Results 1 to 4 of 4

Thread: Yetenekler ve İşlevleri

Newbie

Yetenekler ve İşlevleri

Oyunculara verilen yeteneklerin hangi mevkiilerde ve ne ise yaradigi hakkinda detayli bir aciklama yapabilecek varmi ?

Turkish Forum Moderator Ercan Mehmet Minkil's Avatar
    Yetenekler ve İşlevleri-5fdd27db-2be3-4a86-bacd-6d90b14a61b4.jpg

Kaleciler için teke tek durdurucu ve penaltı durdurucu
    Forvetler için Teke tek bitirici
    Defanslar için Sağlam defans veya korner ustası
    Kanatlar için ( Ml-Mr-Amr-Aml) Gizli Forvet
    Orta Saha için Top Sürücü- Oyun Kurucu özelliklerini kullanırsan daha mantıklı olacaktır.

Özel yetenekler oyuncuların uzmanlaşmalarını temsil ediyor. Özel yetenekler sadece özel şartlarda etkilenebilir. Özel durumlarda yeteneklerini oyuncularına ekleyerek takımını daha hızlı geliştirebilirsiniz.

Özel yetenekleri nasıl ekleyebilirsiniz: Antrenman ekranına gidip oyuncun özel yeteneksiz tıkla. Bundan sonra oyuncunu bu yetenekleri öğretebilirsin. Bazı yetenekler sadece özel futbol sahasında mevcut. Eğer bu yeteneklerini oyuncuna eklemek isterseniz o zaman 40 veya 50 beceri puanlarını arasında harcamanız lazım.

Ama tüm beceri puanlarını harcamanız gerekmiyorsunuz! Özel antrenmanla başladığınız zaman beceri puanları farklı yerlere ekleyebilirsin. Özel yeteneklerden başka böyle birşey oyuncuların için iyi olabilir.

Oyunumuzda on bir özel yetenek var. Top surucu, güçlu defans veya korner atışı ustası bulunmaktadır. Eğer oyuncu özel yeteneği kullanabildiğin zaman futbol sahasında mükemmel oynayabilecek.

Özel yeteneği aktif edilmiş olan oyuncular daha yüksek kaliteli oyuncular gibi performans gösterirler.

Özel yetenekler takımızını daha fazla kişiselleştirmek ve özelleştirmek için iyi bir yoldur. Transfer listesindeki özel yetenekli oyunculara dikkat edin çünkü bu yetenekler onların en az 40 veya 50 yetenek puanı fazlası olduğunu gösterir.

Newbie
    6 7 senwdir oynuyorum oyunu mclerden verim alamiyorum hic o yuzden mr ml dmc amc oynatiyorum mr ml top surucu ama yetenek kullandiklarini gormedim hic dmc kurucu amc gizli forvet yanlismi yaptik ?

Rookie
    En iyi performansı gösteren MC 'ler genelde ;

Her iki ayak kullanabilir olacak.
    Frikikçi veya korner ustası özelliğinde seçilecek( bazen top sürücü olanlarda iyi oynayabiliyor ama takımın atak-pas yönü de önemli) ve boyu çok uzun olmayacak.
    MC'nin orta- sağ- sol pozisyonunu değiştirmek bazen daha iyi oynamasına neden olabilir. Genelde sol tarafta oynayınca daha iyi verim veriyorlar.
    Son olarak tek pozisyonlu olacak mesela mc-dmc , amc-mc ,mc-mr, veya mc-ml olmayacak. Sadece MC olacak.