Nov 2015
    2

problema cupa

Salut
    Am facut egal, acu 2 zile in cupa si azi am facut tot egal si nu ne-am dus la penaltyuri..
    Screenshot by Lightshot

Aici puteti vedea , cum unii au facut egal si s-au dus la penaltyuri (ac milan - internetsko jaje)

Deci, ce e de facut?
    Last edited by razvyqw0w; 11-20-2015 at 03:53 PM.

2. #2
    Rookie
    Sep 2015
    93
    tu vorbesti serios???eu nu vad acolo nici un fel de problema...nici la meciurile tale,si nici la exemplul oferit.E totul regulamentar.returul cred ca l-ai jucat la el iar golul dat te-a trimis mai departe.bafta
    Last edited by Fllo Cristea; 11-21-2015 at 05:44 AM.

Nu este nimic de facut - torul este corect:

1. in cazul tau ati facut egal in ambele jocuri DAR se aplica regula golului inscris in deplasare "un gol in deplasare valoreaza dublu" asa ca in cazul tau fiind 1-1 s-a calificat mai departe cel care a inscris in deplasare.

daca ambele meciuri se terminau 0-0 se mergea in prelungiri si apoi la penalti.

2. in celalalt caz prezentat de tine - scorul a fost identic in ambele meciuri - s-a mers in prelungiri si apoi la penalti

pentru a se ajunge la prelungiri si penalti trebuie ca scorul sa ife identic in ambele meciuri.

5. #5
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Nov 2012
    Romania
    12,976
    E foarte simplu, in caz de egalitate echipa care marcheaza mai multe goluri in deplasare merge mai departe.

Exemplu:

Steaua 0-0 Dinamo
    Dinamo 2-2 Steaua

In acest caz Steaua merge mai departe deoarece a marcat doua goluri in deplasare.