Results 1 to 10 of 10
Like Tree8Likes
  • 1 Post By oikia1975
  • 1 Post By ermismandras
  • 5 Post By oikia1975
  • 1 Post By nikolgiorgos

Thread: Τελικός champions league

  1. #1
    Newbie
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    28

    Τελικός champions league

    Καλησπέρα σε όλους...
    Σε μισή ώρα παίζω τελικό champions league με τον αντίπαλο να έχει το εξής σύστημα

    ----DC-DC-DC----
    DML---------DMR
    ----MC-MC-MC----
    --------AMC---------
    ---------ST-----------
    Τον συγκεκριμένο τον έχω παίξει και στο πρωτάθλημα (ΣΗΜΕΡΑ) και έχασα 2-1 και τις δύο φορές.
    Την πρώτη έπαιξα 4-1-4-1 αμυντικά και τη δεύτερη 3W-1-4-1-1 επιθετικά.
    Έχει ποιότητα λίγο χαμηλότερη από μένα.
    Εχει να προτείνει κάποιος κάτι καλύτερο?

  2. #2
    Rookie
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    147
    Πριν λίγο έπαιξα στην ομοσπονδία με τέτοιον αντίπαλο. Το 4-4-2 φλατ, και 4-5-1 που έπαιξα εγώ δεν βοήθησε καθόλου. Έφαγα 5 και στα δυο ματς. Ναι ναι, 5. τόσο καιρό παίζω, οι πρώτες μου 5αρες ήταν.

  3. #3
    Newbie
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    28
    Eίναι δύσκολο , γιατί έχει καλή αμυντική απόδοση και οι ακραίοι του(dml/dmr) είναι καλοί.Κάποιος στο πρωτάθλημα τον έπαιξε με 3W-2MC-AML-AMC-AMR-ST-ST και τον έσκισε... Φοβάμαι όμως να το δοκιμάσω...
    ermismandras likes this.

  4. #4
    Rookie
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    147
    Χμμ παρά είναι επιθετικό αυτό.. Δεν ξέρω, και γω δεν θα τον έπαιζα έτσι.

  5. #5
    Apprentice
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    194
    Εγω θα επαιζα 3w-2dmc-2mc-aml-amr-st. Πίσω βελακια σε όλους τους αμυντικους και στον ενα dmc kai τον αλλο χωρις βελος.Χωρις βελος τους mc και μπροστα βελάκια στους aml-amr.αμυνα-αντεπιθεσεις και επίθεση απο τα πλάγια με μεικτες πασες.
    trojan likes this.

  6. #6
    Newbie
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    28
    Τελικά έπαιξα 4-1-4-1 πολύ αμυντικά και κέρδισα 3-0 , το πρώτο μου champions league

  7. #7
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Quote Originally Posted by oikia1975 View Post
    Τελικά έπαιξα 4-1-4-1 πολύ αμυντικά και κέρδισα 3-0 , το πρώτο μου champions league
    συγχαρητήρια !

    το 4-1-4-1 είναι σιγουράντζα (δεδομένου και των κεφιών του παιχνιδιού βέβαια )αν αντιμετωπίζετε δύσκολο αντίπαλο και δεν ξέρετε τι θα παίξετε
    trojan likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  8. #8
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    90
    Στην προηγουμενη σεζόν (lvl.2) ήμουν αήττητος παντου .Ημιτελικος κυπέλου (lvl4 παρακαλώ...), έπαιξα από φόβο με έναν ισοδυναμο αντιπαλο 4-1-4-1 , έμεινα εκτός τελικού .
    Στο τσάμπιονς λιγκ τα ίδια . Σε όλη τη σαιζόν έπαιζα νορμαλ ή επιθετικά , εκτος των πιο δυνατων αντιπαλων ,που ήταν και πολλοί σε κύπελλο και ομοσπονδία , και τους περασα όλους .Στα κρισιμα το 4-1-4-1 , ήταν παταγώδης αποτυχία και έκτοτε το φοβάμαι ...Κατανοω ότι μπορεί να ήταν σύμπτωση ....αλλά ....

  9. #9
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    εξαρτάται και από τις οδηγίες αλλά και το σύστημα του άλλου.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  10. #10
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    90
    Εχεις δικιο .Τις οδηγιες του αλλου δεν μπορω να τις ξερω.Οσο δε τις δικες μου ,αμυνα ,αντεπιθεσεις ,απο τα πλαγια ,μεικτες πασες,ηπιο πρεσαρισμα ,ζωνη ,χωρις οφσαιντ .Σημερα επαιξα ομοσπονδιες με ενα Τουρκο επ.30,15% πιο δυνατο.Επαιζε 3-5-2 flat.Εγω butterfly .Ξεκινησα αμυνα ,απο τα πλαγια ,αντεπιθεσεις,ηπιο ,μεικτες .Στο 30' εχανα 0-3 !Το γυρισα σε επιθεση ,απο το κεντρο ,full pressing,κερδισα 6-3 .(?)