Page 12 of 13 FirstFirst ... 210111213 LastLast
Results 111 to 120 of 125
Like Tree32Likes

Thread: Ποιοί είναι οι "γρήγοροι" παίκτες και πως τους βρίσκουμε

  1. #111
    Rookie Ragnar7's Avatar
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    78
    Νομίζω βρήκα λαβράκι.. έβαλε και γκολ στο κύπελλο μόλις τώρα απο διαγώνια θέση άμεσος μετά την σέντρα..!!!! ουτε o καλύτερος amr-aml μου δεν εχει βάλει τόσο μακρινό..

    Ποιοί είναι οι "γρήγοροι" παίκτες και πως τους βρίσκουμε-%CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AE.jpg

    Ποιοί είναι οι "γρήγοροι" παίκτες και πως τους βρίσκουμε-%CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AE2.png

  2. #112
    Apprentice
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    244
    Ναι το κάνουν αυτό τα back όταν είναι φρέσκα από μεταγραφή ή και τον δεύτερο χρόνο. Από τον τρίτο χρόνο, που ήδη έχουν μειωθεί πολύ οι γκρι ικανότητες σταματούν να βάζουν και τέτοια γκολ.

  3. #113
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    @mkouk χώσε
    Έτσι κι αλλιώς οι 18άρηδες MC πάνω από 90%, χτυπιούνται πολύ στην αγορά.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  4. #114
    Rookie
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    59
    Καλησπέρα, Καιρό είχα να μπω στο φόρουμ, να ρωτήσω αν κατάλαβα σωστά στα παραπανω πρότεινετε να περνούσε 3* παίχτες και όχι παίχτες που είναι στο 99% ?? Και ότι είναι ποιο οικονομικά να σε πράσινα να ανεβουν? Δεν μου βγάζει νοημα

  5. #115
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Quote Originally Posted by Aek FC View Post
    Καλησπέρα, Καιρό είχα να μπω στο φόρουμ, να ρωτήσω αν κατάλαβα σωστά στα παραπανω πρότεινετε να περνούσε 3* παίχτες και όχι παίχτες που είναι στο 99% ?? Και ότι είναι ποιο οικονομικά να σε πράσινα να ανεβουν? Δεν μου βγάζει νοημα
    Έχεις χάσει επεισόδια γι'αυτό δεν καταλαβαίνεις.
    Τους τελευταίους μήνες μπορούμε να μαζέψουμε 1500 πράσινα τη σεζόν.
    Οπότε αντί να χτυπιέσαι για παίκτες +90% ποιότητα, παίρνεις παίκτες νέους γρήγορους με 70%, 80%, φθηνά
    και τους τουμπανιάζεις.
    milpol likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  6. #116
    Rookie
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    59
    Δλδ, περνώ ένα παίχτη 80% που είναι φτηνός ξοδευω,... δεν ξέρω ακριβώς ας πούμε 50 πρασινα να τον πάω στο 100% και άλλα 200ας πούμε να τον πάω 115%. Αν πάρω κάποιον ακριβό σε τοκεν και είναι στο 99% θα πρεπει να ξοδέψω 200 πράσινα για να τον πάω 115%. Άρα στην πρώτη περίπτωση ξοδευω λιγότερα τοκεν αλλά περισσότερα πράσινα.

  7. #117
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Στα μεσαία-μεγάλα επίπεδα ένα θέμα υπάρχει με τις αξίες.
    ότι είναι όλες κοντινές ή ίδιες οπότε δεν μπορείς να ξεχωρίσεις εύκολα τους γρήγορους.
    Ένα κόλπο που κάνεις, είναι να σορτάρεις την λίστα των παικτών που είναι σε δημοπρασία σύμφωνα με την τιμή (παίξτε 1-2 φορές για να σγουρευτείτε ότι έχετε πάνω πάνω τους ακριβότερους).
    Επίσης όταν πάρετε κάποιους παίκτες, κάντε δοκιμή ότι πάτε να τους πουλήσετε και δείτε την κρυμένη τιμή των δεκαδικών.

    Πήρα δύο παίκτες αλλά θέλω να επενδύσω μόνο στον ένα (βασικά τον θέλω για MC + άλλη θέση για μπακ απ).

