Results 1 to 2 of 2
Like Tree2Likes
  • 1 Post By Nick Lizas
  • 1 Post By nikolgiorgos

Thread: Nordeus games

  1. #1
    VIP Nick Lizas's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,375

    Nordeus games

    Σημερα επαιξα το 2 παιγνιδι κυπελου εκτοσ εδρας
    Πρωτο παιχνιδι στην εδρα μου κερδισα 3-1 ειχα παιξει φουλ επιθεση επι ενος δυνατου αντιπαλου
    Nordeus games-screenshot_1.jpg
    και σημερα επαιζα εκτος εδρας αλλαξα το σε νορμαλ νοοτροπια 3-2-2-2-1 πεταλουδα
    ο αντιπαλος και στα δυο παιχνιδια επαιζε 4-4-2 το ενα σεντερ μπακ μου μολις αρχισε το παιχνιδι
    στο 9 λεπτο τρωει κοκκινη καρτα παει λεω το χασαμε. το παραδοξο ποιο εναι τωρα ετοιμαζομαι να κανω διορθωτικες κινησεις
    αλλα βλεπω οτι αντι να χανω την κατοχη εχω υπερ μου ενα 60-40 σταθερο και η ομαδα μου να ειναι συνεχως στην επιθεση και να
    βαζει και γκολ και να προηγουμαι εκτος εδρας 0-1 και με αυτο το σκορ να κλεινω το ημιχρονο,μετα σκεφτομαι μηπως αλλαξει η τυχη μου
    στο 2 ημιχρονο,και κανω μονο μια κινηση εβαλα μπλε στους dmr,dml και αυτο ηταν οι ακραοι που ειχαν απο την αρχη κοκκνα βελη
    εκαναν την διαφορα και κερδισα με1-4.Φαινεται σαν κατι μαγικο να εγινε ηταν κατι που δεν περιμενα παιχνιδια του nordeus!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Nordeus games-screenshot_7.jpgNordeus games-screenshot_8.jpgNordeus games-screenshot_9.jpg
    nikolgiorgos likes this.

  2. #2
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Υπάρχει εξήγηση και θα σου πω την εμπειρία μου.
    όταν δεν "κατεβάζω" το επιπεδο της ομάδας μου και πάω στην κλήρωση κυπελλου της επόμενης σεζόν, με 5-6* ομάδα, παίζω σε ανώτερο επίπεδο.
    Εκεί, πολλές φορές με έχει βγάλει με αντιπάλους 3lv επάνω, όπως βλέπω έπαιξες και εσύ με τέτοια ομάδα.
    Οι πάικτες του αντιπάλου σου που όπως βλέπω είναι 3 επίπεδα πάνω, σημαίνει ότι είναι 2-3* για το επίπεδο του. Αυτό σημαίνει ότι δεν δίνει και πολύ σημασία στην ομάδα του, γιατί ένας ενεργός παίκτης μπορεί να έχει μια αξιοπρεπή ομάδα τουλάχιστον 4*-5* ακόμη και χωρίς εξτρά τοκεν.
    Έτσι, πιστεύω ότι ή είχε κάποιους παίκτες εκτός θέσης, ή αυτούς τους 30φεύγα που δίνει το παιχνίδι για να συμπληρώσεις 14άδα ή το ηθικό τους και η κατάσταση τους ήταν χαμηλή.
    Μου έχει τύχει και μένα να καθαρίσω τέτοιες μισοπαρατημένες ομάδες στον 1-2ο γύρο του κυπέλλου αλλά μετά ξεσκαρτάρει και σφίγγουν τα πράγματα.
    Nick Lizas likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html