Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 20

Thread: Cum să alegi jucătorul ideal de la impresar?

  1. #1
    Newbie Șipoteanu Tudor Andrei's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    9

    Lightbulb Cum să alegi jucătorul ideal de la impresar?

    După cum bine știți, jucătorii de la impresar, sunt, probabil, cea mai bună opțiune dacă vrem să luăm un jucător ”proaspăt”... dar este și cea mai scumpă opțiune. Dacă vă puteți permite un astfel de jucător, încercați să luați măcar 2 pe sezon. Atunci, echipa se va mula perfect pe stilul unei echipe campioane. Dar cum să alegem jucătorul ideal? Iată câteva criterii:

    1. Vârsta - în general, jucătorii tineri sunt promițători și buni, iar cei bătrâni, mai înaintați în vârstă, nu prea mai dau randament, deci optați pentru un jucător până în 25 de ani;

    2. Calitatea - este un factor important în alegerea unui jucător, la fel ca și vârsta; este recomandat să luați un jucător tânăr cu calitate maximă sau cu a doua cea mai bună calitate (spre exemplu - la level 22, un jucător fie de calitate 134, fie de calitate 133);

    3. Postul - dacă aveți un jucător bun (sau doi) pe un post, e recomandat să nu luați jucătorul pe același post; e bine să luați un jucător pe un post unde sunteți deficitar, ca astfel să dați șanse mai mari tuturor jucătorilor.

    Cam acestea sunt criteriile după care ar trebui să vă bazați în alegerea jucătorului de la impresar. Baftă tuturor!

    facebook.com/tudor.sipoteanu -> add friend or follow.

  2. #2
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Mulţumim de tutorial!
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  3. #3
    Newbie
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    3
    Unde da mai mult randament un atacant de picior stang...pe partea stanga sau dreapta?

  4. #4
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Quote Originally Posted by mikynelu View Post
    Unde da mai mult randament un atacant de picior stang...pe partea stanga sau dreapta?
    Asta nu conteaza.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  5. #5
    Apprentice Mihai Si Ioana Stan's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Romania
    Posts
    237
    Este folositor acest tutorial, multumim !

  6. #6
    Apprentice Catalin Joel's Avatar
    Join Date
    May 2014
    Location
    Timisoara, Romania.
    Posts
    278
    Quote Originally Posted by mikynelu View Post
    Unde da mai mult randament un atacant de picior stang...pe partea stanga sau dreapta?
    In mod normal pe partea dreapta eu am ST de picior stang pe dreapta la fel si MC, etc.
    Iar cand achizitionez un jucator gen DR/DMR/MR/AMR caut sa fie stangaci ca in lumea reala si invers la DL/DML/ML/AML jucatori de picior drept sau ambele.

  7. #7
    Newbie ArdeleanuG's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Romania,Bacau
    Posts
    38
    Folositor tutorialul, dar e mult,mult prea scump ca sa iti cumperi jucatorii de la impresar. Eu am facut prostia asta odata, dupa ce am terminat sezonul i-a scazut calitatea foarte mult.

  8. #8
    Rookie
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    74
    Tutorialul e bun, insa parerea mea e ca nu e prea convenabil sa cumperi jucatori de la impresar...Cu putina rabdare si ceva experienta in transferuri, iti poti lua destui jucatori de pe piata

  9. #9
    Champion SuperDunk's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    2,269
    Quote Originally Posted by Robert Robert View Post
    Tutorialul e bun, insa parerea mea e ca nu e prea convenabil sa cumperi jucatori de la impresar...Cu putina rabdare si ceva experienta in transferuri, iti poti lua destui jucatori de pe piata
    Asta vroiam sa spun si eu.Chestia este ca nu e rentabil sa iei un jucator de la impresar pe care sa-l tii 2 sezoane,cand poti cumpara dimineata 10-15 jucatori tineri si cu abilitate in 50 tokeni,pentru ca lumea nu e prea activa dimineata...Sper ca am ajutat...

  10. #10
    Dreamer لاشسهمث ئهةلاقع's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Bruxelles, Belgium
    Posts
    325
    Quote Originally Posted by SuperDunk View Post
    Asta vroiam sa spun si eu.Chestia este ca nu e rentabil sa iei un jucator de la impresar pe care sa-l tii 2 sezoane,cand poti cumpara dimineata 10-15 jucatori tineri si cu abilitate in 50 tokeni,pentru ca lumea nu e prea activa dimineata...Sper ca am ajutat...
    Ai dreptate, dimineata am reusit sa fac transferuri bune cu putine tokene.

Page 1 of 2 12 LastLast