Results 1 to 3 of 3
Like Tree1Likes
  • 1 Post By Nick Lizas

Thread: ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗ

  1. #1
    VIP Nick Lizas's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,375

    ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗ

    Στο κυπελλο τα πραγματα ηταν δυσκολα για μενα απο την αρχη ολοι οι αντιπαλοι
    ειναι ιδια δυναμικοτητα και λιγο καλυτεροι απο μενα,πρωτο παιχνιδι με ενα ιταλο ηταν λιγο
    καλυτερος απο μενα αρχιζω λοιπον με το αγαπημενο συστημα του φιλου Νικ 4-5-1vstyle
    αυτος παιζει 4-3w-1-2 στο 26 λεπτο τρωει κοκκινη το αριστερο μπακ και εγινε το ελα να δεις
    ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗ-screenshot_111.jpg
    λοιπον λεω στον επομενο αγωνα θα το παλεψω φουλ επιθετικα και οτι γινει αυτος ησυχος οτι
    εχει περασει ειναι απων και εχει στησει την ομαδα του αμυντικα
    ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗ-screenshot_114.jpg
    εγω εχω αποφασισει να παιξω 3-1-4-2
    ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗ-screenshot_115.jpg
    εκει που ειχα παικτες πιο γρηγορους απο αυτον εβαλα κοκκινα βελη
    εκει που ηταν πιο γρηγορος απο μενα εβαλα μπλε βελη και χρησιμοποιουσα συνεχως μπονους καταστασης γιατι
    οι παικτες μου εχουν πολυ δυνατη φυσικη κατασταση νοοτροπια επιθετικη,απο πλαγια,κοντινες πασες,χωρις αντεπιθεσεις,
    εντονη πιεση,τακλιν κανονικο,ζωνη ,χωρις οφσαιντ.και ιδου το αποτελεσμα
    ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗ-screenshot_112.jpg
    ευχαριστω οσους με υποστηριξαν
    Fcgrfr likes this.

  2. #2
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    εγώ μάλλον θα διάλεγα να παίξω με πλάγιους μπακ αντί για σέντερ (για αν προσέχουν τους ml-mr) αλλά οκ, αφού σου βγήκε.
    ούτως ή άλλως και απότι βλέπουμε στους αγώνες, οι αμυντικοί κυνηγάν και μαρκάρουν παντού.
    αν βάλουμε 3 σέντερ μπακ, δεν σημαίνει ότι θα είναι και καθηλωμένοι στο κέντρο της άμυνας.
    καλή συνέχεια λοιπόν.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  3. #3
    VIP Nick Lizas's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,375
    Quote Originally Posted by nikolgiorgos View Post
    εγώ μάλλον θα διάλεγα να παίξω με πλάγιους μπακ αντί για σέντερ (για αν προσέχουν τους ml-mr) αλλά οκ, αφού σου βγήκε.
    ούτως ή άλλως και απότι βλέπουμε στους αγώνες, οι αμυντικοί κυνηγάν και μαρκάρουν παντού.
    αν βάλουμε 3 σέντερ μπακ, δεν σημαίνει ότι θα είναι και καθηλωμένοι στο κέντρο της άμυνας.
    καλή συνέχεια λοιπόν.
    Φιλε Νικ δεν μου βγηκε απλως, η φιλοσοφια δεν ηταν πως θα αντιμετωπισω τους ακραιους του αλλα πως θα του παρω το κεντρο
    οταν εχεις παρει το κεντρο και παιζεις με εντονο πρεσινγκ οι δικοι μου mr,ml μαρκαρουν τους αντιστοιχους ml,mr και στην ουσια δεν χρειαζοταν να
    παιξω με πλαγιους μπακ ,διαλεξα 3 σεντερ μπακ και ενα αμυντικο χαφ και ετσι αχρηστευσα τον amc,και τον μοναδικο st,τωρα εκτος απο κοκκινα βελη
    στους ml, mr εβαλα και στον ενα απο τους 2 mc ο οποιος εκανε την διαφορα με δυο γκολ ,ασιστ, οπως εβλεπα το παιχνιδι αυτος μας εδωσε την προκριση
    και ολα αυτα τα ειχα δοκιμασει σε ενα φιλικο πριν δεν μου βγηκαν τυχαια ,βεβαια ειχαμε και την τυχερη ζαρια οπως λες.αυτο που περιγραφεις παραπανω ειναι απολυτα σωστο οταν εχεις αμυντικη φιλοσοφια ,παιζω 3 χρονια το παιχνιδι αλλα δεν χαλαω παραπανω απο δεκα ευρω ανα σαιζον,και φυσιολογικα πεφτω με δυσκολους αντιπαλους,αλλα παντα παλευω ολα τα παιχνιδια και εχω δοκιμασει απειρες τακτικες,τωρα εαν ειχα μεγαλη διαφορα δυναμικοτητας απο τους αντιπαλους μου θα τους επαιζα με το κλασικο 4-4-2 και δεν θα χρειαζοταν να ασχοληθω με καποιο αλλο συστημα .