Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11

Thread: totul pe dos

  1. #1
    Newbie
    Join Date
    May 2015
    Posts
    5

    Angry totul pe dos

    Sal all, joc de ceva vreme top eleven sunt la lvl 17 stiu si sa pierd si sa castig am idee cu ce se mananca acesti joc. Problema suna in felul urmator : de ceva vreme (inceputul sezonului 17) iau bataie de la echipe slabe din opdvd. Joc cu echipe mai bune ii bat sau fac egal, iar echipele cu care joaca cei pe care eu ii bat sau fac egal (cele mai bune ca echipa mea) ii bat la diferenta de 4, 5, 6 goluri. Suna fantastic ! Nu mai inteleg nimic. Azi a fost picatura care a umplut paharul si am hotarat sa intru aici si sa cer un sfat, o idee, ceva plauzibil. Mai jos va las si un print screen sa va faceti o idee cu meciul care sa zic asa a umplut paharul . Va multumesc in avans si sper ca nu v-am plictisit cu mica poveste !

    ps : meciurile de care am precizat mai sus le pierd in minutul 70-80 scorul fiind de genul 1-0 2-0 (tot timpul jucatorii sunt pe 99 conditie si moral cel putin Foarte bine
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails totul pe dos-1.jpg   totul pe dos-2.jpg   totul pe dos-3.jpg   totul pe dos-4.jpg   totul pe dos-5.jpg  


  2. #2
    Dreamer Mr.Uzzy's Avatar
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Braila
    Posts
    327
    Daca te vei uita pe alte topicuri vei vedea ca sunt unii care au luat bataie de la echipe cu jucatori numai de 3 stele,echipa cu care ai jucat tu nu-i foarte slaba deci nu-i o surpriza ca ai luat bataie





  3. #3
    Newbie
    Join Date
    May 2015
    Posts
    5
    problema nu e faptu ca iau bataie de la o echipa de 3 stele, am inteles jocul, il duc cat se poate spre realitate, problema e ca iau bataie un sezon intreg de la echipe mult mai slabe, vreau sa stiu unde naiba sa pot umbla sa modific ceva ... ( am incercat tot felu de combinatii la tactica) sper ca am fost mai clar vizavi de problema cu care ma confrunt .... bft !

  4. #4
    Dreamer Mr.Uzzy's Avatar
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Braila
    Posts
    327
    Pai verifica notele jucatorilor,daca i-au note 7+ si totusi esti invins inseamna ca trebuie umblat la tactica,daca i-au nota sub 7 inseamna ca jucatorii sunt de vina.

    Tine-i full pe verde inaintea meciurilor si foloseste aceeasi tactita mereu ,de ex: 4-4-2 sau 4-1-2-1-2

    Citeste aici ca am trecut eu cateva sfaturi utile:

    http://forum.topeleven.com/ghiduri-%...turi-bune.html
    Last edited by Mr.Uzzy; 08-19-2015 at 09:44 PM.





  5. #5
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Sincer rezultatul ala nu ma surprinde deoarece diferenta de calitate nu e chiar asa mare. Dar iti dau dreptate daca pierzi constant ceva chiar nu e bine. Incearca sa inlocuiesti jucatorii care au multe note proaste.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  6. #6
    Newbie
    Join Date
    May 2015
    Posts
    5
    nu ma pot plange de jucatori, au note ok, verificasem si asta inainte sa deschid acest topic, nush ce tactica sa mai aplic, sunt aproape sigur ca am incercat toate combinatiile... totul pe dos-untitled.png

  7. #7
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Posibil / probabil sa fie si din cauza jocului, nu-i exclus. Incerc sa fiu impartial pentru ca si eu sunt jucator la randul meu.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  8. #8
    Newbie
    Join Date
    May 2015
    Posts
    5
    cea mai buna tactica pe care am folosit-o de la lvl 13 sau 14 si numai pe loc 1 si 2 (cupa si liga semifinala si sferturi) a fost un 4-4-2 cu mentalitate normal, atac pe flancuri, pase scurte, deposedare dura (restu normal nimic bifat) si sageti ofensiv pe extreme, a fost minunat ... deodata totul cum am si spus s-a intors cu susun jos ... inca ceva ce nu am precizat e faptul ca am schimbat des emblema echipei si echipamentul ( acasa si deplasare) mi-am achizitonat altele ... dar nu cred sa conteze ... cred, numai bine !

    ps : am sa revin la vechea tactica cu care am debutat in top eleven si am dus-o bine de la lvl 1 pana la 7-9 4-3-3 cu mentalitate ofensiv si atat restu pe standard nimic bifat (asta fiind si singura tactica pe care l-am batut pe mourinho cateva meciuri bune)
    Last edited by alex_gafita; 08-20-2015 at 08:51 PM.

  9. #9
    Newbie
    Join Date
    May 2015
    Posts
    5
    sal all, ca sa nu mai deschid alt topic voi intreba aici scurt si direct (si sper ca cineva sa imi poata da o explicatie) : care e rostul semnarii unui contract de xx tokensi si ii pierdem licitand contra bootilor (robotilor) top eleven ?

  10. #10
    Dreamer Mr.Uzzy's Avatar
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Braila
    Posts
    327
    Nu exista boti,doar jucatori fara poza de profil





Page 1 of 2 12 LastLast