Results 1 to 8 of 8

Thread: Ajutatima va rog :)

  1. #1
    Newbie
    Join Date
    May 2013
    Location
    Lima,Perú
    Posts
    5

    Ajutatima va rog :)

    Peste 2 zile am meci in Liga Campionilor iar adversarul meu e mai puternic:
    Formatia lui:4-5 -1 Ajutatima va rog :)-1010604_185827641581927_1811361292_n.jpg

    Eu am urmatoarea formatie:4-4 -2 Ajutatima va rog :)-999331_185828511581840_1437364263_n.jpg
    Ce parere aveti?O sa-l inving?

  2. #2
    Rookie Puski's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    RO
    Posts
    67
    Bună Alex, șansele sunt undeva la mijloc...e foarte important în meciuri de genul să îți aranjezi echipa în funcție de a lui, și dacă poți să fi și online la ora meciului, ca să ai + la posesie...
    Nu îmi pot da seama dacă e așezată bine pentru a-l bloca pe el, eventual pune o poză și cum e așezată echipa lui...să îți putem spune exact cu ce să îl blochezi și în funcție de ce echipă ai eventual să o rearanjezi puțin...
    Până acum ce îți pot spune doar e că la El Hadeedi ai pus cam greșit săgețile, fiind DMR/MR cel mai bine ar fi să pui săgețile în jos(eventual depinde, dacă e mai bun T Paul, și își revine până atunci, îl schimbi pe Hadeedi cu el și lași săgețile așa atunci)...eventual dacă vrei un + pentru atac pune-i lui K.Hamitci săgeți în sus...el fiind DC/DMC.
    Se pierd o grămadă de meciuri cu echipe mai slabe pentru că moralul a doi sau trei jucători e scăzut...așa că e enorm de important ca toți jucătorii tăi să aibă moral cat mai mare(cel puțin foarte bun), altfel nu vor juca la capacitate maximă...în parte e la fel și condiția fizică(aici e destul să fie peste 40-50 la începutul meciului)...
    Din experiența mea, pot să zic că dacă joci cu echipe mai bune nu merge pe ofensivă, pune mentalitatea normală sau defensivă(nu Apărare Puternică!)...Dar totuși cum ziceam pune o poză și cu echipa lui și îți pot spune exact.

  3. #3
    Newbie
    Join Date
    May 2013
    Location
    Lima,Perú
    Posts
    5
    Multumesc pentru informatii.Aici sunt pozele cu echipa adversa: [ATTACH=CONAjutatima va rog :)-sc20130617-181810.jpgFIG]8321[/ATTACH]Ajutatima va rog :)-sc20130617-181801.jpg.Iar T. Paul imi face in ciuda si se face bine a doua zi =)
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Ajutatima va rog :)-sc20130617-181756.jpg  

  4. #4
    Rookie Puski's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    RO
    Posts
    67
    Aham...4-3-3 clasic, probabil fără săgeți...
    Ok, am găsit o temă exact despre moduri de a contra acest stil de joc pe forumul englezesc, poți să le găsești la link-ul de aici. E cam greu să îți adaptezi jucătorii pentru una din acele tactici, dar merită încercat...probabil pentru tine cel mai potrivit ar fi 4-1-2-1-2, precum în fotografia de pe pagina 2 din tema de care ți-am zis(cea cu victoria cu 6-0).

  5. #5
    Newbie
    Join Date
    May 2013
    Location
    Lima,Perú
    Posts
    5
    Ajutatima va rog :)-1001458_186548788176479_951327345_n.jpg Am reusit un egal in deplasare,iar echipa adversa a avut +11 la posesie.Din pacate imi este suspendat unu dintre cei mai buni jucatori(in min. 50),am rezerva dar nu stiu daca va fii la fel de buna.Iar cu formatia o sa raman la asta pentru ca as renunta la jucatori buni.

    +Est bine ca un jucator sa nu fi fost Omul Meciului niciodata?
    Last edited by Alex Dinca; 06-20-2013 at 08:38 PM.

  6. #6
    Rookie Puski's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    RO
    Posts
    67
    în deplasare cu o echipă mai bună, e scorul perfect...pt. că și la 0-0 acasă te califici și acasă o să ai moral în plus cel mai probabil...
    În legătură cu jucătorul suspendat, acuma nu ai ce face, îl înlocuiești cu ce se potrivește...vezi ca cel care îl înlocuiește să aibă moral bun măcar...că rezervele de asta duc lipsă de obicei.
    Vezi și cu formația poate dacă tot s-a accidentat ăsta merge să schimbi puțin prin echipă să fie o formație ce contrează 4-3-3.
    Omul meciului e doar o statistică, deși contribuția într-un joc a acelui jucător poate fi extraordinară, în alte jocuri acesta poate fi mediocru...părerea mea nu e important ca un jucător să fie omul meciului ci e mai important să se mențină la același nivel(cât mai bun) cu note de 8-9 ... 10 poate )
    Multă baftă!

  7. #7
    Newbie
    Join Date
    May 2013
    Location
    Lima,Perú
    Posts
    5
    Am castigat Ajutatima va rog :)-580167_187393094758715_1252223563_n.jpg.Multumesc pentru sfaturi(chiar daca nu leam folosit,dar ma vor ajuta pe viitor,sunt sigur)

  8. #8
    Rookie Puski's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    RO
    Posts
    67
    Felicitări, multă baftă în continuare!
    cu ce pot ajut...