Results 1 to 6 of 6
Like Tree2Likes
  • 1 Post By nikolgiorgos
  • 1 Post By Tesla

Thread: Εναντιον 4-5-1ν 138%

  1. #1
    Newbie
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    12

    Εναντιον 4-5-1ν 138%

    Καλησπέρα, αντιμετωπίζω αύριο τον πρώτο του πρωταθλήματος ο οποιος χρησιμοποιεί 4-5-1ν και καθε παικτης του ειναι στα 140% εκτος απο εναν ο οποιος ειναι στα 122% και ο οποιος ειναι κορυφαιος σκορερ, σε ασιστ και κατασταση. Επισης ολοι του οι παικτες εχουν ειδικη ικανοτητα. Επειδη και εγω χρησιμοποιω το ιδιο συστημα και γνωριζω πως δεν τον νικαω ετσι, θα ηθελα να ξερω αν το 4-3n-2 (aml,amr)-1 ειναι αρκετο για να το σταματησει και τι τακτικες να χρησιμοποιησω η τι αλλο συστημα μπορω να χρησιμοποιησω και πως να βαλω τα βελακια. Η ομαδα μου ειναι στα 102% και εχω παικτες που μπορω να χρησιμοποιησω σε ολες τις θεσεις. Παρακατω δινω την δικη μου γνωμη.. Οποια βοηθεια δεκτη για να γινει το θαυμα.
    Νοοτροπια πολυ αμυντικη

    εστιαση πασας μεικτη μιας και δεν γνωριζω στην παρουσα κατασταση τι θα ηταν καλυτερο.

    επιβολη αντεπιθεσεων οχι

    στυλ πιεσης εντονο

    τακλιν κανονικο

    μαρκαρισμα σε ζωνη

    τεχνητο οφσαιντ οχι

  2. #2
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    δύσκολη περίπτωση φίλε

    εγώ που παίζω με 4-5-1 v, όταν έχω τέτοια διαφορά ποιότητας, μόνο εναντίον 4-4-2 (κλασσικό) και απόντος μάνατζερ ζορίζομαι.
    τώρα, αν δεν βλέπει ο άλλος το ματς και σε πάει το ζάρι, κάτι γίνεται.
    vasilis likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  3. #3
    Addicted Tesla's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    640
    Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το σύστημα που λες, αλλά ο μεσαίος mc με βέλος προς τα πίσω (και εννοείται και οι 4 αμυντικοί).

    Νοοτροπια: ΑΜΥΝΤΙΚΗ

    εστιαση πασας: ΜΕΙΚΤΗ

    επιβολη αντεπιθεσεων:
    ΝΑΙ

    στυλ πιεσης: ΗΠΙΟ (και στην πορεία το γυρνάς σε έντονο)

    τακλιν: ΚΑΝΟΝΙΚΟ

    μαρκαρισμα: ΖΩΝΗ

    τεχνητο οφσαιντ: ΟΧΙ
    In Tesla FC's club we fight for glory in our fields. Our mission is a wealthy, yet promising team,
    that spreads its ideas beyond the horizon and leads our spirit to the victory.

    • A.E.K. FC
      | seasons 01 -> 37 |

    • Tesla F.C.
      | seasons 38 -> 67 |

    • Dragons F.C.
      | seasons 68 -> 75 |

  4. #4
    Newbie
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    12
    Ναι ειναι οντως πολυ δυσκολα τα πραγματα. Με τετοια διαφορα στη δυναμικοτητα μονο η τυχη μπορει να με σωσει η γνωριζεις αν υπαρξαν παρομοιες περιπτωσεις που απεδωσαν καρπους οι τακτικες και τα συστηματα;

  5. #5
    Newbie
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    12
    Η επιβολη αντεπιθεσεων δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι αρνητικη για μενα με τετοια διαφορα σε αυτη τη περιπτωση; Και το στυλ πιεσης ηπιο απο το εντονο πως θα αλλαξει τα πραγματα; Ρωταω για να ξερω για το μελλον.

  6. #6
    Addicted Tesla's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    640
    Όπως και στο ποδόσφαιρο, έτσι κι εδώ, όταν παίζεις με πολύ καλύτερο αντίπαλο παίζεις αμυντικά και προσπαθείς να χτυπήσεις στην κόντρα επίθεση. Οπότε αμυντικά με αντεπιθέσεις.

    Το έντονο πρεσάρισμα προφανώς έχει καλύτερα αποτελέσματα, αλλά κουράζει πιο πολύ τους παίκτες! Αυτό είναι στην δική σου κρίση για το πως θα το διαχειριστείς!
    vasilis likes this.
    In Tesla FC's club we fight for glory in our fields. Our mission is a wealthy, yet promising team,
    that spreads its ideas beyond the horizon and leads our spirit to the victory.

    • A.E.K. FC
      | seasons 01 -> 37 |

    • Tesla F.C.
      | seasons 38 -> 67 |

    • Dragons F.C.
      | seasons 68 -> 75 |