Results 1 to 2 of 2

Thread: 4-4-2, ajutor tactica

  1. #1
    Newbie
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    1

    4-4-2, ajutor tactica

    Salutare, in primul rand!
    Folosesc formatia 4-4-2, cu jucatori care joaca pe posturile lor, avand valoare intre 25 si 34, la nivelul 4.
    Dupa cum spuneam, folosesc 4-4-2-ul, cu sageti rosii pe ML si MR. Calitatea medie a echipei e de 3 stele, 26.5, iar valoarea e de 15.1 mil. Ca si tactica folosesc: mentalitatea echipei - atac puternic, stil de joc - ambele flancuri, pressing - in jumatatea proprie, stil deposedare - normala, pase scurte si marcaj zonal. Fara contraatac si fara pas la offside.
    Problema mea e ca, sezonul trecut, la nivelul 3, am terminat pe primul loc, desi nu aveam cea mai buna echipa, dar foloseam aceeasi tactica. Acum, fac egal si bat echipe mult mai bune decat a mea, dar pierd cu ultimele clasate. Moralul si conditia jucatorilor sunt aproape la maxim, meci de meci. Notele jucatorilor sunt peste 7-8, meci de meci, deci nu imi dau seama unde e problema.
    Daca ma poate ajuta cineva sa modific tactica si, implicit, rezultatele, i-as fi foarte recunoscator!

  2. #2
    Newbie
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    10
    la 4-4-2 cand jucam aveam asa:normala,pe ambele flancuri,pe tot terenul,normal,scurte,zonal,fara contraatac si fara offside mi-a mers destul de bine..in timpul meciului mai schimbam la mentalitate pe ofensiv si la pase lungi,bafta.