Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11
Like Tree7Likes

Thread: Pareri - sfaturi

  1. #1
    Pro Bogdan Astefanei's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    782

    Pareri - sfaturi

    Formatia mea preferata este 4-4-2 si asa joc de foarte mult timp , mi se pare cea mai stabila asezare
    Nu am jucat niciodata cu sageti fiindca nu inteleg cu ce m-ar ajuta
    Asa joc eu ( fara sageti )



    Asa as juca cu sageti



    Ce parere aveti ? ar merge ? ce ar trebui sa schimb ?

    Cam asa arata setarile de la sfaturi antrenor si asa le am de foarte mult timp



    Ce credeti ca ar trebui sa schimb ca sa se potriveasca cu tactica ? ...

    Joc de ceva vreme dar nu sunt prea experimentat , am incercat tot felu de chestii ca sa am si eu sanse mai mari in cupa si / sau CL dar nu prea a mers nimic , inafara de campionat nu castig mai nimic ... in cupa limita ii pe la saisprezecimi - optimi si in CL limita ii in semifinala si asta destul de rar.
    Am vazut multe echipe mai slabe ca mine chiar si din acelasi campionat care au castigat CL ... ma gandesc la 3 variante : ori gresesc eu cu ceva , ori nu aleg eu jucatorii cum trebuie , ori chiar nu am noroc in alta competitie inafara de campionat...
    Singura data cand am castigat Cupa si CL a fost in sezonu 5 cand am bagat bani in joc , de atunci nu am mai castigat nimic inafara de campionat doar 4 locuri 3 in CL si acum is lvl 19.

  2. #2
    Rookie
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    140
    joaca mai ofensiv.. incearca si tu in 3-4-1-2 .. un 3-5-2 cred ca mijlocasi inclina balanta .. eu pun 4 fundasi doar cand echipa adversa are 3 atacanti foarte buni .. sau miza este foarte mare. gen o finala

    daca vrei sa te mentii in 2- 3 competitii trebuie sa dispui de foarte multe rezerve. eu practic dispun de 2 echipe
    Bogdan Astefanei likes this.

  3. #3
    Apprentice
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    268
    e bine sagetile asa dar la tactica...pas la ofsaid debifat,contraatac debifat si deposedare dura
    Bogdan Astefanei likes this.

  4. #4
    Pro Bogdan Astefanei's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    782
    Quote Originally Posted by Dorin Ddorin View Post
    joaca mai ofensiv.. incearca si tu in 3-4-1-2 .. un 3-5-2 cred ca mijlocasi inclina balanta .. eu pun 4 fundasi doar cand echipa adversa are 3 atacanti foarte buni .. sau miza este foarte mare. gen o finala

    daca vrei sa te mentii in 2- 3 competitii trebuie sa dispui de foarte multe rezerve. eu practic dispun de 2 echipe
    La ce te referi cand spui ca mijlocasii inclina balanta ? din cate stiu eu cel mai mult se joaca pe la mijlocu terenului , cu cat ai mai multi oameni acolo cu atat mai bine nu ?
    Am doar 2 rezerve bune , imi mentin jucatorii la minim 90% conditie fizica inainte de meciuri , imi pot recupera primu 11 ca am pachete verzi

    Quote Originally Posted by Cristi Huzum View Post
    e bine sagetile asa dar la tactica...pas la ofsaid debifat,contraatac debifat si deposedare dura
    Am mai vazut pe aici ce imi spui tu dar nu ii bine sa formezi contraatacuri sau sa mai dai o pasa lunga la ofsaid ? si ce avantaj are deposedarea dura ?
    Last edited by Bogdan Astefanei; 01-15-2015 at 04:02 PM.

  5. #5
    Apprentice
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    268
    Are pt ca nu lasi oponentul sa construiasca bine
    Bogdan Astefanei likes this.

  6. #6
    Pro Bogdan Astefanei's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    782
    Quote Originally Posted by Cristi Huzum View Post
    Are pt ca nu lasi oponentul sa construiasca bine
    Voi incerca sa vad cum se descurca echipa

  7. #7
    Addicted Stratila Alexandru's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Iasi
    Posts
    706
    Quote Originally Posted by Cristi Huzum View Post
    Are pt ca nu lasi oponentul sa construiasca bine
    Din contra,prin deposedare dura poti lua mai multe cartonase galbene sau rosii ,si asa oferi mingea mai des adversarilor !
    Bogdan Astefanei likes this.

  8. #8
    Pro Bogdan Astefanei's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    782
    Joc de cateva meciuri cu deposedare dura si parca merge ceva mai bine , cel putin asa am observat eu.

  9. #9
    Apprentice
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    268
    La mne merge f ok cu deposedarea dura..si nu prea i-au cartonase si nici accidentari dese nu am si posesia e tot timpul de partea mea
    Bogdan Astefanei likes this.

  10. #10
    Rookie
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    83
    Am jucat si eu cu deposedare dura dar jucatori mei luau foarte multe cartonase galbene/rosii,aveam cam in fiecare etapa cate un jucator suspendat,singurul avantaj era ca accidentam jucatori adversi
    Bogdan Astefanei likes this.

Page 1 of 2 12 LastLast