Οποιος γυρίζει μυρίζει και όποιος κάθεται βρωμίζει έλεγε η γιαγιά μου και είχε απόλυτο δίκιο. Στην απελπησία μου να μπορέσω να παίξω το Olympus rising στον υπολογιστή, είχα κάνει τα πάντα. Το bios της intel δεν υποστήριζε virtual technology και έτσι μοιραία όλοι οι android emulators που είχα όταν πήγαινα στο google play να το κατεβάζω έλεγαν μη συμβατό με τη συσκευή σας. Φτου κ απ την αρχή λοιπόν. Ωσπου ψες έπεσε στο μάτι μου μια ανάρτηση ενός παιδιού στο Forum του παιχνιδιού που έχει το ίδιο πρόβλημα όπως και πολλοί άλλοι που έλεγε να εγκαταστήσω αυτό RemixOS For PC. Στην αρχή δεν κατάλαβα οτι είναι ένα αυτόνομο λειτουργικό σύστημα, νόμιζα οτι ήταν πρόγραμμα εξωμοίωσης σαν όλα τ΄άλλα. Ελα όμως που δεν είναι έτσι ακριβώς. Ειναι λειτουργικό σύστημα και μάλιστα ίσως το καλύτερο που υπάρχει απο πλευράς (εξωμοιοτών android-tablet) μιας και σου ανοίγει ένα σούπερ τάμπλετ αλλά σα λειτουργικό (win10-win8 ktl) διαθέτοντας virtual technology, σούπερ γρήγορο και με όλες τις λειτουργίες ενος Android tablet...! Αφού λοιπόν το έγκατέστησα και επέλεξα αντι για win10 αυτό στο boot (την επιλογή στη δίνει με το που ξεκινάς τον υπολογιστή σου με F9, είδα το φως το αληθινό παιδιά. Η γρηγοράδα της γρηγοράδας ω γρηγοραδα. φυσικά και έπαιξε το παιχνίδι μου αλλά δοκίμασα και το Top Eleven..... Ενα πράγμα θα σας πω... παίζεις άλλο παιχνίδι, και όσοι χρησιμοποιούν emulators τύπου blue stacks και Νοχ για συγκεκριμένο πρασινο σκοπό με αυτό θα πάθετε την πλάκα σας για το πόσο γρήγορα 30 ανταρίζει και έχει και συνέχεια άλλα 10. Ελπίζω να βοήθησα κάπως..
How to Download And Install RemixOS For PC And Mac – Apps for PC Play