Results 1 to 9 of 9

Thread: Lovituri 11 m

  1. #1
    Newbie
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    2

    Lovituri 11 m

    Buna ziua,
    va rog sa-mi spuneti daca loviturile de departajare sunt afisate in timpul meciurilor.
    Am jucat tur-retur cu Juventus (Turcia) in preliminarii Cupa si am terminat la egalitate.
    Au urmat prelungirile in care am dat fiecare cate un gol.
    In mod normal urmau loviturile de la 11 m, in schimb echipa adversa s-a calificat mai departe.

    Multumesc

  2. #2
    Dreamer Mr.Uzzy's Avatar
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Braila
    Posts
    327
    Pai nu s-a ajuns la loviturile de departajare deoarece in prelungiri s-au mai dat goluri,iar el a castigat prin golul in deplasare.

    De exemplu in tur,la el acasa s-a terminat 1-1,in retur tot 1-1 si s-a ajuns in prelungiri. Aici ati marcat amandoi si s-a terminat 2-2.
    El a castigat deoarece a marcat 2 goluri la tine acasa si tu doar 1.





  3. #3
    Apprentice Mihai93's Avatar
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    London, United Kingdom
    Posts
    197
    Da, zice bine Uzzy. La fel e si in fotbalul real, se merge dupa regula golului in deplasare cu toate ca nu mi se pare normal, ar trebui sa fie valabil doar 90 min.

  4. #4
    Dreamer Mr.Uzzy's Avatar
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Braila
    Posts
    327
    Quote Originally Posted by Mihai93 View Post
    Da, zice bine Uzzy. La fel e si in fotbalul real, se merge dupa regula golului in deplasare cu toate ca nu mi se pare normal, ar trebui sa fie valabil doar 90 min.
    Sigur ca nu-i corect.In tur echipa adversa are 90 de min in care sa se apere sa nu primeasca gol,insa in retur trebuie sa stai cu curu-n poarta 120 min.

    Iti dai seama daca e 2-1 in tur,la fel si in retul si se ajunge in prelungiri.Da gol echipa adversa,se face 2-2,tu trebuie sa mai marchezi inca 2 goluri sa castigi si de unde timp?





  5. #5
    Apprentice Mihai93's Avatar
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    London, United Kingdom
    Posts
    197
    Nu ai cum. Nu e prea bine gandit asta.. ii ofera o mare sansa echipei aflate in deplasare in retur.

  6. #6
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Quote Originally Posted by Mihai93 View Post
    Nu ai cum. Nu e prea bine gandit asta.. ii ofera o mare sansa echipei aflate in deplasare in retur.
    Nu neaparat deoarece echipa gazda mai joaca inca 30 de minute pe teren propriu care compenseaza.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  7. #7
    Moderator ModeratorRomania's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    496
    Se joaca dupa modelul european si regulile sunt ca si cele FIFA (UEFA) deci cele mai uzuale.



    Learn how to play with us on www.topeleven.info and find out the best informations

  8. #8
    Newbie Usturoi Valentin's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Dr Tr Severin
    Posts
    28
    Este o discutie sa se schimbe aceasta regula,vom vedea.
    Trup si suflet pentru culori!

    Level-37
    Campionate castigate-26
    Champions League castigate-15 din 23 finale
    Cupe castigate -3 din 6 finale

  9. #9
    Newbie Drutu Alex's Avatar
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    19
    E bine să odihniți bine jucătorii ca să nu fie rupți în prelungiri.