Results 1 to 5 of 5
Like Tree6Likes
  • 2 Post By florian slaniceanu
  • 2 Post By Adam Andrei
  • 1 Post By florian slaniceanu
  • 1 Post By Adam Andrei

Thread: O tactica buna pentru formatia mea?

  1. #1
    Newbie
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    1

    O tactica buna pentru formatia mea?

    O tactica buna pentru :
    _______ST________
    AML___AMC__AMR
    ____MC____MC____
    __________________
    DL___DC__DC___DR
    va rog

  2. #2
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    Team Mentality: Attacking sau atac puternic
    Focus Passing: Mixed
    Force Counter-Attacks: No
    Pressing Style: High
    Tackling Style: Easy
    Passing Style: Mixed
    Marking Style: Zonal
    KEY PLAYERS: MC Playmaker, AML/AMR Dribler or Shadow Striker, ST One on one scorer
    Adam Andrei and madflo19 like this.

  3. #3
    Apprentice
    Join Date
    May 2016
    Posts
    196
    O tactica buna pentru formatia mea?-tactica-1.jpgO tactica buna pentru formatia mea?-tactica-2.jpg

    unii vor spune ca sunt contradictii in ceea ce am eu aici ca pasul la ofsaid nu merge cu contraatacul poate au dreptate poate nu
    ceea ce pot sa iti spun daca nu vrei sa folosesti presing avansat(vei pierde foarte multa conditie) si deposedare dura(risti rosu si accidentari la greu) renunta din start la tactica asta sau vei pierde multe meciuri
    pe setarile astea sezonul asta 30 de victorii 1 egal si 0 infringeri
    Este o tactica contradictorie la ultima confruntare din associatii adversar de 134%(eu doar 121%) asezare 41221v style rezultate 3-0 la el acasa pentru mine 6-4 acasa la mine pt el
    !!!!!
    Cand meciul merge rau pt mine pun sageti de atac pe dl dr si amr aml si schimb pe atac pe ambele flancuri acelasi lucru trebuie sa il faci si cand dai peste echipe cu 3 fundasi si densitate mare pe mijloc altfel o iei ))
    Spor la treaba
    Last edited by Adam Andrei; 07-12-2016 at 07:41 PM.

  4. #4
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    andrei, atentie mare, te rog

    la tine NU tactica ti-a adus victoriile ci VALOAREA LOTULUI

    la cati jucatori cu 7 stele ai poti sa joci ce vrei ca vei castiga

    daca nu are un lot super puternic, aceasta tactica il va distruge

    tactica cea mai buna pentru aceatsa asezare si un lot normal este:

    mentalitate echipa: ofensiv sau atac puternic
    stil de joc: mixt / in cazul in care adversarul joaca pe mijloc (nu are extreme) se trece la atac pe ambele flancuri cu sageti de atac pe extreme si fundasii laterali
    stil de pase: mixte (eu recomand pase scurte pe jocul de acasa si mixte pe jocul in deplasare)
    fortare contraatacuri NU (nu e cazul daca joci ofensiv)
    presing avansat
    deposedare normala sau usoara (eu recomand deposedarea normala) / folosesc deposedarea dura doar daca adversarul este mult mai puternic decat mine
    marcaj zonal
    pas la ofsaid DA (pasul la ofsaid se combina foarte bine cu jocul ofensiv)

    succes!
    Adam Andrei likes this.

  5. #5
    Apprentice
    Join Date
    May 2016
    Posts
    196
    Pai Florine la ceea ce ai expus tu aici este diferit doar faptul ca eu am pus si contraatacurile on(in mod logic si statistic vorbind echipele care marcheaza nu sunt cele ce domina sau au posesie ci cele ce au capacitatea de a pasa in viteza si a purta mingea cat mai repede in careul advers si acest lucru este valabil si la echipe precum Barcelona ,real madrid, juventus etc,80% din golurile acestora sunt marcate din contraatacuri si actiuni in viteza nu din posesie tactica dar aici nu e lumea reala ci top eleven si nu stiu exact cum sunt calculate aceste lucruri de catre calculator ), iar in ceea ce priveste deposedarea dura pe tactica asta am vazut ca echipa este mult mai eficienta cu deposedare dura decat fara (si ma refer la meciurile din asociatie ) unde sezonul asta am bafta doar de jucatori de acelasi nivel cu mine mai mult sau ma putin (chiar daca inainte de trageri imi fac lotul de 70-80 % )
    Apoi important este sa obtii maximul dintr-o tactica iar maximul il obtii cu deposedare dura ,care este diferenta intre un 3-0 si un 7-0 note mai mari dezvoltare mai rapida a jucatorilor ,moral mai mare !
    Ceea ce ii pot spune este faptul ca daca lotul nu este de minim 100% (6 stele) sa caute o alta asezare in teren preferabil dupa parerea mea defensiva cu pase lungi fara pas la ofsaid cu contraatacuri presing normal sau redus deposedare normala sau usoara si marcaj om la om,pentru ca este inutil sa te duci la unul mai bun sau egal cu tine acasa si sa expui 4 jucatori ofensivi cand tu vei sta 60-70% din timp sa te aperi pentru ca vei pierde din start si mai ales daca tu nu ai nici macar contraatacurile on cum iesi din aparare ))) prin posesie ))))))) ???
    Problema este ca facand presing avansat si jucand si ofensiv va pierde foarte multa conditie si daca ai si doua meciuri pe zi iti trebuie minim 15 verzi/zi ca sa mentii lotul pe linia de plutire si sa faci un antrenament la tot lotul si unul doar cu rezrvele ca sa mentii sus bonusul
    Nu bagi verzi renunti la antrenamente si te chinui doar cu rezervele pt bonusuri
    Ca sa poti sa iei o decizie buna Saulea George Eduard tin sa iti aduc la cunostinta faptul ca sunt doar nivel 3 deci experienta mea este foarte limitata in schimb florian slaniceanu este un jucator de nivel 22 deci experienta lui este mult mai vasta in acest joc asa ca pentru ati defini cat mai bine tactica si setarile tine cont si de acest aspect !!!
    Multa bafta !
    florian slaniceanu likes this.