Thread: επαναληπτικός cl εκτός έδρας με δύσκολο αποτέλεσμα

Apprentice
    Sep 2018
    244

επαναληπτικός cl εκτός έδρας με δύσκολο αποτέλεσμα

έπαιζα με έναν φίλο στους 16 στο CL και ενώ νόμιζα ότι το είχα το παιχνίδι, τελικά το έχασα 1-0 μέσα στην έδρα μου. Βέβαια από την άλλη ο αντίπαλος είχε καλύτερη ομάδα (75% vs 86%). Τώρα κηνυγάω ένα γκολ εκτός έδρας για να στείλω το παιχνίδι στην παράταση.

επαναληπτικός cl εκτός έδρας με δύσκολο αποτέλεσμα-5.jpgεπαναληπτικός cl εκτός έδρας με δύσκολο αποτέλεσμα-6.jpgεπαναληπτικός cl εκτός έδρας με δύσκολο αποτέλεσμα-7.jpg

Λέω να κατέβω με το ίδιο σύστημα, αμυντικό προσανατολισμό με αντεπιθέσεις και αν δω ότι δεν σκοράρω να το γυρίσω σε 4-5-1v και να βάλω και επιθετικό προσανατολισμό μετά το 60'.

Απόψεις?

2. #2
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Jul 2014
    17,714
    μάλλον ήσουν λίγο άτυχος στο 1ο ματς.
    καλά το σκέφτεσαι, κάπως έτσι θα παιζα, ίσως πιο νωρίς, κάπου στο ημίχρονο.

297
    αμα βαλεις και γρηγορα ενα γκολ ,κυνηγησε το και για δευτερο να αποφυγεις την παραταση.
    Εγω θα επαιζα απο την αρχη φουλ επιθεση με πλαγιες επιθεσεις.
    Αν δεν μπει ξανα αυτος να στηριξει την ομαδα του ,γενικα τον εχεις.

4. #4
    Apprentice
    Sep 2018
    244
    Σας ευχαριστώ για τις συμβουλές παίδες!!!!!
    μετά από συγκλονιστικό παιχνίδι κέρδισα 3-2.Το παιχνίδι το ξεκίνησα με 4-5(2dmc-mc-ml-mr)-1, αντεπιθέσεις και μικτές πάσες, σκληρά τάκλιν, πίεση και μαν το μαν. Εντολή με bonus στην άμυνα.Δέχτηκα ένα γρήγορο γκολ και το γύρισα σε 4-5-1v με αμυντικό προσανατολισμό.Έκτοτε όλες οι εντολές ήταν στην επίθεση.Ισοφάριση στο 33.Ξεκίνησα το 2ο ημίχρονο όπως τελείωσε το πρώτο και δέχτηκα γκολ στο 63.Έβαλα αμυντικό στη θέση ενός back και γύρισα σε 3Ν-5-2v. με σκληρή επίθεση.Ισοφάριση στο 77 και πρόκριση στο 89!!!!!!