Results 1 to 8 of 8
Like Tree10Likes
  • 2 Post By Fllo Cristea
  • 1 Post By florian slaniceanu
  • 2 Post By Fllo Cristea
  • 1 Post By florian slaniceanu
  • 2 Post By Fllo Cristea
  • 1 Post By Adam Andrei
  • 1 Post By Fllo Cristea

Thread: golaveraj..statistici&mancaruri alese

  1. #1
    Rookie
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    93

    golaveraj..statistici&mancaruri alese

    Vreau sa stiu si eu asa ca un afon al jocului de cand s-au schimbat regulile?de cand primul criteriu de departajare a ajuns sa fie meciurile directe?golaveraj..statistici&mancaruri alese-immagine.png

    ok..am inteles departajarea o faceti cum va vine voua,pentru mine e ok dar am pretentia sa ne informati.Datorita voua o sa dau mai departe peste cea mai buna echipa din CL sezonul asta.Nu e nici un fel de problema o sa ma descurc cumva..dar nici asta nu se poate intampla niciodata ca echipa care primeste notele considerabil mai mici..sa castige meciu..deja devine o mancarica de kktgolaveraj..statistici&mancaruri alese-immagine.png222.jpg

  2. #2
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    hai, nu fi suparat, tot ceea ce spui nu este o noutate, cu toti am patit asa ceva.

    sistemul de departajare cred ca e de 3 sezoane modificat functie de meciurile directe.

    PS eu am observat ca in general surprizele de acest gen apar atunci cand joci contra unei echipe care face parte din grupul de prieteni. eu de 2 sezoane am ratat tripla datorita unor echipe mult mai slabe dar aflate in lista mea de prieteni. acum 2 sezoane am castigat cupa si campionatul iar in CL am pierdut finala contra unei echipe din lista de prieteni. sezonul trecut m-a facut varfa in campionat o alta echipa mult mai slaba dar aflata in lista de prieteni ( m-a rupt si acasa si in deplasare si astfel am pierdut campionatul), asa ca am sters toti prietenii de acelasi nivel cu mine - incearca sa faci acelasi lucru
    Adam Andrei likes this.

  3. #3
    Rookie
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    93
    Quote Originally Posted by florian slaniceanu View Post
    hai, nu fi suparat, tot ceea ce spui nu este o noutate, cu toti am patit asa ceva.

    sistemul de departajare cred ca e de 3 sezoane modificat functie de meciurile directe.

    PS eu am observat ca in general surprizele de acest gen apar atunci cand joci contra unei echipe care face parte din grupul de prieteni. eu de 2 sezoane am ratat tripla datorita unor echipe mult mai slabe dar aflate in lista mea de prieteni. acum 2 sezoane am castigat cupa si campionatul iar in CL am pierdut finala contra unei echipe din lista de prieteni. sezonul trecut m-a facut varfa in campionat o alta echipa mult mai slaba dar aflata in lista de prieteni ( m-a rupt si acasa si in deplasare si astfel am pierdut campionatul), asa ca am sters toti prietenii de acelasi nivel cu mine - incearca sa faci acelasi lucru
    nu sunt suparat deloc,dimpotriva e bine ca am aflat si eu cum se face departajarea asta.Meciul l-am tratat cu indiferenta..am jucat la minim sa nu consum resurse am folosit si 6 rezerve pentru ca aveam 3 puncte avans si +9 golaveraj fata de locul 2(mai ales ca l-am fript cu vreo 6-0 tot pe el in campionat).. si nici prin cap nu imi trecea asa ceva vazand diferenta de valoare a loturilor.Trebuia sa pierd 5-0 ca sa cad pe locul doi,asta dupa calculele mele..))Dar in fine nu asta e problema..ce ma irita pe mine cel mai tare este indiferenta asta a moderatorilor nostri.Is slabi rau man..in alte forumuri. in alte jocuri acolo moderatorii se ocupa de tot: cu stiri..cu noutati cu amanunte cu sfaturi cu canci..cu draci cu etc.Aici pauza totala..Sezonul X a inceput si ne vedem la urmatorul,altceva nu stiu scrie.
    OK s-a schimbat sistemul de departajare acum 3 sezoane..deci acum 3 luni.Dumneata ai vazut vreun anunt in tot acest timp despre acest subiect?si nu numai?nimic,ceata totala.Pai daca lor nu le pasa de forumul lor sa-mi pese mie de ce se intampla pe aici?si mai vor activitate.Cand "capu"nu e bun nimic nu e bun.o seara buna
    ps:dar in campionat care e sistemul de departajare?..macar acolo sa stiu ce am de facut..))

