Results 1 to 8 of 8

Thread: 4-1-2-1-2

  1. #1
    Pro Bogdan Astefanei's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    782

    4-1-2-1-2

    Vreau sa schimb tactica actuala cu 4-1-2-1-2 ( DR - DC - DC - DL / DMC / MC - MC / AMC / ST - ST ) cu sageata rosie pe DMC si AMC , restu normal
    Ce parere aveti ar fi bun de ceva ? daca nu ce alta tactica mi-ati recomanda ?

    Macar la intrebari raspundeti fratilor ca deja sunt satul de " nepasarea si ignoranta " jocului , ma gandeam ca are ceva contu meu de nu-mi mai merge bine da azi am fost eliminat din cupa de o echima mult inferioara pe contul nepoatei ...

  2. #2
    Rookie minasthiryt's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    82
    In opinia mea daca e wide diamond, ar merge sa faci ceea ce ai spus dar daca e narrow diamond, ar merge pus doar AMC cu.


    Unele tactici cu care acoperi bine terenul ar fi:




    Nu trebuie sa faci un capat de lume daca pierzi un meci, chiar daca e in fata unei echipe mai slab cotate, eu de 3 ani tot prin asta trec, ma supar dar imi trece, nu trebuie sa sari pe forum si sa "tipi" in stanga si in dreapta.
    ✰✰✰✰✰CFPI✰✰✰✰✰
    Since: Nov. 2010 - Now: Level 27
    - 1 - 0 - 1
    CF POLI IASI > http://forum.topeleven.com/team-show...poli-iasi.html

  3. #3
    Pro Bogdan Astefanei's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    782
    Nu-mi place sa vorbesc urat pe forum dar sezonul trecut chiar a fost un esec " nemeritat " , prostesc ...
    Nici sezonu asta nu fac nimic din contra ii cel mai dezastruos sezon de pana acum de aia mi-am propus sa ma " retrogradez " si sa ma pregatesc pentru sezonu urmator ( decembrie - ianuarie ) sau chiar sezonu din ianuarie - februarie ...

    Multumesc pentru parere , buna tactica ta dar nu stiu de ce dar nu pot sa joc fara 4 fundasi si 2 atacanti ... ai incercat tactica propusa ? merge bine ?

    Astept si alte pareri

  4. #4
    Rookie minasthiryt's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    82
    4-5-1 am jucat destul sezoanele trecute si uneori a facut minuni contra unor adversari mai puternici, In schimb cealalta tactica am vazut ca e laudata de unii si chiar ma gandesc sa o folosesc sezonul viitor.
    ✰✰✰✰✰CFPI✰✰✰✰✰
    Since: Nov. 2010 - Now: Level 27
    - 1 - 0 - 1
    CF POLI IASI > http://forum.topeleven.com/team-show...poli-iasi.html

  5. #5
    Pro Bogdan Astefanei's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    782
    Si pentru tactica 3-2-2-2-1 propusa de tine trebuie ceva sageti ? pe la DML , DMR sau AML , AMR ? sau simplu ?
    As vrea sa ma decid mai repede ca deja am inceput sa cumpar jucatori

  6. #6
    Rookie minasthiryt's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    82
    Treaba cu sagetile e in felul urmator: trebuie sa iti studiezi adversarul, cat de puternic e si ce tactica foloseste si apoi poti selecta DM si/sau AM pe up/down (ca sa zic asa). Aia e tactica de baza. Poti pune cel putin AML si AMR pe mai ales la meciurile de acasa, dar DM poti sa-i lasi asa, eventual daca vrei sa "lucreze mai mult" intr-un meci ar fi bine ca la setarile avansate ale tacticii sa folosesti STIL DE JOC: "pe ambele flancuri" si automat (cred, spun doar cred pt ca nu as putea sa-ti demonstrez) ar trebui sa aiba si acel rol de a ajuta mijlocul pe atac si apoi defensiva. Ti-am zis, tot ce am observat in jocul asta (atat timp cat i-am acordat atentie) e ca foarte mult conteaza tactica adversarului, de asta apar si meciuri surpriza cand ar trebui sa castigi dar in schimbfaci egal sau pierzi.
    ✰✰✰✰✰CFPI✰✰✰✰✰
    Since: Nov. 2010 - Now: Level 27
    - 1 - 0 - 1
    CF POLI IASI > http://forum.topeleven.com/team-show...poli-iasi.html

  7. #7
    Rookie minasthiryt's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    82
    ✰✰✰✰✰CFPI✰✰✰✰✰
    Since: Nov. 2010 - Now: Level 27
    - 1 - 0 - 1
    CF POLI IASI > http://forum.topeleven.com/team-show...poli-iasi.html

  8. #8
    Pro Bogdan Astefanei's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    782
    M-am decis , tot clasicul 4-4-2 o sa las pana la urma , nu stiu ce alta tehnica sa folosesc ...