Results 1 to 6 of 6
Like Tree3Likes
  • 1 Post By nikolgiorgos
  • 2 Post By Ποσιδονας

Thread: Ήττες από ομάδες με πολλούς υποσστηρικτές

  1. #1
    Rookie nickosps's Avatar
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    79

    Ήττες από ομάδες με πολλούς υποσστηρικτές

    Καλησπέρα, είναι τέτοιο το match engine που να σε κερδίζουν ομάδες με μικρότερο μέσο όρο, απλά και μόνο επειδή μπαίνουν και τους υποστηρίζουν φίλοι τους; Κάτι πρέπει να γίνει ώστε να εξισορροπηθεί λίγο αυτό με την δυναμικότητα των ομάδων. Δεν γίνεται να χάνεις εύκολα από ομάδες που έχουν 3 βαθμούς κάτω από την ομάδα σου...

  2. #2
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Αυτό που λες δεν ισχύει ή τουλάχιστον δεν είναι ο κανόνας.
    Εχω τρεις ομάδες, θα σου δείξω κάποια αρνητικά αποτελέσματα από την ομάδα μου lv17 που είναι και η πιο δυνατή, αυτή τη σεζόν

    Ήττες από ομάδες με πολλούς υποσστηρικτές-lost-1-3-1.jpg

    Ήττες από ομάδες με πολλούς υποσστηρικτές-lost-2-1-1.jpg

    Ήττες από ομάδες με πολλούς υποσστηρικτές-lost-3-2-3.jpg
    παρακολουθώ τον αγώνα, ο αντίπαλος όχι, έχω και περίπου 9-10 υποστηρικτές, έχω το bonus κατοχής 15% και δεν μπορώ να κερδίσω αυτές τις πιο αδύναμες ομάδες.

    Η αλήθεια είναι ότι το παιχνίδι έχει πολλούς παράμετρους οι οποίοι επηρεάζουν και από λίγο το παιχνίδι.
    Η διαφορά ποιότητας καθώς και η κατοχή μπάλας είναι σημαντικοί παράγοντες αλλά όχι τόσο ώστε από μόνοι τους να κρίνουν το αποτέλεσμα. Επίσης - προσωπική διαπίστωση είναι αυτή - κάποιες φορές αυτοί ή άλλοι παράγοντες (όπως ας πούμε το σωστό σύστημα), μπορεί να μην παίξουν καν ρόλο στο αποτέλεσμα.
    Το "ζάρι" του παιχνιδιού ή η καλή/κακή μέρα κάποιων παικτών να είναι πιο σημαντική.
    Last edited by nikolgiorgos; 12-02-2015 at 03:27 PM.
    Ποσιδονας likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  3. #3
    Rookie nickosps's Avatar
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    79
    Μπορεί και να έχεις δίκιο, αλλά όταν μπαίνουν πέντε-έξι υποστηρικτές στον αντίπαλο, αλλάζει η κατοχή ανεξάρτητα από τη δυναμικότητα και κατά συνέπεια δημιουργεί περισσότερες φάσεις...
    Τέλος πάντων ευχαριστώ για την απάντηση.

  4. #4
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Μην βλέπεις την κατοχή , να προσέχεις τα σουτ. Εκεί φαίνεται προς τα που πάει το παιχνίδι.
    Εγώ ασχολούμαι με το παιχνίδι περίπου 3-4 ώρες κάθε μέρα.
    Όχι μόνο με το παιχνίδι αλλά γενικά είμαι στο ιντερνετ, στο φόρουμ, στο fb μιλώντας, διαβάζω αλλού άρθρα ή ακούω μουσική ή βλέπω διάφορα βίντεο. Παράλληλα τσεκάρω και αγώνες των φίλων μου και μπαίνω για να πατήσω υποστήριξη.
    Για να έχει κάποιος πολλούς υποστηρικτές, πρέπει να μπαίνει και αυτός στα παιχνίδια των άλλων αλλιώς θα τον παρατήσουν. Έχω περίπου 60-70 φίλους στο τ11 και βλέπω αρκετά παιχνίδια.
    Δεν είναι δίκαιο να μου δώσει και εμένα ένα μικρό πλεονέκτημα το παιχνίδι, σε σχέση με έναν άλλο παίκτη πο απλώς μπαίνει, βλέπει τα παιχνίδια της ομάδας του και μετά το κλείνει ?
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  5. #5
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Μην βλέπεις την κατοχή , να προσέχεις τα σουτ. Εκεί φαίνεται προς τα που πάει το παιχνίδι.
    Εγώ ασχολούμαι με το παιχνίδι περίπου 3-4 ώρες κάθε μέρα.
    Όχι μόνο με το παιχνίδι αλλά γενικά είμαι στο ιντερνετ, στο φόρουμ, στο fb μιλώντας, διαβάζω αλλού άρθρα ή ακούω μουσική ή βλέπω διάφορα βίντεο. Παράλληλα τσεκάρω και αγώνες των φίλων μου και μπαίνω για να πατήσω υποστήριξη.
    Για να έχει κάποιος πολλούς υποστηρικτές, πρέπει να μπαίνει και αυτός στα παιχνίδια των άλλων αλλιώς θα τον παρατήσουν. Έχω περίπου 60-70 φίλους στο τ11 και βλέπω αρκετά παιχνίδια.
    Δεν είναι δίκαιο να μου δώσει και εμένα ένα μικρό πλεονέκτημα το παιχνίδι, σε σχέση με έναν άλλο παίκτη πο απλώς μπαίνει, βλέπει τα παιχνίδια της ομάδας του και μετά το κλείνει ?
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  6. #6
    Famous Ποσιδονας's Avatar
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,938
    αν η ομάδα πετάει, δεν μασάει από υποστηρίξεις. Ας έχει και 20 φίλους ο άλλος.
    Αν δεν θέλει να μπει η μπάλα, δεν μπαίνει. Θα βγει ότι νά'ναι το παιχνίδι και ας έχω εγώ 10 φίλους κερκίδα.