View Poll Results: Τι θα κάνει ο Μπερμπάτοφ στο πρωτάθλημα ?

Voters
8. You may not vote on this poll
  • Θα λάμψει με την παρουσία του

    5 62.50%
  • Δεν θα μπορέσει να κάνει την διαφορά

    2 25.00%
  • Θα είναι απλά περαστικός από το πρωτάθλημα

    1 12.50%
Results 1 to 4 of 4
Like Tree5Likes
  • 1 Post By nikolgiorgos
  • 1 Post By nikolgiorgos
  • 2 Post By NTNK
  • 1 Post By dinhhavnl

Thread: ο berbatov στο ελληνικό πρωτάθλημα

  1. #1
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714

    ο berbatov στο ελληνικό πρωτάθλημα

    Καλημέρα στους φίλους του Ελληνικού φόρουμ
    Ένα μεγάλο όνομα ήρθε για να παίξει στο πρωτάθλημα φέτος με τα χρώματα του ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης. Πρόκειται για τον Βούλγαρο φορ Μπερμπάτοφ , με προϊστορία σε Manchester United, Fulham και Monaco. Τα λόγια είναι περιττά.
    Με αυτήν την αφορμή, θα ήθελα να σας δείξω και μια επιλογή που μπορούμε να έχουμε ανεβάζοντας ένα θέμα. Ένα μικρό δημοψήφισμα [ poll ] .

    Έτσι θα ήθελα να ρωτήσω την γνώμη σας ή την πρόβλεψη σας για την παρουσία του στο πρωτάθλημα αυτή την σεζόν.
    Θα λάμψει με την παρουσία του :
    Είναι κλάσεις ανώτερους από τους αντίπαλους αμυντικούς που θα αντιμετωπίσει.
    Παρ’όλα τα 34 χρόνια του, υπήρξε καλός επαγγελματίας, με καλή ζωή και χωρίς σοβαρούς τραυματισμούς.
    Το κοινό της Τούμπας θα τον βοηθήσει να ανέβει ψυχολογικά και ο ΠΑΟΚ έχει αξιόλογη για τα Ελληνικά δεδομένα ομάδα. Επίσης θα παίξει στο Europa League, σε έναν ανταγωνιστικό όμιλο, εναντίον της Dortmund.
    Η πατρίδα του, η Βουλγαρία (ίσως και ο ευρύτερος κύκλος της οικογένειας του) είναι κοντά και θα καλοέβλεπε με μια καλή χρονιά να έκλεινε εδώ την καριέρα του.

    Δεν θα μπορέσει να κάνει την διαφορά :
    Μπορεί να ισχύουν όλα τα παραπάνω, αλλά δεν θα μπορέσει να προσαρμοστεί στα Ελληνικά δεδομένα και ιδιαιτερότητες του πρωταθλήματος (που είναι τόσο διαφορετικό από τα άλλα που έπαιζε έως τώρα).
    Ο ΠΑΟΚ δεν έχει τους παίκτες που είχαν οι προηγούμενες ομάδες που έπαιζε, για να μπορέσουν να βγάζουν τις πάσες που θα τον αναδείξουν. Μπορεί να ξεχωρίζει αλλά αν η ομάδα δεν βρεθεί σε φόρμα, τα δικά του γκολ και προσπάθειες δεν επαρκούν για να κάνει την διαφορά.

    Θα είναι απλά περαστικός από το πρωτάθλημα :
    Κάτι που έχει γίνει και σε αρκετές άλλες περιπτώσεις.
    Ήρθε απλώς στην Ελλάδα για να κολλήσει τα τελευταία ένσημα που λένε – το τελευταίο ίσως καλό συμβόλαιο. Δεν θα βάζει τα πόδια του στην φωτιά.
    Ίσως προκαλέσει και προβλήματα στην ομάδα, λόγω του ότι έχει με διαφορά την καλύτερη αμοιβή από όλους τους υπόλοιπους που θα τον κοιτούν με μισό μάτι.
    Θα είναι η «ντίβα» της ομάδας, θα θέλει να γίνεται το δικό του και ενδεχομένως να έχει και προβλήματα με τον προπονητή.

    ο berbatov στο ελληνικό πρωτάθλημα-berbatov-1.jpg
    Last edited by nikolgiorgos; 09-06-2015 at 12:11 PM.
    Tasos Dallas likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  2. #2
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Όλα τα παραπάνω, είναι απλώς σκέψεις – επιχειρήματα που μπορεί να στηρίξουν τις τρεις επιλογές.
    Ψηφίζετε όποιαν θέλετε, πατώντας το κουμπί Vote και γράφετε και όποιες σκέψεις έχετε.
    Πάντα σε κόσμιο και φίλαθλο πνεύμα, και προσοχή γιατί ελπίζω ότι εδώ θα είμαστε και θα κριθείτε για αυτά που υποστηρίζατε πριν λίγο καιρό.
    Ξεκινώντας, εγώ θα ψηφίσω κάτι, περισσότερο ίσως επειδή το θέλω παρά το πιστέυω (είμαι μάλλον υπέρ της 2ης επιλογής)
    απλώς θέλω να έχει ενδιαφέρον το πρωτάθλημα, έτσι για ποικιλια βρε παιδί μου
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  3. #3
    Serbian Forum Moderator NTNK's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Beograd, Serbia
    Posts
    4,810
    θα δούμε ποιος είναι ο μπερμπάτοφ... :d

  4. #4
    Newbie
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    3
    Ξεκινώντας, εγώ θα ψηφίσω κάτι, περισσότερο ίσως επειδή το θέλω παρά το πιστέυω (είμαι μάλλον υπέρ της 2ης επιλογής)
    απλώς θέλω να έχει ενδιαφέρον το πρωτάθλημα, έτσι για ποικιλια βρε παιδί μου