Results 1 to 7 of 7
Like Tree1Likes
  • 1 Post By PricopGeorgeCătălin

Thread: cupa

  1. #1
    Rookie Oporanu Florin Danut's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    91

    cupa

    eu cred ca nu este corect ceea ce se intampla in cupa....echipele mici joaca cu echipe mari...si am inteles ca se joaca asa pt ca ar avea acelasi nivel de echipa....bun!!!...dar echipele cu 2-3 niveluri mai mari au sanse sa isi imbunatateasca echipele pe parcurs iar cele mici raman pe loc....si se ajunge pe la finalul competitiei ca o echipa de nivel 8 sa joace cu una de nivel 11 care si-a imbunatatit echipa cu peste 20% calitate. eu cred ca ar trebui sa se revizuiasca strategia de impartire a echipelor in cupa.

  2. #2
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Da, iti dau dreptate, nici mie nu-mi convine, defapt cui? )))

    Speram ca pe viitor sa-l schimbe.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  3. #3
    Apprentice Catalin Joel's Avatar
    Join Date
    May 2014
    Location
    Timisoara, Romania.
    Posts
    278
    Pai asa este si in realitate, exista echipe slabe, mediocre, bune, foarte bune...

  4. #4
    Rookie Oporanu Florin Danut's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    91
    Catalin...esti pe langa subiect...deci...sa intelegi unde bat: eu cumpar tokeni de exemplu si imi ridic echipa la maxim...ok?...asa...acum unul cu 3 nivele peste mine isi ridica si el echipa la maxim....si ajunge sa fie diferenta exorbitanta intra echipe si eu cu echipa cu 3 niveluri mai jos, nu am nici-o sansa impotriva celui cu 3 pe deasupra. si aici e vorba ca sa se faca competitia intre nivele. Ceea ce insinuezi tu e ca si cum echipele din a 3-a divizie sa joace in Cl. deci or fi ele echipe bune si rele dar nu sunt bagate toate la aceeasi categorie.

  5. #5
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Quote Originally Posted by Catalin Joel View Post
    Pai asa este si in realitate, exista echipe slabe, mediocre, bune, foarte bune...
    Catalin, problema e mai complicată. Pe Oporanu Florin Danut îl deranjează faptul că tot timpul el pică cu adversari ce au 2,3 levele peste el.
    Îi dau dreptate, e ok să pice aşa dar nu tot timpul, trebuie să primească şi el şansa să fie cel mai mare nivel din cupă.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  6. #6
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Solutia propusă de mine este să schimbe sistemul cu unul bazat pe levele.

    Level 1 vs Level 1

    Level 2,3,4
    Level 4,5,6
    Level 7,8,9 şi tot aşa.

    În acest fel cel puţin odată la 3 sezoane o să faci parte din echipele cu cel mai mare nivel din cupă. Eu zic că este ok şi pentru Nordeus şi pentru noi.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  7. #7
    Rookie Oporanu Florin Danut's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    91
    Am aflat o smecherie!!!....joc in cupa in semifinale acum....cu unul care ar fi mai slab calitativ..dar fiti atenti ce smecher este...in lotul de 22 are un jucator de nivel calitativ 12...cand toti ceilalti jucatori sunt peste 50...asta ii scade nota semnificativ...deci...cand se impart echipele pt cupa el intra in categoria celor slab calitativ dar in schimb el are echipa la maxim!!!...E o idee nu?...sa tii 2 jucatori slabi si sa pacalesti sistemul!!)))


    aici va las screen cu lotul lui ca sa intelegeti despre ce vorbesc:P

    cupa-84f98cb25eff291c334c163b6e80f1f4%5B1%5D.jpg