Imao sam situaciju gde je protivnicki tim igrao sa igracem van svoje pozicije koji je dobio epitet igraca utakmice. Igrac je po vokaciji samo DMC igrao je na poziciji DC i bio igrac utakmice, takodje drugoj ekipi igrac AML/AMC igra na poziciji DC od pocetka sezone i na svakoj utakmici ima najvecu ocenu u svom timu. Oba igraca su kvaliteta oko 130 ili dve zvezdice na nivou lige 24 i igraju protiv mahom skaut ekipe. Poslao sam skrinove podrsci sa pitanjem da li igrac van svoje pozicije moze biti igrac utakmice i dobio odgovor koji je paradoksalan a glasi ovako citiram: copy/paste:

"Normalno da moze da bude igrac utakmice. Jeste da igra smanjenim kvalitetom, ali to ne znci da ce on automatski da odigra ocajno.
Kad je mogao Bisevac da brani na golu i da hvata/odbija lopte sto mu nije nikako blisko, valjda moze i da odigra na drugoj poziciji dobro onaj sto u i jeste zadatak da sutira loptu."

Takva kontradiktornost da inace slab igrac sa smanjenim kvalitetom sa osobinama napadaca igra odbranu i bude igrac utakmice gde mu je po misljenju podrske jedini zadatak da sutira loptu zasluzuje da se objavi menadzerima, zato sam otvorio ovaj post. Tako da znate da verovatno nijedan igrac ne mora biti na svojoj poziciji sem golmana. Mada sam ja i ranije igrao sa 10 igraca van svoje pozicije i pobedio ovo je sada potvrdjeno i od strane podrske. Konkretno i ja se slazem da mogu igraci da menjaju strane tipa MR i ML to se i radi u relnom fudbalu, vezni igraci bi trebali da igraju i snalaze se na skoro svim veznim pozicijama ali nikako se ne slazem da AML/AMC igra kao DC, takodje iznudjeno resenje je sigurno da DMC odigra kao DC ali ne mora bas da bude igrac utakmice.