Results 1 to 3 of 3

Thread: Δημοπρασίες παικτών και ανάπτυξη.

  1. #1
    Newbie
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    43

    Δημοπρασίες παικτών και ανάπτυξη.

    Ερώτηση 1.η δημοπρασία παικτών μήπως είναι ψέμα;; πήγα να βάλω τα τοκεν μου σε ένα παίκτη και μέσα σε ένα λεπτό είχε πάει 25 τοκεν. Ένας παίκτης μεσαίας δυναμικής.. Μπήκα να δω ποιοι είναι αυτοί που είχαν βάλει 23 ,24 και 25 τοκεν αντιστοιχα.. Οι δύο ήταν με όλους τους παίκτες στο επίπεδο θρύλου, που δεν πάει ούτε 1% παραπάνω και ο τρίτος ήταν με όλους μοναστερους. Τι φαση;;;;
    Ερώτηση 2..ξεκινάω να δομώ μια νέα ομάδα με παίκτες 80-90%,18 και 19 ετών... Μέχρι τα 21-22 πως μπορώ να υπολογίσω την ανάπτυξη που θα έχουν;; θα παιζου 1 αγώνα την ημέρα (όσο είμαι σε κύπελο και τσου λου, μετά φιλικά) συν προπόνηση . Θα κάνω τανκινγκ, οποτε για 3-4 σεζόν θα είμαι στην ίδια κατηγορία και θέλω να υπολογίσω πάνω κάτω μέχρι που θα φτάσει η εξέλιξη των παικτών μου.. Πώς το υπολογίζουμε;; ευχαριστώ!

  2. #2
    Famous Ποσιδονας's Avatar
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,938
    Ε καλά δεν ξέρεις ότι 1η μέρα μεταγραφών γίνεται χαμός ? και 2η και 3η.
    Αν είναι παίκτης νέος ή κοντά στο 99% ή με ειδική, βαράνε αβέρτα.
    Αυτοί που χτυπούσαν, είναι παίκτες από πιο πάνω επίπεδο για' αυτό βλέπεις τους παίκτες τους σαν 10*.
    Μέσω ομοσπονδίας φαίνεται μόνο η πραγματική τους ποιότητα.
    Έτσι λειτουργούν εδώ και ένα χρόνο οι δημοπρασίες.
    Ποντάρουν από όλα τα επίπεδα.
    Απλά για κάθε επίπεδο είναι ανάλογα, και η τιμή του παίκτη και η αξία και η ποιότητα.

    Τώρα για το άλλο, και γω μένω συνέχεια σεζόν αλλά δεν προπονώ εξτρά τους παίκτες.
    Εξαρτάται πόση προπόνηση τους κάνεις.
    Με λίγο παραπάνω προπόνηση, ένας γρήγορος παίκτης μπορεί να ανέβει ένα αστέρι - 20% πάνω, σε μια σεζόν.
    Αλλά σαν 7* μετά θα ανεβαίνει πιο αργά.
    Με 4 σεζόν τάνκιγκ, θα μπορέσεις να ανεβάσεις τους νέους γρήγορους σε ένα 140% πιστεύω.

  3. #3
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Θα κάνω τανκινγκ, οποτε για 3-4 σεζόν θα είμαι στην ίδια κατηγορία και θέλω να υπολογίσω πάνω κάτω μέχρι που θα φτάσει η εξέλιξη των παικτών μου.
    και τι θα κερδίσεις ?
    τους κάνεις πες 140%
    μετά την άλλη σεζόν θα πρέπει να παίξεις και να κερδίσεις το πρω ή αλλιώς να βγεις 4άδα για το τσου-λού
    και μετά την επόμενη θα πας για τρεμπλ οπότε θα έχουν πέσει κι 'άλλο οι παίκτες σου και θα έχουν μεγαλώσει κιόλας.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html