Results 1 to 5 of 5
Like Tree1Likes
  • 1 Post By PricopGeorgeCătălin

Thread: Incepator.Ceva sfaturi?

  1. #1
    Dreamer Mr.Uzzy's Avatar
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Braila
    Posts
    327

    Incepator.Ceva sfaturi?

    Salut,

    Sunt nou in acest joc.Am un club de nivel 2,sezonul trecut am terminat pe 3,loc pe care il meritam la ce adversari am avut, iar cu mult noroc am castigat si cupa la penalty-uri dupa ce am batut un adversar mult mai bun decat mine,amandoi ramanand in 10 oameni dupa cele 90 min.

    Vreau cateva sfaturi de la jucatori cu experienta despre ce sa cumpar,ce formatie,stil de joc,ce sa modernizez la stadion,etc...

    Orice sfaturi sunt bine venite

    Am pus aici print-uri cu echipa:

    Spoiler

    Spoiler

    Spoiler

    Spoiler

    Spoiler

    Spoiler

    Spoiler

    Spoiler

    Spoiler


    Multumesc!

  2. #2
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    1. Constructii - sunt scumpe si nu sunt profitabile, deci nu investi mai mult decat poti duce.

    2. Echipa e ok.

    3. La tactica, nu as recomanda sa joci cu pase lungi, cred ca mixt e cel mai ok (parerea mea).

    4. Formatia nu conteaza, e irelevanta (parerea mea).

    5. Prime de joc, mari daca se poate.

    6. Nu-ti antrena jucatori, niciodata, riscul de accidentare nu se merita pt. castigul care ti-l ofera.

    7. Incearca sa-i ti cu moral cat mai mare.

    8. Conditie cat mai buna inainte sa incepi meciul.

    9. Incearca sa cumperi jucatori de 5 stele, sfatul meu e sa mergi pe jucatori intre 26-30 de ani, chiar daca sunt la 30 de ani nu-i problema, nici nu trebuie sa-ti fie aproape de 6 stele.

    9a. nu incerca sa cumperi jucatori tineri cu abilitate speciala si buni deoarece ai foarte putini tokeni.
    9b. mergi spre jucatori pana-n 31 de ani pe care eventual ii poti vinde la sf. sezonului pt. profit, cel putin investitia ti-o scoti si ii poti cumpara cu 1,2 tokeni.

    BAFTA!
    Florin Pop likes this.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  3. #3
    Dreamer Mr.Uzzy's Avatar
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Braila
    Posts
    327
    Quote Originally Posted by PricopGeorgeCătălin View Post
    1. Constructii - sunt scumpe si nu sunt profitabile, deci nu investi mai mult decat poti duce.

    2. Echipa e ok.

    3. La tactica, nu as recomanda sa joci cu pase lungi, cred ca mixt e cel mai ok (parerea mea).

    4. Formatia nu conteaza, e irelevanta (parerea mea).

    5. Prime de joc, mari daca se poate.

    6. Nu-ti antrena jucatori, niciodata, riscul de accidentare nu se merita pt. castigul care ti-l ofera.

    7. Incearca sa-i ti cu moral cat mai mare.

    8. Conditie cat mai buna inainte sa incepi meciul.

    9. Incearca sa cumperi jucatori de 5 stele, sfatul meu e sa mergi pe jucatori intre 26-30 de ani, chiar daca sunt la 30 de ani nu-i problema, nici nu trebuie sa-ti fie aproape de 6 stele.

    9a. nu incerca sa cumperi jucatori tineri cu abilitate speciala si buni deoarece ai foarte putini tokeni.
    9b. mergi spre jucatori pana-n 31 de ani pe care eventual ii poti vinde la sf. sezonului pt. profit, cel putin investitia ti-o scoti si ii poti cumpara cu 1,2 tokeni.

    BAFTA!
    1. Le voi duce la nivel 2 pt ca deocamdata sunt foarte ieftine.La stadion sa mai bag bani sa scot profit pe bilete
    3. Am ales lungi pentru ca mijlocasii i-am pus pe avansat iar in felul asta ma gandeam ca maresc numarul centrarilor din flancuri,dar daca tu zici ca e mai bine mixt asa voi pune
    4. Daca schimb formatia nu cumva stric si jocul echipei?Adica vor juca mai haotic... 4-4-2 este cea mai folosita formatie din cate stiu
    6. Baga-m antrenament in fiecare zi pana ajungeau cu conditia pe portocaliu,insa la meciuri aveau 80%. Ma gandeam ca daca tot stau degeaba rezervele sa le mai fac puncte,dar o sa dau mai rar de acum
    9. Deobicei joc cu tineri,pana-n 25,dar nu pentru ca sunt mai buni,ci pentru ca ii maresc si cand ii vand fac profit.Pe cei de 30 deabea gasesc un cumparator

    Pe langa ce am scris mai sus mai am o intrebare:

    E bine ca joc cu 2 echipe?Adica un inlocuitor pt fiecare titular.Bag echipa a 2 cand joc cu cineva slab sau in cupe cand am facut scor mare in tur.

    Ms de ajutor!

  4. #4
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    1. Facilitatile iti aduc un oarecare avantaj dar nu cine stie ce. Cat despre bani din bilete, asta-i un MIT, suma castigata la sf. anului e infima mai ales pt. un jucator la nivel mic.
    3. Joaca cum iti merge tie bine, asta cred ca-i important, sa-ti descoperi tactica ta, stilul tau dar ti-am zis, formatia e irelevanta dupa mine si nu cred in sisteme de joc, pase lungi, pase pe centru, etc, intr-un cuvant cred ca-s abureli.
    4. E posibil si da 4-4-2 e o formatia stabila sa zic asa.
    6. Nu castigi mare lucru si sa incepi cu 80% e destul de putin mai ales ca ii predispui la accidentari.
    9. Esti la nivel mic si daca-i pui de cateva ori la licitatie eu zic ca gasesti cumparator.

    PS, referitor la "E bine ca joc cu 2 echipe?Adica un inlocuitor pt fiecare titular.Bag echipa a 2 cand joc cu cineva slab sau in cupe cand am facut scor mare in tur.", nu stiu ce sa zic, eu folosesc doar acelasi prim 11 tot sezonul, incerc sa nu bag rezervele prea mult, am doar doua deci nu investesc deloc in rezerve.

    BAFTA!
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  5. #5
    Dreamer
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Romania
    Posts
    428
    Astea au fost setarile pe care le-ai avut de cand ti-ai luat echipa ?