Results 1 to 6 of 6
Like Tree1Likes
  • 1 Post By Adam Andrei

Thread: Card refuzat.

  1. #1
    Newbie
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    12

    Card refuzat.

    După cum spune si titlul, îmi refuză cardul.
    Doresc să achiziționez o ofertă și nu o pot face, mi-a refuzat 3 carduri la bănci diferite!
    Ce e de făcut?
    Ps. Cardurile au bani pe ele.

  2. #2
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    Quote Originally Posted by Marius Stefan View Post
    După cum spune si titlul, îmi refuză cardul.
    Doresc să achiziționez o ofertă și nu o pot face, mi-a refuzat 3 carduri la bănci diferite!
    Ce e de făcut?
    Ps. Cardurile au bani pe ele.
    in mod normal inseamna ca ai mai folosit acele carduri sau aceea adresa de mail pentru o astfel de oferta.

    banuiesc ca este vorba de oferta la "vidoestripe"

    exista oferte unde trebuie sa iti faci cont pentru o perioada de 7 zile, daca ai facut deja aceea oferta, nu iti accepta cardul pentru un nou cont de proba

  3. #3
    Newbie
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    12
    Este prima dată când îl folosesc pe Top Eleven.

  4. #4
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    Quote Originally Posted by Marius Stefan View Post
    Este prima dată când îl folosesc pe Top Eleven.
    1. despre ce oferta este vorba?
    2. verifica si la banca, majoritatea cardurilor bancare se emit cu obtiunea de on-line blocata (este necesar sa soliciti la banca sa activeze cardul pentru operatiuni on-line)

  5. #5
    Apprentice
    Join Date
    May 2016
    Posts
    196
    Scuzati-ma ca intervin ! Cel putin aici in italia functioneaza asa dar cred ca si in romania , Cardul daca este doar bancomat(chiar daca ai bani pe ele) nu poate fi utilizat pt operatiuni online daca nu are si optiunea de descoperit (tip carte de credit) S-au detii o carte de cardit si o folosesti pe aia ( ceea ce nu recomand ) Te-as sfatui sa folosesti cartile reincarcabile !!!!
    florian slaniceanu likes this.

  6. #6
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Quote Originally Posted by Marius Stefan View Post
    După cum spune si titlul, îmi refuză cardul.
    Doresc să achiziționez o ofertă și nu o pot face, mi-a refuzat 3 carduri la bănci diferite!
    Ce e de făcut?
    Ps. Cardurile au bani pe ele.
    Din pacate nu pot decat sa te redirectionez catre pagina de suport https://nordeus.helpshift.com/a/top-...manager/?p=web unde poti sa deschizi un ticket.

    Daca ai zis ca ai folosit 3, banuiesc ca pot sa fie folosite si la operatiuni online, ciudat oricum.

    Eu am folosit si MasterCard si Visa si mi-a mers fara probleme.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook