Results 1 to 5 of 5
Like Tree4Likes
  • 1 Post By Ichigos Kurosakis
  • 2 Post By nikolgiorgos
  • 1 Post By Ποσιδονας

Thread: Χτυπήματα φάουλ και ριμπάουντ

  1. #1
    Newbie
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    14

    Χτυπήματα φάουλ και ριμπάουντ

    Καλησπέρα στην ομάδα,

    Καταρχήν έχω παρατηρήσει ότι το σωστό είναι να έχεις 2 εκτελεστές και με ανάποδο πόδι.
    Το άλλο όμως και πιο σημαντικό, είναι πως έτσι φαίνεται στα ριμπάουντ, να βάζω πολλά γκολ χτυπώντας στο τοίχος και μετά ο 2ος εκτελεστής να βάζει γκόλ.
    Τι λέτε? Τυχαίο? Δεν νομίζω..

  2. #2
    Newbie Ichigos Kurosakis's Avatar
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    44
    Καλημέρα σου φίλε μου
    Η γνώμη μου είναι οτι δεν παίζει ρόλο το "πόδι" όσο για την σπόντα κ γκολ ..
    Είναι το πιο σπαστικό πράγμα να σου τύχει και να φας γκολ έτσι , οπότε αν το βλέπεις συχνά συγχαρητήρια έχεις νευριάσει πολλούς αντιπάλους χαχα !
    milpol likes this.

  3. #3
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Αυτό που λες @Itrustos είναι παλιό, σαν bug.
    Όταν ας πούμε έχεις τον παίκτη Α να σου χτυπάει και τις δύο πλευρές και δεις στο live να εκτελεί το φάουλ ο παίκτης Β, τότε ξέρεις ότι στη συνέχεια ο Α θα πάρει το ρημπάουντ και θα σκοράρει.

    Επίσης, το πόδι δεν παίζει ρόλο.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  4. #4
    Newbie
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    14
    Γίωργο είσαι σίγουρος για το πόδι?
    Αυτό που λες για τον παίχτη Β να χτυπάει το φάουλ δεν το κατάλαβα. Αφού λες έχεις τον Α να χτυπάει και τα δύο..

    Και στην πραγματικότητα όμως, το λογικό είναι απο αριστερά πχ. να βαράει τα φάουλ ο δεξιοπόδαρος.. με τη λογική ότι θα τη στείλει στη γωνία που βολεύει.
    Τέλοσπαντων, για το άλλο είμαι σχεδόν σίγουρος.
    Όσο καιρό το κάνω (άλλος παίχτης για κάθε φάουλ), βλέπω πολύ συχνά το ριμπάουντ από το τοίχος να γίνεται και αυτός που την παίρνει είναι ο άλλος παίχτης που βαράει τα φάουλ. Πάντα αυτό, δεν είναι τυχαίο νομίζω..
    Last edited by Itrustos; 04-02-2020 at 02:13 PM.

  5. #5
    Famous Ποσιδονας's Avatar
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,938
    Εννοεί τον Β έναν άλλο τυχαίο παίκτη, όχι τον Β που έχεις στην άλλη θέση. Ο Α είναι και στις 2 θέσεις.

    Για τα πόδια συμφωνώ.
    Παλιά που δεν υπήρχε Live αλλά παρακολουθούσαμε την εξέλιξη του παιχνιδιού μόνο από σχόλια, έλεγε πχ
    Ο τάδε σκόραρε από φάουλ αν και δεν είναι η αγαπημένη του θέση.
    Ο τάδε παίκτης μας όμως είχε και τα δύο πόδια, οπότε πως δεν ήταν η αγαπημένη του θέση ?
    Itrustos likes this.