Quote Originally Posted by funker View Post
am schimbat formule, tactici...am incercat de toate...degeaba. am pierdut toate meciurile. am fost la meci, am fost sustinut +15% posesie...am schimbat si in timpul meciului...nimic. aveam minim 60% posesie si pierdeam 1-0, 2-0. a, inca ceva. in ultimele 2 meciuri am luat 3 cartonase rosii directe, adica cu 2 etape de suspendare si fara sa joc cu deposedare dura...si pierdeam dintr-un penalty... adica jocu' facea orice ca sa pierd.

probabil crezi ca sunt incepator...dar sunt nivelul 15 si nu am patit niciodata asa ceva. am luat campionatul in fiecare sezon mai putin acum, dupa ce am condus cu 8 puncte. eu zic ca am ceva experienta, am destule trofee incat sa mi se para mult prea suspecta toata treaba asta.
depinde foarte mult de experienta si de ce anume schimbi.

de exemplu eu jucam cu presing avansat si pase scurte - asta inseamna posesie ridicata DAR am observat ca in perioadele "dificile", cand pierdeam sau faceam inexplicabil egal, mergea foarte bine presingul redus si pasele lungi - inseamna posesie redusa dar victorii.

exista perioade mai ciudate pentru absolut toti jucatorii (nu este ceva special pentru tine) dar aceste perioade pot fi gestionate destul de bine, asa cum am scris si mai sus.

- daca joci ofensiv, schimba echipa cu o formula defensiva
- daca joci la posesie (pase scurte, presing avansat) - schimba tactica
- incearca sa schimbu emblema si echipamentul (la mine functioneaza), etc