    Δύο παίκτες
    Ποιοί είναι οι "γρήγοροι" παίκτες και πως τους βρίσκουμε-new-18-aml-ekramy.jpg

    Ποιοί είναι οι "γρήγοροι" παίκτες και πως τους βρίσκουμε-new-18-ml-aml-larson.jpg
    Ο ένας ο Ekramy είναι 128.400 και ο άλλος ο Larson είναι στα 128.500 (μεγαλύτερη αξία δηλ. και πιθανόν να είναι πιο γρήγορος).
    Κάνω προπονήσεις για εξτρά θέση και στους δύο
    Ποιοί είναι οι "γρήγοροι" παίκτες και πως τους βρίσκουμε-new-18-training.jpg

    Πράγματι, ένας στις 10 προπονήσεις πήρε 14 πόντους και ο άλλος πήρε 16 πόντους.
    Οπότε επιβεβαιώνω ότι ο Larson είναι γρήγορος 1ης τάξεως (και ο άλλος είναι, αλλα όχι τόσο, 2ης τάξης θά λεγα) οπότε πειδή θα πενδύσω μια εξτρά θέση και ειδικότητα και θέλω να τον κρατήσω για 5 σεζόν, θα επενδύσω εκεί.
    Οι 18-21 χρονών έχουν ίδια ανάπτυξή, μετά είναι οι 22-24, που πέφτει περίπου 20% και μετά οι 25-27 χρ. που πέφτει στο μισό και .

    Έτσι επένδυσα σε αυτόν και του άλλαξα και το όνομα
    Ποιοί είναι οι "γρήγοροι" παίκτες και πως τους βρίσκουμε-new-kaka.jpg

    για να αντικαταστήσει τον GULIT που τελειώνει αυτή τη σεζόν
    Ποιοί είναι οι "γρήγοροι" παίκτες και πως τους βρίσκουμε-gulit.jpg
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  8. #118
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    ε αυτές είναι οι ικανότητες του τώρα. Τις βλέπεις.
    Διάφορες ασκήσεις γιατί τον έβαζα κάποιες φορές και με άλλους.
    Ε, λίγο παραπάνω ασκήσεις για να ανεβάσω τις σέντρες του.
    Οπότε δεν τα μέτρησα τα πράσινα.
    Περίπου από 35 πράσινα την θέση και 28 για την ειδικότητα (του κορνερίστα είναι 40 πόντοι).
    Από το 63% στο 83% χτυπούσε συνέχεια +6% skills στις ασκήσεις οπότε πρέπει να ξόδεψα καμιά 50αριά πράσινα
    και άλλα 55-60 για να πάει από 83% στο 103%.
    ε δηλ. περίπου 170.
    Χωρίς εξτρά προπόνηση, νομίζω ότι θα φθάσει στο 115-118% ως το τελος της σεζόν.
    milpol likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  9. #119
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Από το facebook σου έστειλε ή από το παιχνίδι ? Αυτός είναι στις ίδιες διοργανώσεις με εσένα ?
    Πρόσεχε γιατί είναι ίδιο επίπεδο, αν είναι και ίδιο σέρβερ, θα δεις τίτλο με το κυάλι χαχα
    Αν είναι από ίδιο σέρβερ, θα τον διαγράψεις από φίλο πριν μπει η νέα σεζόν.
    Μάλλον είναι σε εύκολο πρω και ξέρει τα κόλπα της προπόνησης οπότε είναι πιθανό να είναι 2ος λογαριασμός από κάποιον παλιό έμπειρο παίκτη που ξεκιναει από την αρχή.
    milpol likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  10. #120
    Apprentice
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    203
    Παιδιά Καλημέρα.

    Επιστρέφω στο παιχνίδι από το 2017 οπότε είχα σταματήσει. Βλέπω έχουν αλλάξει αρκετά πράγματα. Πήρα σήμερα το πρωί τον παρακάτω παίκτη με ένα τοκεν. 18 χρόνων. Μπορείτε να με βοηθήσετε βάσει των υπολογισμών αν είναι γρήγορος? Γιατί δε μου βγαίνουν.
    Αξία 1.81 m και 11k μισθός. Φανταζομαι και να μην ειναι πολυ τον πουλαω σχετικα εύκολα κ μικρη η χασουρα. Είμαι επίπεδο 1.

    Αν μπορεί να μου απαντήσει κάποιος ευχαριστω.

    Στάλθηκε από το SM-J530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Page 12 of 13 FirstFirst ... 210111213 LastLast