Results 1 to 5 of 5

Thread: Ce tactică să folosesc ???

  1. #1
    Newbie Aris Petreuș's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Zalău, Romania
    Posts
    6

    Ce tactică să folosesc ???

    Vă rog mult să îmi spuneți ce tactică merge cel mai bine să folosesc la lotul pe care îl am ???

    Am încercat cu 4-4-2, apoi 4-3-1-2 și nu înțeleg de ce, chiar dacă am adversari mai slabi, tot ei au 80% posesie și eu 20% plus că pierd câteodată cu scoruri precum 7-0...
    Ce nu fac bine ???

  2. #2
    Rookie
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    149
    Mi-e greu sa gasesc un sinonim pentru "adversari mai slabi". Ai 11 jucatori de 1 si 2 stele! Man, poti juca orice asezare doresti, ar fi o minune sa nu pierzi!

  3. #3
    Newbie Aris Petreuș's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Zalău, Romania
    Posts
    6
    dar sunt rezerve cei de 1 și 2 stele.... primul 11 este format din jucători de 3 și 4 stele, doar când se mai accidentează vreunul dintre titulari mai intră unul de 1-2 stele, însă în rest joc cu o formulă formată din jucători de 3-4 stele.
    Pe mine mă interesează ce tactică mi s-ar potrivi cel mai mult la acest lot sau pe ce post ar trebui să aduc întăriri, astfel încât să îmi pot forma o formulă de joc care să dea roade și să am posesia mai mereu

  4. #4
    Rookie Puski's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    RO
    Posts
    67
    Quote Originally Posted by Florian Bunea View Post
    Mi-e greu sa gasesc un sinonim pentru "adversari mai slabi". Ai 11 jucatori de 1 si 2 stele! Man, poti juca orice asezare doresti, ar fi o minune sa nu pierzi!
    bre Florine, nu fi rău cu stelistul că e grele pentru el, nu vezi? )...pt.lvl 3, echipa e bunicică, crede-mă că sunt o grămdată care au toată echipa de 1-2 stele la lvl3 și mai și trec la următorul nivel )
    Pt. stelist: Dacă poți să îl recuperezi pe F.Babitz de ce nu o faci? Ți-ai pus acolo în mijlocul apărării cei mai slabi jucători din primul 11...
    DL-ul ăla, Goncalves, de ce îl ții sus? lasă bre apărarea să fie apărare...greu te aperi cu adevărat doar cu doi oameni și ăia slabi cum îs acuma...DML-ul ăla hai că mai mere lăsat așa, dar eu și pe ăla l-aș retrage și i-aș pune săgeată în față...
    nu știu ce faci, ce nu faci dar trebuie să îți iei fundași centrali buni, dacă vrei să nu mai pierzi la diferențele de care ziceai!
    În rest, poți lăsa așa...mai pune o săgeată ofensivă eventual la AMC-ul ăla...sau la un atacant...
    Last edited by Puski; 06-28-2013 at 12:01 AM.

  5. #5
    Newbie Aris Petreuș's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Zalău, Romania
    Posts
    6
    tocmai am transferat un fundaș grec de 4 stele.... am consumat 12 tokens pt. el, mai aveam doar 3, bine că am reușit să îl iau... după ce își revine și Babitz, am să îl trec pe grec fundaș dreapta și pe Sanabria DMC.. e ok cam așa ???