Results 1 to 4 of 4

Thread: Μεταγραφες

  1. #1
    Newbie
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    7

    Μεταγραφες

    Μια προταση που εχω για το μεταγραφικο συστημα ειναι να βασιζονται περισσοτερο στα χρηματα παρα στα τοκεν . Τι εννοω ;

    Κατα τη δημοπρασια , να επιλεγει ο καθένας το ποσο χρηματων που θελει να διαθέσει σε καθε χτυπημα και να μην ειναι καθε προσφορα αυτόματη (νομιζω αυξάνει το ποσο 5χ σε καθε προσφορα) . Ετσι και θα ξοδευει ο κοσμος λιγοτερα τοκεν , γιατι αν ενα χτυπημα ανεβάσει την τιμη 200χ , καποιοι θα αποσυρθουν και βεβαια ειναι μεγαλο το οφελος για τον πωλητη καθως η τιμη του παικτη του μπορει να αυξηθει ραγδαια .

  2. #2
    Famous Ποσιδονας's Avatar
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,937
    Είναι λίγο μπερδεμένη η πρόταση σου ή δεν έχεις καταλάβει ακόμα πως γίνονται οι δημοπρασίες.

    Πρώτον : Πουλάς και αγοράζεις παίκτες από bot ομάδες της νορντέους.
    Ψεύτικες σαν να λέμε.
    Οπότε δεν υπάρχει πωλητής του παίκτη που αγοράζεις ούτε αγοραστής του παίκτη που πούλησες για να ωφεληθεί.
    Μόνο στις διαπραγματεύσεις αγοράζεις και πουλάς σε άλλους πραγματικούς παίκτες.

    Δεύτερον :
    Στις δημοπρασίες συμμετέχουν παίκτες από όλα τα επίπεδα, από επίπεδο 3 έως 70.
    Μόνο το 1ο και 2ο επίπεδο έχουν δικιά τους λίστα.
    Τα χρήματα όμως είναι τελείως άλλα σε έναν μάνατζερ επίπεδο 4 και σε έναν επίπεδο 24.
    Άλλα εννοώ και ποιοτικά, αναλογικά, όχι ποσοτικά .
    Στα χαμηλά επίπεδα δεν υπαρχει χρήμα, είναι χαμηλά τα εισητήρια, δεν έχεις μεγάλο γήπεδο , δεν έχεις στοκ από τα προηγούμενα χρόνια κλπ.

    Οπότε είναι άκυρη μάλλον η πρόταση σου.

  3. #3
    Moderator milpol's Avatar
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Greece
    Posts
    2,023
    Θα κανω και εγω μια πρόταση. Δεν κανω αλλο θέμα για τις μεταγραφές επειδή μπορεί να έχει ειπωθεί. Θελω να γίνουν πιο ρεαλιστικές. Ξόδεψα 3 μερες για να βρω εναν επιθετικό μικρο και γρήγορο .θελω λοιπόν να επιλέγουμε τι παίκτες θα μας βγάζει (εδω μπορει να γυρίσει το παλιό σύστημα μεταγραφών αλλα λιγο δύσκολα ) στο παζάρι. Πχ με την νεα σεζον θελω ενίσχυσή στην αμυνα. Θέλω να μου βγάζει μονο αμυντικούς και παει λέγοντας.


    Οι πιθανότητες να γινει ειναι ελάχιστες αλλα για αυτό υπάρχουν τα φόρουμ . Να ανεβάζουν τις πιθανότητες να γίνει κατι.

    I'm playing for fun
    For official in-game help please refer to Top Eleven Support here.
    I upload top eleven content on my YouTube Channel.

  4. #4
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    να λοιπόν που έγινε μια παρόμοια πρόταση πριν από λίγες μέρες
    https://forum.topeleven.com/suggesti...uggestion.html

    εμπνευσμένο από το παλιό ΤΕ 2015, όπου είχε μια μεγαλύτερη λίστα και συ διάλεγες την θέση που ήθελες και έκανε σορτάρισμα.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html