  4. #4
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    acolo, e pe golaveraj

    in CL au introdus sistemul de departajare ca si in sistemul real

    asta cu moderatorii, din pacate, am observat si eu - exista pe forum rubrica de anunturi ale dezvoltatorului - acele anunturi nu au fost preluate niciodata pe forumul romanesc DOAR ca ii inteleg si pe baietii nostri, pe alte forumuri exista insa o echipa mult mai numeroasa de moderatori si atunci e normal DAR aici doar in 2 moderatori, sincer, nu prea se poate

    sfatul meu este sa fi atent si la forumul englezesc si la sectiunea de anunturi, pentru o informare mai corecta
    Adam Andrei likes this.

  5. #5
    Rookie
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    93
    Cum adica "nu prea se poate"????pai daca nu se intampla nimic in forumul asta,dar absolut nimic niciodata...se poate orice.Nu vreau sa fiu subiectiv dar nu le lua apararea.Daca ai observat si tu,am vazut si eu fi sigur ca au vazut si altii...cam toti avem parere comuna.Oare de ce??

  6. #6
    Apprentice
    Join Date
    May 2016
    Posts
    196
    Brot de 8.4 a inceput Cosmin al nostru sa se miste ))))
    Din pacate moderatorii nostri sunt mai prezenti pe forumul englezesc de cat pe al nostru dar e alegerea fiecaruia ( chiar daca nu postez niciodata acolo il urmaresc)
    Aici nici macar reedem code nu e postat cu toate ca pricop este cel care are cheia (ultimele informatii au fost postate de mad flo si slaniceanu !!!)
    Last edited by Adam Andrei; 10-28-2016 at 09:40 PM.
    florian slaniceanu likes this.

  7. #7
    Rookie
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    93
    voi va bateti joc de mine?parca primul criteriu de departajare erau meciurile directe.Iar ati schimbat??ma lamuriti si pe mine o data pentru totdeauna cum sta treaba??golaveraj..statistici&mancaruri alese-immagine.jpg
    ps:intentionat am facut chestia asta vazand primele meciuri..nu credeam ca o sa imi iasa.Deci??golaveraj sau meciuri directe?????..dar hotarati-va si sa nu veniti sa imi spuneti ca doar dupa cele 6 meciuri se "trage" situatia
    florian slaniceanu likes this.

  8. #8
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    uite aici regulile:
    "The Champions League in Top Eleven uses the UEFA Champions League rules. This means that the ranking of teams within their groups is determined by the following criteria:

    1. Higher number of points obtained in the group matches played among the teams in question
    2. Higher goal difference from the group matches played among the teams in question
    3. Higher number of goals scored in the group matches played among the teams in question
    4. Higher number of goals scored away from home in the group matches played among the teams in question
    5. If, after applying criteria 1-4, two teams still have an equal ranking criteria, 1-4 are reapplied exclusively to the matches between the two teams in question, in order to determine their final rankings. If this procedure does not lead to a decision, criteria 6 and 7 apply
    6. Superior goal difference from all group matches played
    7. Higher number of goals scored from all group matches played"

    din ce spune aici inseamna ca esti pe primul loc

    eu zic sa nu astepti si sa depui tiket la echipa de suport.

    cred ca aceste criterii se vor aplica la finalul turneului si abia atunci sa faca rocada echipelor dar mai bine depune tiket din timp pentru a sta linistit in fruntea clasamentului (am eu un filing ca ceilalti o sa faca meci egal azi)