Results 1 to 2 of 2

Thread: Kupa maçım için taktik tavsiyelerinizi öğrenmek istiyorum.

Newbie

Question Kupa maçım için taktik tavsiyelerinizi öğrenmek istiyorum.

Arkadaşlar kupada playyofflarda takım seviyesi benimle aynı olmasına rağmen ilk 11'i benden çok daha güçlü bir rakibim var kullandığı taktir 3n-1-3n-1-2 (3dc-1dmc-3mc-1amc-2st). anlıycağınız sahanın ortalarında dönüyor adamın oyunu kanatları kendi yarısahasındada rakip yarısahasındada bomboş bırakıyor bunu avantaj olarak kullanıp kanatları kullanıp rahat hücuma çıkabilirim diye düşünüyorum ama emin değilim nasıl bir taktik uygulayabilirim tavsiyelerinizi bekliyorum. benim en sık oynadığım dizilişim 4-3-1-2 (4dc - 1ml,1mc,1mr - 1amc - 2st) çok iyi işlerde yaptım bu diziliş ile fakat bu maç beni tedirgin ediyor. acaba 3dc - 1dmc - 2mc - 1aml/1amr - 2 st olarak çıksam hem ortaları tutmuş hemde boşta olan kanatlara iş yaptırmış olabilirmiyim ne düşünüyorsunuz ?

Newbie Emin90's Avatar
    eğer senden daha güçlüyse rakibin sert savunma yap. bu diyeceğim taktikle benden daha güçlü olan rakibi 2 maçtada yendim (3-0 ve 3-2 skorla). 4 d - 2 dmc - ml - mr - amc - st... sert savunma - her iki kanat - kendi sahanda pres - zor - kısa pas - bölgesel ve kontra atağa tik koy ofsayt taktiği olmasın. ben bu taktikle yenmiştim.