Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12
Like Tree1Likes

Thread: Αντιμετώπιση Συστήματος 3-3-1-2-1

  1. #1
    Rookie
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    136

    Αντιμετώπιση Συστήματος 3-3-1-2-1

    Καλησπέρα σε όλους. Σπας μπορω να αντιμετωπίζω αυτο το σύστημα? Να πω πως σε δύναμη με περνάει 10%

    Αντιμετώπιση Συστήματος 3-3-1-2-1-2ee19c74-b942-4882-9560-68ec502b4c72.jpg

  2. #2
    Dreamer Rizla's Avatar
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    415
    oπως και να παιξεις έχεις κερδισει... :d
    ο τύπος παίζει σύστημα βοήθα παναγιά χαχααχ

  3. #3
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    ο τύπος το πιθανότερο είναι να παίζει άμυνα αντεπιθέσεις.
    Οπότε μην πας επίθεση, ξεκίνα και συ το ίδιο με την ελπίδα ότι θα τραβήξεις τους αμυντικούς του μπροστά και θα βρεις τρόπο να σκοράρεις.
    Αν δεν κάνεις αρκετές ευκαιρίες, γύρνα το σε κανονικό/αντεπιθέσεις.
    Μην πας επίθεση πάντως γιατί μπορεί να σε σκοτώσει.


    Είπες ότι έπαιζες 4-4-2 nd ?
    Ε, καλό είναι για την περίσταση.
    Βάλε αυτό, από το κέντρο.

    Αν δεις ότι ο 2ος DC σου δεν χρειάζεται, πέρνα ακόμα έναν DMC ή MC στη θέση του.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  4. #4
    Addicted Tesla's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    640
    Quote Originally Posted by nikolgiorgos View Post
    Είπες ότι έπαιζες 4-4-2 nd ?
    Ε, καλό είναι για την περίσταση.
    Βάλε αυτό, από το κέντρο.

    Αν δεις ότι ο 2ος DC σου δεν χρειάζεται, πέρνα ακόμα έναν DMC ή MC στη θέση του.
    Εγώ δεν πιστεύω ότι ο ρόμβος θα του κάνει καλό. Ο αντίπαλος έχει 6(!) παίκτες στα πλάγια και μόνοι τους οι 2 μπακ δεν νομίζω να τα καταφέρουν. Οπότε θα πρότεινα ένα από τα εξής 2 συστήματα (ανάλογα τους παίκτες και το ένστικτό σου):

    Πρώτο (4-5-1ν):

    Κλασικό δυνατό σύστημα, σταθερό

    Αντιμετώπιση Συστήματος 3-3-1-2-1-screenshot_1.jpg

    Δεύτερο (5-1-3w-1):

    Μια εφεύρεση της στιγμής και συνάμα πείραμα με βάση τα δεδομένα που μας έδωσες. Ένα αρκετά ανασταλτικό σύστημα να εξασφαλίσεις τα πίσω και να παλέψεις για το 1-0.

    Αντιμετώπιση Συστήματος 3-3-1-2-1-screenshot_2.jpg

    Γενικά, το αμυντικά με αντεπιθέσεις είναι δεδομένο με ότι σύστημα κι αν παίξεις. Επίσης παρατηρείς ότι σε ότι σου πρότεινα υπάρχει ένας επιθετικός ο οποίος ΔΕΝ είναι στην μέση της επίθεσης αλλά αριστερά (ή δεξιά αν θες). Αυτό το έκανα για να μην "πέφτει" πάνω στον αντίπαλο αμυντικό και να τρυπώνει ανάμεσα από αυτόν και τον αντίστοιχο μπακ για να "τραβάει" 2 παίκτες πάνω του. Επίσης κι αυτό είναι μια ιδέα-λεπτομέρεια που άμα θες την κρατάς!
    In Tesla FC's club we fight for glory in our fields. Our mission is a wealthy, yet promising team,
    that spreads its ideas beyond the horizon and leads our spirit to the victory.

