Results 1 to 6 of 6
Like Tree4Likes
  • 2 Post By milpol
  • 1 Post By PanosGR
  • 1 Post By milpol

Thread: Amc ή st ?

  1. #1
    Rookie PanosGR's Avatar
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    54

    Amc ή st ?

    Παίζω εδώ και αρκετές σεζόν το 4-5-1v με μεγάλη επιτυχία. Δηλαδή με GK - DL - 2x DC - DR - DMC - 2x MC - AML - AMR -ST.
    Αναρωτιέμαι αν η ομάδα θα απέδιδε ακόμη καλύτερα αν στη θέση του ST (που έτσι κι αλλιώς δεν κάνει και πολλή δουλειά με αυτό το σύστημα) βάλω AMC.
    Να σημειώσω πως παίζω αμυντικά με αντεπιθέσεις, το αναφέρω γιατί ίσως παίξει ρόλο στην απάντηση σας. Πχ μπορεί να μου πείτε ότι με balanced νοοτροπία, είναι καλύτερο να έχω AMC , ενώ με αμυντική νοοτροπία είναι καλύτερο να έχω ST. Περιμένω τις απόψεις σας!

  2. #2
    Moderator milpol's Avatar
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Greece
    Posts
    2,023
    Φιλε εγώ θα σου απαντήσω γενικά.

    Μετά απο αρκετές σεζόν παρακολούθησης των κινήσεων που κάνουν οι παίκτες εχω καταλήξει στο συμπέρασμα οτι ο amc βοηθάει περισσότερο και είναι πιο χρήσιμος διότι

    Α) γυρνάει και βοηθάει και στην αμυνα

    Β) λειτουργεί ως "false 9" (οσοι με παρακολουθείτε στο YouTube ,το εχω εξηγήσει) και τραβάει τους αντιπάλους dc πανω του και ανοίγει κενο χωρο στους πλάγιους σε 1v1 με τον dl/Dr

    Αν εχει πλαυμακερ ο amc ,οι πασες που θα βγαζει στους μπροστα θα ειναι απερίγραπτες.

    Για τους παραπάνω λογους ,και οχι μόνο, παίζω 9/10 ματς χωρίς St. Τέλος, επειδή ειμαι πολυ υπερ της φιλοσοφίας του Samuel ojo, σε καθε ματς βάζω την τακτική μου ανάλογα με τον αντιπαλότητα και ΔΕΝ παω με σταθερό σύστημα όπως πολλοί υποστηρίζετε. Οσοι ειδατε το θεμα του superdunk στο αγγλικό, το ιδιο λαθος εκανε. Πηγε στον τελικο με το συστημα που κέρδιζε συνεχεια. 6 αμυντικοί απέναντι σε 3 επιθετικούς. Σπατάλη 3 παικτών. Δεν είχε κέντρο και εχασε. Να φανταστείς, οτι οταν ο αντίπαλος παιζει 442 classic εγω παιζω 2dc-4-4 strikerless

    Top Eleven YouTube channel:Miltiadis K
    PanosGR and Mr Dosohos® like this.
    For official in-game help please refer to Top Eleven Support here.
    I upload top eleven content on my YouTube Channel.

  3. #3
    Rookie PanosGR's Avatar
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    54
    Οποτε θα αρχιζω να παιζω με AMC, ευχαριστω. Παρεμπιπτοντως σε παρακολουθω στο youtube, εχω σχολιασει κιολας.
    Επισης απαντησε μου το εξης. Το συστημα μου θεωρεις οτι ειναι καλυτερο με AML και ΑΜR, ή με ML και MR ??
    milpol likes this.

  4. #4
    Moderator milpol's Avatar
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Greece
    Posts
    2,023
    Aml/amr φυσικά. Βαζω ml kai Mr οταν εχει και ο αντίπαλος ml/mr ωστε μαζί με τους aml/amr να εξουδετερώσουν τους πλάγιους του σε αμυνα κι επίθεση

    Top Eleven YouTube channel:Miltiadis K
    PanosGR likes this.
    For official in-game help please refer to Top Eleven Support here.
    I upload top eleven content on my YouTube Channel.

  5. #5
    Rookie ChocoLove's Avatar
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    94
    Нет
    Да

    Sent from F ap
    Last edited by ChocoLove; 01-16-2020 at 05:54 AM.

  6. #6
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    κοίτα, δεν υπάρχει το σούπερ σύστημα ή κάποιο τρικ που θα σου δίνει πάντα κάποιο πλεονέκτημα.
    το έχουν κάνει το παιχνίδι έτσι ώστε καθε φορά κάτι να σου δίνει πλεονέκτημα ή μειονέκτημα.
    χωρίς st πχ, μπορεί να έχεις περισσότερη κατοχή και σουτ αλλά λιγότερα σουτ στον στόχο ή αναποτελεσματικότητα.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html