Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12
Like Tree1Likes

Thread: +Tokens

  1. #1
    Newbie
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    2

    Exclamation +Tokens

    Pentru ca toti cei ce nu sunt din US / UK / CA se plang pe buna dreptate de lipsa ofertelor free ( tasks / register etc. ) pentru a obtine tokens ar fi dragut ca sa existe si oferte pentru a cumpara tokens cu banii din joc. Din moment ce la Club Shop exista optiunea Bank loan ( 4.6M - 25T , 9.2M - 45T , 18.4M - 85T ) sa existe si o optiune inversa ceva gen ( cu 4.6 mil. sa poti cumpara 10 tokens, cu 9.2 mil. sa poti cumpara 30 tokens si cu 18.4 mil sa poti cumpara 70 tokens )


    Cu niste sume bine gandite, nu ca exemplele mele din paranteza cred ca nu ar dauna vanzarii de tokens, pentru ca pana la urma nimeni nu face munca pro bono si jocul a fost gandit pentru castig. Sensibilele scaderi la vanzarile de tokens care ar exista daca s-ar implementa si conversia mea de mai sus cred ca ar putea fi stinse prin 1-2 micute bannere publicitare care sa aduca un 0.00000000000000000000001$ per click. ( doar sunt peste 11.567.495 de playeri, NU? )

    Pe langa faptul ca ar face mai multa lume sa fie online la ora jocurilor ( 8% = sansa mai mare sa castigi = faci mai multi bani = ai putea sa cumperi tokens ) jocul s-ar mai si echilibra si nu ar mai fi o asa mare prapastie intre noi, europenii si ceilalti de pe alte continente.

    O competitie mai stransa cred ca ar genera un mai mare interes, nu? Echilibrarea balantei ar genera si mai mult interes din partea celor care au o echipa mult prea puternica fata de celelalte din campionatele lor ( din dorinta de a nu fi prinsi din urma ) si ar genera mai multa truda si pentru cei care acum fac 1-2 tokens pe zi

    Pana la urma daca cei din UK / US / CA care au salarii in medie de 10 ori mai mari ca noi au o gramada de taskuri, oferte si toate cele de pe urma carora pot castiga DESTULE free tokens la ce nevoie mai e pentru ei sa cumpere cand inregistrandu-se in 10 minute pe 3-4 site-uri si facand 3 survey-uri fac lejer 30T intr-o zi, pe cand noi, " ghinionistii " facem 1-2 sau intr-o zi norocoasa 5.

    Mai departe cu ceva retusuri cred ca punctul meu de plecare este bun, bineinteles daca exista si dorinta din partea celor ce pot aduce modificari jocului.

    Ar fi dragut ca pe langa rubrica sugestii sa se mai adauge si o rubrica in care sa se arate ce modificari au fost aduse jocului din sugestiile utilizatorilor

  2. #2
    Newbie
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    1
    Dupa parerea mea si catigatorilor in liga,in campionat si in cupa ar trebui sa li se dea capremiu atat bani cat si token gratuit in felul acesta sa marim putin miza.O idee buna ar fi transformarea in token a banilor din joc.

  3. #3
    Newbie
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    1
    frate , tu nu vezi pe net cate cheaturi sunt pentru adaugat tokeni + bani ? Cine crezi ca mai baga bani ?

  4. #4
    Newbie
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    6
    Nu e rea ideea..

  5. #5
    Newbie
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    2
    ce sa mai spunem cand la licitatii dai oferta in secunda 3 si i-ti spune "pierdut "si vin 2-3 hakeri si ia tot ce e liber de contract la 18-19 ani. prostii care asteapta un amarat de jeton zi de zi sunt luati in ras

  6. #6
    Newbie
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    17
    Cum sa mai bag bani in jocul asta cand eu joc in liga a 14-a si am ca adversari jucatori de nivelul 15 cu jucatori mult mai valorosi decat as putea cumpara eu de la impresar?! Si adminul imi zice ca nu au ce face ca sunt putini jucatori de liga 15. Puteau baga echipe bot cu jucatori sensibil egali nu sa ma puna pe mine sa ma lupt cu aia care aubjucatori de nivel 96 iar pe lista mea de transferuri gasesti jucatorii cu valori intre 70 si maxim 89. Dar aia de 89 nu a aparut nici unul. De la nivel valoare 86 e nebunie ca sunt foarte rari. Ar fi buna o solutie sa primim tokeni si cand vindem jucatori. De exemplu un procent din nr de tokeni consumati pt transfer ca sa poti schimba mai usor jucatorii

  7. #7
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Ai gandit prost idea pentru ca asa ai putea sa faci jetoane la infinit si sa-ti spun si de ce iar ca exemplu o sa folosesc "18.4 mil sa poti cumpara 70 tokens".

    Cu 70 de jetoane poţi cumpara lejer 50 de jucători "free agent" pe care-i poţi vinde şi să faci sute de milioane chiar şi la nivele foarte mici pe care i-ai putea investii în şi mai multe jetoane şi tot aşa.

  8. #8
    Newbie
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Constanta , Romania
    Posts
    10
    O idee buna !

  9. #9
    Newbie
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    2
    Draga Super Moderator, apreciez ca dupa aproape o luna in care sunt sigur ca ai analizat indeaproape ideea mea mi-ai oferit si un raspuns. Nu poate decat sa ma bucure ca ideea mea a fost citita si analizata iar din ea s-a extras cu o acuratete impresionanta aproape jumatate de rand. O sa mai extrag si eu jumatate de rand ca sa facem un rand impreuna " Cu niste sume bine gandite, nu ca exemplele mele din paranteza " Mai departe o sa-ti spun peste ~2 luni daca pot sa iau lejer 50 jucatori free agent cu 70 tokens ( e lesne de inteles de ce 2 luni ) si pe cati dintre ei si reusesc sa-i vand ( din moment ce 90% din cei " free agent " sunt peste 32 de ani si nu bideaza nimeni la ei pentru ca lumea considera ca nu merita nici macar un amarat de token ) Ideea fiind prost gandita sper sa fie corectata ( morfologia propozitiei "Ai gandit prost idea" indica ca ideea este buna, doar continuarea este gresita ) Eu, personal o sa continui sa incerc sa vin cu ceva bun, pozitiv din simplul motiv ca sunt curios daca va fi si implementat. <3

  10. #10
    Newbie
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    24
    sunt o prostie cheat-urile astea nu exista nimic care sa iti dea nelimitat, daca are careva asa ceva sa imi arate si mie ca ca are nelimitat si il cred. exista metode sa castigi token, dar nu asa, eu sunt level 2 joc de 3 sapt si acum in sezonul 2, si e la inceput deja am o echipa cu jucatori asa: 1 de sase stele, 8 de cinci stele si 2 de patru stele, valoare totala a lotului 11.1M si momentan mai am 25 T. asta pentru ca acum doua zile am pierdut aproximativ 10T doar ca sa imi cumpar un jucator. Si foarte sincer zic ca nu am bagat nici un leutz in jocul asta

Page 1 of 2 12 LastLast