε "εύκολα".
    Επίσης αν ανεβάζουν ποιότητα, θα ανε βάζουν και τον μ.ο. ποιότητας της ομάδας, οπότε πρέπει να τους βάζεις αργότερα και ενάντια σε δύσκο9λα ματς.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  6. #6
    Famous Ποσιδονας's Avatar
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,938
    Quote Originally Posted by Tsitas7 View Post
    Άρα είναι προτιμότερο να βάζω να παίζουν οι καλύτεροι στα στατς και να κάνω προπόνηση στους νέους. Σωστά?
    εξαρτάται τι εννοείς νέους και τι ποιότητα έχουν.
    Μετά τα 105-110% ποιότητα αρχίζουν να αναπτύσονται αργά και αν έχουν κάποια skills πάνω από 130% .