Results 1 to 7 of 7
Like Tree2Likes
  • 1 Post By Alex Dinca
  • 1 Post By Satanelli

Thread: O noua formatie:

  1. #1
    Newbie
    Join Date
    May 2013
    Location
    Lima,Perú
    Posts
    5

    Question O noua formatie:

    As vrea sa-mi schimb formati si strategia,dar nu imi vine nici-o idee.Acum folosesc formatia 4-4-2 clasic.As vrea o formatie care sa creasca Deposedarile.
    Ce idei aveti?Ce formatii si strategii folositi voi ?
    Last edited by Alex Dinca; 07-14-2013 at 11:27 PM.
    Satanelli likes this.

  2. #2
    Newbie
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Miami, Florida, United States
    Posts
    29
    Quote Originally Posted by Alex Dinca View Post
    As vrea sa-mi schimb formati si strategia,dar nu imi vine nici-o idee.Acum folosesc formatia 4-4-2 clasic.As vrea o formatie care sa creasca Deposedarile.
    Ce idei aveti?Ce formatii si strategii folositi voi ?
    Salut
    Eu joc cu 2 tactici
    Una din ele este 3-3-2-2 adica 3 DC, 3( DML,DMC,DMR),2 MC(departati) si 2 ST
    Cea de-a 2-a tactica este asemanatoare cu prima numai ca in loc de DMC din mijloc mai pui un MC
    Tacticile sunt foarte bune pot sa zic ca am avut succes in campionat cum ambele tactici,am ajuns chiar pana in semifinala Ligii Campionilor

  3. #3
    Newbie
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    4
    Buna, eu sunt italian nu sunt roman dar acum invat romaneste de doua luna deci scusati ma daca scriu grisceala... Eu folosesc mult fel de formatie dipinde care formatie foloseste adversarul meu. Nu existe o formatie cel mai bine

    Inviato dal mio ST18i con Tapatalk 2

  4. #4
    Newbie
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Camp Nou / Emirates .
    Posts
    4
    poti incerca tactica pe care o folosesc eu mai nou , uite aici :

    Ai nevoie de fundasi foarte buni , dar si de mijlocasi de 5 stele , e un sistem cu care obtin lejer posesie peste 60 % , dar sunt situatii in care scade pana la 50-55 % ( asta s-a intamplat odata ) , niciodata nu am avut posesie mai mica de 50 cu sistemul asta (adversarul era online si avea un spectator deci 7% posesie bonus , deci cu ambi manageri offline as fi avut 57 % ). E foarte foarte solid in defensiva , iar mijlocul il poti domina cu el . Marchez in medie 3 goluri pe meci .
    Stil de pase mixt , stil de joc mixt , contraatac on , menatilate ofensiva , poti incerca , nu vei fi dezamagit .
    Last edited by GuardiolaFAN; 07-26-2013 at 10:58 AM.

  5. #5
    Newbie
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    8
    Salut. Eu folosesc această tactică de 2 sezoane.
    În primul sezon de când jucam cu lot`ul ăsta, am terminat pe locul doi în campionat.( Locul 2 în Liga Campionilor )
    Iar în al doilea sezon(acum) 17 victorii,1 înfrângere și 1 egal și sunt pe locul 1. Golaveraj: +52
    Mentalitate: Normală. (deposedări ușoare, atac calm.)
    Stil de joc: Mixt
    Stil de presing: În jumătatea proprie.
    Stil de deposedare: Normală.
    Stil de pase: Mixte.
    Stil de marcaj: Zonal
    Contraatac în forță: Debifat.
    Pas la ofsaid: Debifat.

    Sper că ți-am fost de ajutor. Uite și imaginea cu lotul. : O noua formatie:-1382068_672103656147818_1663892114_n.jpg

  6. #6
    Newbie
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    16
    Incearca un 3-5-2 [ 2 DC , 2 MC , 1 MR , 1 ML , 1 AMC , 2 ST]

  7. #7
    Apprentice
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Alba Iulia, Romania
    Posts
    256
    Din pacate cred ca nu exista o singura formatie care sa fie ok impotriva tuturor celorlalte.
    Eu am incercat sa imi fac un lot de 13-14 jucatori, cu care sa pot juca mai multe formatii:
    3-5-2 flat (mijlocasii pe linie)este baza, pt asta ai nevoie de DCx3, MCx3, ML-MR cate unul din fiecare, STx2.
    Cu acesti jucatori, mai poti juca 3-4-3, daca mai ai un ST de rezerva.
    Daca adaugi DR si DR, acum poti juca: 4-4-2, 4-3-3, 4-5-1.
    Daca macar unul dintre DC, are a 2a pozitie DMC, poti juca 4-1-3N-2, 3-1-5-1(cu asta recuperezi cel mai mult si ai posesie).
    Daca macare unul dintre MR si ML, are a2a pozitie AMR respectiv AML, poti juca 4-3N-2W(AML,AMR)-1.
    Sa zicem ca ai MR care este si AMR, atunci poti juca cu ML drept AML, si sa nu fie o problema.
    Nu va da acelasi randament, dar poate juca si acolo.
    Daca ai un DC care este si DMC, si un MC care este si AMC, poti juca 3-1-4-1-1, sau 4-1-2*-1-2 ND (2 MC), sau 4-1-2*-1-2 WD (1MR si 1ML).

    Cu cat ai jucatori mai versatili, cu atat ai mai multe sanse sa nu pierzi cu formatii mai slab cotate.
    Nu va pot spune prea multe despre cum este cu cele mai bine cotate, pt ca in 2 sezoane, nu le-am prea intalnit.

    Nu sunt "cumparator", am investit doar 6,51 RON, in 14 Tokeni (pt un jucator liber de contract, pe care il cresc si acum, si costa mai multi bani decat poti cumpara cu 25 de Tokeni).

    Daca moderatorii vor publica ghidul meu, atunci veti vedea cum am facut sa am echipa buna fara prea multi Tokeni.