Results 1 to 2 of 2
Like Tree1Likes
  • 1 Post By florian slaniceanu

Thread: Problema transferuri

  1. #1
    Newbie
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    12

    Problema transferuri

    E a 3-a oară când pierd atâția tokeni, mă duc pana in runda a 9 si aștept sa mai rămână o secunda si transferul se termina la 4 secunde!!
    E bătaie de joc...

  2. #2
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    Quote Originally Posted by Marius Stefan View Post
    E a 3-a oară când pierd atâția tokeni, mă duc pana in runda a 9 si aștept sa mai rămână o secunda si transferul se termina la 4 secunde!!
    E bătaie de joc...
    imi pare rau

    din experienta mea (am patit si eu de 2 ori treaba asta) chestia asta apare cand conexiunea la internet nu are viteza necesara

    atunci cand nu ai legatura optima cu serverul eu am observat ca in timpul licitatiei oferta facuta apare mai greoi, in astfel de situatii evit sa mai astept ultima secunda, licitez in ultimele 10 secunde pentru a nu avea astfel de probleme

    sincer, cand se ajunge la runde de licitatii peste 6 eu personal aplic 2 tactici: fie renunt la licitatie pentru a nu pierde prea multi tokeni fie (daca imi doresc acel jucator foarte mult) nu mai stau la ultima secunda (licitez imediat cum incepe runda (am observat ca daca licitezi din prima multi renunta la licitatie deoarece dai senzatia ca ai multi tokeni si nu vei renunta)

    in general la ultima secunda liciteaza cei cu putini tokeni care spera sa faca ultima oferta a rundei si astfel sa castige, in astfel de cazuri daca licitezi din primele secunde dai impresia ca ai multi tokeni si adversari renunta renunta sa mai liciteze.

    succes la licitatiile viitoare.
    madflo19 likes this.