    • A.E.K. FC
      | seasons 01 -> 37 |

    • Tesla F.C.
      | seasons 38 -> 67 |

    • Dragons F.C.
      | seasons 68 -> 75 |

  5. #5
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    εγώ δεν πιστεύω ότι ο ρόμβος θα του κάνει καλό. ο αντίπαλος έχει 6(!) παίκτες στα πλάγια και μόνοι τους οι 2 μπακ δεν νομίζω να τα καταφέρουν.
    ε ναι ρε φίλε, τα αντι-συστήματα δεν έχουν κάτι μαγικό.
    11 εναντίον 11 παίζουν και προσπαθείς να βρεις κάποιες αδυναμίες ή πλεονεκτήματα.
    εδώ πας να τον χτυπήσεις από τη μέση με 1amc +2st ενάντια σε 2 dc.
    αν ο άλλος έπαιζε με mr +amr θα έλεγα ότι δεν φτάνουν 2 ακραία μπακ.
    αλλά οι 4/6 ακραίοι είναι αμυντικογενείς οπότε μικρή η απειλή.
    τώρα αν ο dml του είναι dml-ml-aml ,του βάλει πάνω και είναι καλός στην επίθεση, αυτό δεν το ξέρω.
    θα δείξει στο ματς.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  6. #6
    Apprentice
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Kastoria
    Posts
    165
    και εγω ενα παρομοιο συστημα παιζω με 3dc τωρα για εσενα καλυτερα καποιο 4-5-1

  7. #7
    Rookie
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    136
    Καλησπέρα. Ευχαριστω όλους για τις απόψεις σας.
    Το σύστημα που εχω καθιερώσει και πιστευω οτι και αρμόζει σε αυτόν τον αντίπαλο ειναι το ακόλουθο...
    Αντιμετώπιση Συστήματος 3-3-1-2-1-438bc79e-1c03-41a0-9cff-dce12fd94445.jpg
    Πιστεύετε οτι θα αποδώσει?
    Όσον αφορά τον επιθετικό θα το δοκιμάσω να τον βαλω πιο αριστερά ή δεξιά και θα σας πω εντυπώσεις....
    Ευχαριστω

  8. #8
    Addicted Tesla's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    640
    Είναι το 2ο σύστημα που σου πρότεινα με την διαφορά ότι τον 3ο dc τον έκανες amc. Μπορείς να το δοκιμάσεις και έτσι και στην πορεία του αγώνα αν έχεις το σκορ υπέρ σου, να τον βγάλεις και να βάλεις 3ο dc.

    Μια χαρά, βέβαια θα σου πρότεινα να βάλεις πίσω βελάκια σε όλους τους παίκτες που παίζουν πίσω από το κέντρο (στους αμυντικούς και στο 6άρι). Επίσης κατά την διάρκεια του αγώνα, κάνε έντονο το στυλ πίεσης (π.χ. μετά το 60΄ άμα είσαι μπροστά στο σκορ ή ισοπαλία).
    In Tesla FC's club we fight for glory in our fields. Our mission is a wealthy, yet promising team,
    that spreads its ideas beyond the horizon and leads our spirit to the victory.

    • A.E.K. FC
      | seasons 01 -> 37 |

    • Tesla F.C.
      | seasons 38 -> 67 |

    • Dragons F.C.
      | seasons 68 -> 75 |

  9. #9
    Rookie
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    136
    Ευχαριστω φιλε. Θα το δοκιμάσω με τα βελάκια. Στο δεύτερο ημίχρονο συνήθως το κανω έντονο εκτός αν δω οτι εχω καλο σκορ πχ 3-0 και σε συνδυασμό με μπόνους κατάστασης ξεκουραζω τους παικτες.

  10. #10
    Rookie
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    136
    Καλημέρα σε όλους. Ευχαριστω για τις χθεσινές συμβουλές. Το πηρα το ματσάκι αν και εκτός έδρας και -10% ποιότητα. 2-4 τελικό σκορ. Όσον αφορά τον επιθετικό φιλε Tesla τον εβαλα πιο αριστερά αλλα δεν απέδωσε στον συγκεκριμένο αγώνα καθολου (βαθμολογία 6.6 και χωρις γκολ) αλλα θα το ξανά δοκιμάσω. Μπορεί να μην ήταν η μερα του.
    nikolgiorgos likes this.

Page 1 of 2 12 LastLast