Results 1 to 3 of 3
Like Tree1Likes
  • 1 Post By nikolgiorgos

Thread: Δεν μπορώ να υποστηρίξω φίλους

  1. #1
    Famous Ποσιδονας's Avatar
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,938

    Δεν μπορώ να υποστηρίξω φίλους

    με την νέα εφαρμογή, μπαίνω σε κάποια παιχνίδια φίλων από άλλο σέρβερ αλλά δεν μου βγάζει το κουμπί υποστήριξης ?

  2. #2
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Καλημέρα φίλε
    Λοιπόν, αυτή η ιστορία με την εννοποίηση των σέρβερ στο θέμα των υποστηρίξεων είναι μεγάλη δουλεία (και πολύ καλή)
    Ίσως θέλει λίγο υπομονή για να στρώσει αλλά μπορεί να πάει και έτσι το πράγμα.
    Γι'αυτό λοιπόν έκανα κάποιες δοκιμές και θα σου πω πως δουλεύει (σε μένα τουλάχιστον).
    Έχω ένα fb (η ομάδα μου ο ΝΙΚ FC), που έχει αρκετούς φίλους που παίζουν όμως σε άλλον σέρβερ. Αυτούς τους φίλους τους διέγραψα γιατί έκανα πλέον μια ομάδα στον δικό τους τον σέρβερ, τον ΡΙΝΟΚΕΡΟ, και έτσι μπαίνω από εκεί.
    Τώρα με το νέο σύστημα, σχεδόν όλους όσους είχα προλάβει και έκανα φίλους τότε, τώρα τους βλέπω με άσπρα γράμματα.
    Δεν ξέρω πως γίνεται αυτό, να βλέπουμε και πρώην fb φίλους
    Ρώτησα (στο αγγλικό φόρουμ) αν θα είναι κάτι μόνιμο ή όχι και περιμένω κάποια απάντηση.
    Σε αυτούς τους αγώνες λοιπόν (αλλά μπορεί και αγώνες με υπάρχοντες φίλους - μπλε γράμματα, από άλλον σέρβερ), πατάω στον αγώνα αλλά δεν μου βγάζει την "μάσκα" υποστήριξης και δεν μπορώ να υποστηρίξω κανέναν, απλώς βλέπω το παιχνίδι.
    Σε μερικούς αγώνες μάλιστα, δεν δείχνει ότι έχει ξεκινήσει καν ο αγώνας. Πηγαίνει το μπαλάκι στον επόμενο αγώνα κλπ.

    Ένα ΄"κόλπο" είναι να πατήσεις "refresh", ανανέωση της σελίδας, αλλά και πάλι μπορεί να μην σου βγάλει την μάσκα.
    Αυτό που μπορεί να βοηθήσει, είναι αν έχεις εκείνη την ώρα και έναν άλλο αγώνα από φίλο που είναι στον δικό σου σέρβερ (όπως παλιά δηλ.).
    Αν πατήσεις υποστήριξη στον αγώνα αυτό και μετά στον άλλο, τότε διαπίστωσα ότι 99% μου βγάζει την μάσκα υποστήριξης και στον αγώνα από τον άλλο σέρβερ (είτε με μπλε είτε με άσπρα γράμματα).
    Αν δεν έχεις άλλο αγώνα εκείνη την ώρα, μόνο με ανανέωση σελίδας μπορεί να πετύχει και πάλι όχι με την πρώτη και όχι σίγουρα.
    Φυσικά αν είσαι με κινητό και χωρίς δικό σου wi-fi τότε άστο καλύτερα .
    Ποσιδονας likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  3. #3
    Famous Ποσιδονας's Avatar
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,938
    το δοκίμασα και πετυχαίνει πολλές φορές.
    Ευχαριστώ